katee21 katee21 komentáře u knih

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Ach jo... Tak jsem se zase jednou nechala stáhnout booktokem...
Knihu jsem nedočetla. Tahle kniha a série obecně má neskutečné ohlasy napříč sociálními sítěmi. Pro mě měla ale dost věcí, které jsem nedokázala zkousnou. Dostala jsem se kousek za půlku a pak knihu prostě odložila. Postavy za mě o ničem, nezajímavé. Děj je za mě tlačený strašně na sílu a to jak si Alex hraje na "mafiánského bosse" mě fakt nepřesvědčilo ani trochu...
Pokud máte rádi spicy scény asi vás to bude i bavit, za mě ale rozhodně velké ne...
Vyjímečně jsem si taky koupila jen jeden díl a ne rovnou celou sérii jako mám ve zvyku. Ještě že tak!
Tak jako tady v jednom z komentářů psala @Luccinda: Jednoduché, nereálné a toxické...

04.04.2024 1 z 5

Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Lynette Noni

Bylo fajn podívat se na některé situace s jiných pohledů. Ale....
Nechápejte mě špatně, sérii Ranhojičky zbožňuju a řadím ji k mým oblíbeným fantasy sériím hned vedle ACOTARU nebo Kronik pozůstalých, ale.... Neurazí nenadchne asi?
Jarenova kapitola je fajn, je to zajímavé vidět to z jeho pohledu ale nic zásadního to nepřineslo. U Jarena jsem se těšila, že bude víc popsané jak se ve vězení cítil, jak vnímal Kivu, jak vlastně v Zalindově vnímal sám sebe... A ono nic.
Torellova kapitola je za mě zbytečná... Ano chápu proč tam je a autorka to sama vysvětluje v poznámce, ale nic nového to taky nepřineslo...
Jediná kapitola, která za přečtení opravdu stojí (kvůli ní taky přidávám 4. hvězdičku), je ta Caldonova. Ta opravdu stojí za to, abyste si ji přečetli... Spoustu věcí tím pochopíte a taky doplníte mezeru v ději.
Podtrženo sečteno - jsem ráda že "knížku" mám a doplňuje mi tak celou sérii, ale pokud Ranhojičku nemáte ve svých pomyslných žebříčcích na předních místech, tak to nutnost rozhodně není.

24.02.2024 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Je to rozhodně fajn romantika u které se nemusí moc přemýšlet. Je to milé, vtipné a strašně dobře napsané. Je to poutavé a dá se to slupnout za dva dny. Pokud si chcete odpočinout od romantiky tak to účel rozhodně splní. Dost doufám, že brzy přeloží další díly.

22.02.2024 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

(SPOILER) Tohle bylo, wow...
Třetí díl šlape od začátku do konce. Ten děj prostě jede a absolutně nikde se nezastaví. Je to našlapané zvraty, které by vás ani ve snu nenapadly. A emočně je to taky dobrá jízda. Přiznávám se, že v poslední části knihy jsem několik kapitol probrečela jako malé dítě.
Ranhojička je přesně ta série, která vás vlastně naštve, protože jste ji už přečetli a nikdy už to nebudete znovu poprvé číst. Na mojem pomyslném žebříčku top fantasy sérií se zařadí opravdu hodně vysoko. DOPORUČUJI VŠEMI DESTI, protože teď už budeme jen snít.

SPOILER!!!!

Tak za prvé... "Smrt" Caldona opravdu hodně bolela a obrečela jsem ji. Je to jedna z nejlepších postav knihy a zamilovala sem si ji absolutně moc. To jak se všechno v průběhu knihy vlastně pak ukázalo, že bylo i jinak uff... A Cresta?! Absolutně ani v tom nejdivočejším snu by mě nenapadlo, že by mohla být sestrou Navoka. To mi opravdu vyrazilo dech. Trochu mě taky mrzí, že kniha končí odvezním Zuleeky do Zalindova a dál už vlastně nic. Tak bych chtěla vědět jak to bylo s postavami dál, jen malinký epilog jsem chtěla. Ale tak třeba se dočkáme nějaké novely nebo něčeho. Sérii opravdu žeru a bylo by to moc fajn mít možnost e k ní vrátit.

19.02.2024 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Co to bylo?! První půlku jsem si říkala, že to asi vzdám protože se prostě nic nedělo. Ale ta druhá ?! A hlavně ten konec?! Já vím že autorka kamarádí s Sarah J. Maas, která šílené zvraty prostě umí, ale to co se dělo tady?!
Jdu okamžitě pro třetí díl.

14.02.2024 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Ze začátku byla knížka dost o ničem, když se ale děj posouval, vtahoval mě čím dál tím víc. Prostředí vězení bylo zajímavé, celkově celý svět je úžasný a těším se, až se v druhém díle do něj dostanu víc.
Dějové zápletky jsem nečekala, ani jednu z nich. A poslední strana mi vyrazila dech. I když přiznávám, že mě to několikrát během čtení napadlo.
Fantasy je to skvělé a já se okamžitě vrhám na druhý díl.

