Kateřina1011 - Příspěvky

Tisíc polibkůTisíc polibkůT. Cole

Už mi dávno není sedmnáct, ale tahle knížka mě dostala. Nemám ráda sladké románky, ale tento se povedl. Smutný, krásný, něžný a laskavý. A určitě velká láska není něco, co můžete prožít, až jste starší, jak tu někteří píší. To je naprostý nesmysl a omyl nás dospělých, že všechno víme líp.

12.11.2017

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Krásná knížka, která si podle mě naprosto zaslouží titul bestseller. Jedinou větou mě autor dokázal rozesmát, jedinou větou rozplakat, jedinou větou mě doslova přišpendlil a donutil číst dál. Nespočet krásných slov, jejichž spojení jsem si opravdu vychutnávala. Vyprávět válečný příběh z pohledu Smrti byl nápad geniální, vždyť kdo jiný toho o válce může říct víc... Konec mě posadil na zadek. To jsem nečekala. Nemám ale pocit, že se autor snažil "donutit" čtenáře k slzám. Slzy k válce prostě patří a takové konce taky.

08.08.2014

Moře kliduMoře kliduK. Millay

Tohle bylo velmi příjemné čtení. Velké plus vidím v tom, že autorka čtenáře nezahltila množstvím zbytečných postav a přesto dokázala celou dobu velmi poutavě vyprávět. Jak vidět, jde napsat příběh, u kterého nepřeskakujete odstavce nudou. Snad všem jsem držela pěsti a přála šťastný konec.

27.07.2016

AgnesAgnesH. Kent

Pro mě ohromný zážitek. Nádherně napsaný příběh. Tak temný a smutný,... a přesto jsem ho nedokázala odložit...velice silný. Jedna z mála knížek, které mi vstoupily do srdce.

08.11.2015

Zachráníš mě ránoZachráníš mě ránoJ. Fielding

Než sem začala číst, dívala jsem se na komentáře tady. Došla jsem do poloviny knihy a říkala jsem si, že jsem asi natvrdlá, protože pořád netuším, kdo ten vrah je. Teď jsem dočetla celé, vraha jsem neuhodla, a vrátila jsem se znova ke zdejším komentářům. A řekla bych, že je to zřejmě vina překladu. Podle komentářů tady totiž mají někteří deník vraha psaný v rodě ženském a jiní v mužském... :-) Nicméně nejsem moc nadšená, strašně jsem se těšila, až dočtu.

30.07.2016

Miluje mě!Miluje mě!W. Jacobsen

Nádherná knížka, ke které se určitě vrátím.

12.08.2014

Jak být dobrýJak být dobrýN. Hornby

Volila jsem knížku jako odpočinkové čtení, což asi vcelku splnila. Nicméně od začátku do konce jsem střídavě čekala, u koho z postav se objeví nádor na mozku. A ...ono nic... To pro mě bylo asi největší překvapení celého románu.

29.08.2014

Nepravděpodobná pouť Harolda FryeNepravděpodobná pouť Harolda FryeR. Joyce

Nenápadná, ale silná, velmi příjemná kniha. Nutí vás hodně přemýšlet o životě a vztazích. O tom, co pokládáme za všední a samozřejmé,... a najednou, když to ztratíme, zjistíme, jak vzácné to bylo. O tom, že velká láska nejsou jen podlamující se kolena.

26.09.2014

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Druhou světovou válku mám, troufám si říct, pročtenou poctivě od Hitlera, jeho žen, tajných služeb, až po koncentrační tábory. Že byl Stalin stejný šílenec vím, ale přesto přemýšlím, že tohle byla asi první knížka na tohle téma, kterou jsem vlastně četla. Určitě nebyla poslední. Děsí mě, kolik lidí se dokáže přidat a slepě následovat takové zrůdy. Jaké nelidskosti a krutosti je člověk schopen, když má příležitost. A taky to, jak je nakládáno s lidmi, kteří se takové zrůdnosti nechtějí účastnit. Velice silný příběh o lidskosti, síle a vůli přežít a nenechat se zlomit. Krásná kniha k hlubokému přemýšlení...

19.10.2014

Každý žák má dušiKaždý žák má dušiM. Binchy

Tohle byla moje sedmá knížka od této autorky. Vím, že někoho nudí číst příběhy, které jsou takhle "obyčejné", ale pro mne je Maeve Binchy spisovatelka, která má obrovský dar vyprávět o tom všedním. Mám pocit, že její postavy můžu kdykoli potkat na ulici.
Líbí se mi, jak se v jednotlivých románech vyskytuje stejný podnik, tytéž postavy, které už jsem potkala v jiné její knížce... Je to jako nechat se pozvat do kuchyně jiných sousedů nebo poznat dalšího sourozence, známého. U některých jsem vtažena do příběhu víc, u jiných míň. Ale líbí se mi, jak umí jednotlivá vyprávění nenásilně provázat a opravdu vytvořit pocit, že jsem jen seděla s kamarádkou a povídaly jsme si o známých...

20.10.2014

Náhodné skutky statečné láskyNáhodné skutky statečné láskyD. Scheinmann

Musím říct, že jsem chvílemi měla pocit, že sedím s manželem u televize, on drží ovladač a přepíná:-) Ale oba dva příběhy byly skvělé a moc hezky napsané. Našla jsem spoustu myšlenek, nad kterými stálo za to se zastavit a přemýšlet. To mám u knížek ráda. Nádherné mi přišlo třeba setkání Moritze se starým Olegem, tam co myšlenka, to moudrost.
V příběhu Lea je zase tak intenzivně vylíčená bolest ze ztráty, že ji cítíte. Ono to chvílemi vypadá, že se plácáte pořád v kruhu, ale kdo bolest zažil ví, že vymotat se z ní opravdu není snadné.
Moc se mi líbily zápisy z deníku a obrázky, které k nim byly - u prvního mě zarazilo to obkreslování tužkou a chvíli jsem žasla, že už si čtenáři knihovny do knížek snad i kreslí:-) Krásné. Moc.

21.11.2014

Mysl je mocný lékařMysl je mocný lékařLissa Rankin

Velice ráda poslední dobou otvírám podobné knížky. Naprosto souhlasím s tím, že klíč k uzdravení si nosíme v hlavě. Jen je někdy těžké ho vylovit. Ale jsem moc ráda, že jsem si knížku koupila, určitě se k ní vrátím. Moc se mi líbilo, jak autorka radí zamyslet se nad tím, jak vyvážený máme týden z pohledu stresu a relaxace. Moudrá knížka, která mi dala hodně podnětů k přemýšlení...

23.05.2015

Ani později, ani jindeAni později, ani jindeD. d. Vigan

Tak jsem včera dočetla... Na základě tolika kladných recenzí jsem asi očekávala víc. Přesto ale nejsem zklamaná, spisovatelce se skvěle podařilo vystihnout pocity a prožívání, bezvýchodnost, beznaděj, bezradnost nad tím, co se právě děje. Když Mathilda vzpomíná, jak přišla o manžela, měla jsem pocit, že to musela zažít, jak věrohodně dokázala popsat, co se v ní dělo. Naprosto uvěřitelné, včetně toho pocitu prázdna, které vás naplní, když ztratíte milovanou bytost. Stačilo pár vět a cítila jsem, jak moc svého muže milovala. Klobouk dolů.
Nečekala jsem happyend, nicméně takový závěr taky ne. Ale právě ta sobeckost a syrovost anonymního světa je na celém románu bohužel velice reálná.

26.06.2015

Čas odejítČas odejítJ. Picoult

Knížky Jodi Picoult mají jedno společné - nečekaný závěr. Zatím se mi podařilo pouze u jediné odhadnout, jak skončí. Ačkoli jsem kombinovala a přemýšlela, a šokující konec očekávala, přesto jsem zůstala naprosto paf. Čtení mě bavilo, knížka byla příjemná, ale ten konec mi nesedl a hodně mě naštval. Je mi líto, ale mě to připadlo jako snaha šokovat opravdu za každou cenu.

21.06.2016

Je to i můj životJe to i můj životJ. Picoult

Krásné téma, krásně zpracované. Moc se mi líbilo, jak je situace popsaná z pohledu všech zúčastněných. Jak každý z vypravěčů ukázal svůj úhel pohledu, popsal své důvody,... Pak je opravdu těžké soudit, když chápete i toho druhého. A konec je jedna velká, pro mě naprosto nečekaná, facka.

12.08.2014

Kdyby lásky nemělKdyby lásky nemělM. Holková

Na pohled skromná knížka je plná laskavého vyprávění o nádherném člověku s obrovským srdcem.

14.08.2014

PovídkyPovídkyZ. Svěrák

Pan Svěrák je pro mě nádherná osobnost. Člověk, jehož filmy, pohádky a písničky doslova hltám. Okouzluje mě svou češtinou a schopností hrát si se slovy... Strašně ráda ho poslouchám, ale je pro mě strašně těžké ho číst s chutí. Myslím ale, že kdybych ty povídky slyšela v jeho podání, že by se mi líbily...

29.08.2014

Fialový autobusFialový autobusM. Binchy

Knížky Maeve Binchy mám moc ráda. Pravda je, že neobsahují žádné akce, které vám trhají žíly z těla a napětím si při nich nekoušete nehty, ale pokaždé jsou hrdinové reální, z masa a kostí. Autorka byla velký znalec obyčejného každodenního života a dokázala o něm psát skromně a přesto poutavě. Pro mě osobně jsou její knížky jako sváteční koláč, ve kterém sice vím, kde najdu rozinku, ale přesto se do něj s velkou chutí vždycky znova zakousnu.