08.02.2024 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Hypotéza lásky byla skvělá. Tohle taky, možná i trochu lepší. (A ne neříkám to jen proto, že jsem VŠ student biologie).
Autorčin styl psaní je skvělý. Poutavý, zábavný a opravdu dobře se to čte. Knížku jsem přečetla za den, protože jsem od ní nebyla vlastně schopna odejít a to mel taky dost mrzí.
Opravdu moc moc doporučuju.

05.02.2024 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Něco mezi "neurazí nenadchne" a asi vlastně fajn pohádkou.
To, že autorka napíše "pokračování", nám bylo na konci Kouzla rodu Thornů jasné. Musím se přiznat, že to pro mě bylo takové nah. Prostě pohádka ve fajn fantasy světě, a to Kouzla rodu Thornů mám opravdu ráda. Bylo to takové nemastné neslané, ale vlastně fajn romantická pohádka. A musím přiznat, že epilog mě hooodně překvapil a zarazil, a proto taky přidávám tu 4. hvězdičku.

02.02.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Námi to končí byla kniha, která mě přivedla ke čtení. Proto, když se objevily první zmínky o pokračování, nemohla jsem se dočkat. A když nakonec vyšla den před mými narozeninami, byl to ten nejlepší dárek.

Je to zas a opět dokonalé. Mám podezření, že Colleen to ani jinak psát neumí.

Vidět ty dva spolu šťastné je něco, co musí pohladit po duši každého. Dopisy mi vždycky navozovaly husí kůži, ten poslední mě rozbrečel. Theo i Josh do příběhu tak skvěle zapadli. A to že Ryle je prostě Ryle asi zmiňovat nemusím. Je to knížka, ke které se budu ráda vracet a rozhodně to nebylo naposledy, co jsem ji četla.

P. S. Buď na vždy má rybička, a teď přijde hubička.

23.10.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

DO KO NA LOST
Po knize jsem sáhla po Hypotéze lásky, protože jsem si chtěla přečíst další fake dating. A ono to je ještě lepší než Hypotéza! Úžasné postavy, prostředí a je to skvěle čtivě napsané. Hltala jsem stránku za stránkou hned od samého začátku. Nenechte se odradit nálepkou tiktok trendu, vyjímečně za to kniha opravdu stojí. Na to, že se jedná o autorčinu první knihu, tak je opravdu úžasná a já vlastně nemám co vytknout.
Pro mě to byla přesně ta kniha, kterou hltáte slovo od slova, ale zároveň ji za žádnou cenu nechcete dočíst a odložit.

10.10.2023 5 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Prvně k tomu proč jen 4 hvězdy a ne 5. Ze začátku se nic moc neděje a vlastně jsem si říkala, jestli má smysl knihu číst. Tak proto.

Je to hodně zajímavý nápad a dobrý příběh. Hodně lidí tady píše, že to bylo slabé. Mi ale nepřišlo. Od té doby, co děj začal šlapat, jsem se vlastně nemohla moc odtrhnout.
To jak se věci vyvinuli, jsem nečekala. A vyústění hlavní zápletky vlastně taky ne. No a konec? Četla jsem, otočila stránku a další už tam prostě nebyla. Myslela jsem si, že to ještě musí pokračovat ALE TAM PROSŤ NIC NEBYLO. Nevěřícně jsem tady stránku obracela tam a zpět snad stokrát. Nevím, jestli si autorka dělala místo pro pokračování, ale to si moc nemyslím.

Každopádně příběh je to skvělý.

26.09.2023 4 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Zase jsem se asi nechala strhnout booktokem... On námět a anotace mi přišly skvělé, tak jsem si knihu koupila. Taky přiznávám, že svůj podíl na tom má i obálka. Na knihu se všude pěla chvála, dokonce má na přebalu onu nálepku "senzace tiktoku". Ale...
Knihu jsem nedočetla. Dostala jsem se asi do poloviny, pak ji na měsíc odložila a pak se ji pokusila dočíst, ale vzdala jsem to. Ano, chápu o čem kniha je a jaké nese "poselství" a že to musí být o Juliiných myšlenkách a smutku. Ale v té knize se prostě nic neděje. A když myslím nic, tak opravdu NIC. Ano spojí se Samem a telefonují ale on jí nikdy ani nic neřekne... Za mě velké zklamání. Na nespočtech místech jsem četla, jak kniha rozbrečí a bez kapesníku nečíst... No já se ani nedokázala napojit na žádnou z postav a vlastně mi to celé přišlo jako kniha, která je z Wattpadu.