13.10.2014

ZlodějkaZlodějkaS. Waters

Určitě zajímavý příběh. Ale musím říct, že přesto, že jsem nejprve ocenila pohled i do "druhé" hlavy, až moc často mi přišlo vyprávění zbytečně utahané. Ačkoli pohled druhé strany zase naopak objasnil, proč se jisté věci v příběhu staly tak, jak se staly... Nevím. Zajímavý příběh, to určitě. Ale svižněji podaný by mě asi pohltil víc a určitě bych hodnotila lépe.

26.10.2014

Pilíře zeměPilíře zeměK. Follett

Knížka mi byla doporučena jako skvělá, komentáře, které jsem tu četla byly nadšené...Asi jsem měla vysoké očekávání, protože se k tomu nadšení nemůžu přidat. Knížka mě nezklamala, ale na můj vkus byla místy až moc rozvláčná, příběh sice celkem zajímavý, ale četla jsem knížky, které mě naprosto strhly dějem, tady se mi nic podobného nestalo ani omylem. Naopak s pocitem, že už dneska nechci číst, jsem tu knížku pokládala dost často. Škoda.

26.12.2014

Hranice zoufalstvíHranice zoufalstvíN. Evans

Právě jsem dočetla a je mi líto, že už jsem na konci. Nádherný, velice smutný příběh plný emocí, který určitě nutí k přemýšlení.

23.06.2015

Všude kolem černý lesVšude kolem černý lesR. Ware

Přečetla jsem za dva dny a jsem vcelku spokojená. Ačkoli to bylo celé tak nějak předem odhadnutelné a nečekalo mě žádné překvapení, čtení mě bavilo.

08.10.2017

SněhulákSněhulákJ. Nesbø

Už jsem od Nesba něco četla a moc mě to nevzalo. Sněhulák mě celkem bavil, tak znovu zkusím i ty další. Nicméně cca od strany 220 jsem na 100% věděla, kdo je pachatel a dost mě štvalo,že detektiv pátral ještě dalších 250 stran, když dostal naprosto jasnou indicii.

28.10.2017

Leotina zahradaLeotina zahradaF. Rivers

Příjemné, odpočinkové čtení.

04.08.2014

JežíšJežíšW. Wangerin

Tak nevím. Ano, evangelium je možné rozšířit o popisy postav, jejich charakterů, dobových událostí, popisy krajiny, ...a na to jsem se moc těšila. Ale některé pasáže byly nekonečné.
Petr, Jidáš a Máří - ač jsem se hodně snažila si je představit tak, jak je vykresluje autor, byla jsem z nich úplně křečovitá...nedokázala jsem mu uvěřit.
Marie, maminka, která se při vynesení rozsudku nad Ježíšem směje, byť zoufale a bezmocně,...no nevím.
Mrzí mě to, ale na téhle knížce bylo víc toho, co mi vadilo než toho, co se mi líbilo.

Dvě ženyDvě ženyB. Hellmann

Pěkná knížka. Zajímavé téma. Hodně důvodů k přemýšlení. Určitě si přečtu i Lařin příběh.

20.08.2014

To, co je mojeTo, co je mojeA. Holt

Velice příjemná detektivka, která se dobře četla a jako jedna z mála knížek za celou dobu ani chvilku nenudila.

06.09.2014

Teď, nebo nikdyTeď, nebo nikdyH. Coben

Moje druhá knížka od tohoto autora, také nezklamala.

17.09.2014

Záhada domu ŠeferůZáhada domu ŠeferůT. Yellin

Těšila jsem se na napínavé vyprávění, tajemství. Došla jsem do poloviny a knížku zavřela, protože bych snad umřela nudou. Obrovské zklamání. Nekonečné vyprávění o ničem. Skákání z jednoho předka na druhého, popisování deseti kolen příbuzných a pořád nic podstatného. Hlavní hrdinka se vždycky objevila, tak jsem si řekla, teď už se bude něco dít, čti dál... a zase nic...a jsme zpátky u pradědečka... Co bylo myšleno tím "vyhraněným a velmi specifickým" humorem, jak píšou na obálce, to netuším. Snad strýc, který si čistí uši a zevrubně zkoumá nalezený obsah nebo to, jak prdí po vydatné stravě hlavní hrdinky? Nevím.

30.09.2014

Něco za něcoNěco za něcoM. J. Clark

Nenudila jsem se, děj mě bavil. Nechybělo mi tam nic, co patří k detektivce. Fajn oddechovka.

04.10.2014

1 2