05.09.2023 1 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

To, že je to kniha, která prostě bolí, je všem jasné. Často lidi porovnávají a hádají se, která z knih je od Colleen nejlepší. Podle mě to porovnat nejde, protože každá ta kniha bolí jiným způsobem. U předchozích knih jsem dost brečela, tady mě rozbrečela až poslední věta epilogu. Na druhou stranu je to ale jediná kniha, kterou jsem rozdýchavala. Byly části, kdy jsem jen seděla a musela si dát pauzu, protože číst to hodně bolelo. Je to hodně silný příběh, ze kterého se budu nějakou dobu vzpamatovávat. Dokonce bych tak řekla, že další knihou bude muset být pohádka, abych se "dala do kupy"
Je to skvěle napsaná kniha, se skvělými postavami a určitě to stojí za přečtení. Pokud ale hledáte oddechovku k vodě, tohle raději vynechte.
Kniha je to opravdu skvělá.

09.07.2023 5 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Knížky od Jenn Benett mám opravdu ráda, četla jsem všechny 4, které zatím u nás vyšly. Tahle byla zase úplně jiná než ty předešlé, ale pořád skvělá. Je to takové oddechové čtení, i když tady přece jen zabrousíte o trochu těžší témata.
I když asi věkem nejsem úplně cílovka, kniha se četla sama, postavy jsou moc fajn a příběh taky. Pokud se vám líbily předešlé autorčiny knihy, přečtením určitě chybu neuděláte.

28.06.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Knih od Colleen mám přečtených dost, proto tahle je pro mě strašným zklamáním. Knihu jsem se nutila číst, doufala jsem, že se děj rozjede a ono nic ani po půlce knihy. Nakonec jsem ji ani nedočetla a jen přečetla konec, který za mě byl dost naivní. Ano je to YA, ale přece jen jsem čekala něco víc. Beyah mi byla strašně nesymoatická, se Samsonem jsem měla stejný problém.
Za mě obrovské zklamání.

28.03.2023 2 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tohle byla přesně ta kniha, kterou jsem měla pro všechen ten povyk strach číst. Ale jelikož na VŠ studuju právě biologii, nemohla jsem ji nechat být.
Nejsem čtenář romantik, dávám přednost fantasy, ale tohle bylo dokonalé. Vtipné, milé, chvílemi "wtf", čtivě napsané. Postavy si okamžitě zamilujete, včetně Adama, který ze začátku opravdu působí jako debil.
Je to skvělá knížka a já na ni budu vzpomínat asi ještě dlouho a jednou se k ní s radostí vrátím.
Doporučuji všema deseti.

07.03.2023 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Je to fajn fantasy, asi stejně dobré jako první díl. Ale je pravda, že tady ten děj dřív začal šlapat a začalo se něco dít.
Některé věci mi přišly zbytečně přitažené za vlasy, z jiných mi spadla brada.
Takové asi neurazí nenadchne

25.02.2023 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Není to fantasy, ze kterého byste si sedli na zadek. Ale pořád je to skvěle vytvořený fantasy svět a skvělý příběh.
Je to fantasy které vám místy bude připomínat Dvory od Maasové, Krutého prince od Holly Black a ze začátku možná i Selekci.
Je to první díl nového fantasy, takže se trochu dalo čekat, že se do přibližně poloviny knihy nic moc dít nebude, ale musím přiznat, že i ve druhé polovině, jsem se sem tam nudila. Ke konci kniha ale začala pořádně šlapat, o zvraty není nouze a je to skvělé.
Jediné co mi troooošičku vadí je, že se mi daleko víc zamlouvá Finn, tak uvidíme, jak to bude ve druhém díle. Každopádně pro všechny, kdo mají rádi milostné trojúhelníky, je to must read!

18.02.2023 4 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Rozhodně se jedná o nejlepší díl z série. Pořád se to čte lehce a samo, nenechá vás to knihu odložit, ale zároveň už je to vlastně i dospělé.
Belly i kluci dospěli a už to nebyly zas takové děti, i když v některých situacích pořád ano.
Má to konec, který jsem chtěla, ale stejně mě překvapil a já ho obrečela...
Jestli bude seriál alespoň z poloviny takhle skvělý, protože už ani první série děj úplně nedodržuje, budu spokojená.

24.11.2022 5 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Druhý díl je skvělý, daleko lepší než jednička. A ten konec?!
Už to není tak "dětinské", ale trochu vyspělejší, šlape to, je to fajn oddechovka, je to boží.
Po seriálu a ani po prvním díle jsem se nebyla schopna rozhodnout, jestli víc fandím Jerovi, nebo Conradovi. Musím říct, že teď se asi víc kloním ke Conradovi.
Nemůžu se dočkat třetího dílu, vlastně ho začnu číst asi hned teď.

SPOILER!!!
Ten konec?! jakože díky bohu, že má třetí díl doma, protože nevědět jak a co se děje delší dobu... uf... Jsem zvědavá jestli to je Jer nebo Con, tak uvidíme.

20.11.2022 5 z 5