KateCullen KateCullen komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tak tahle mě dostala - nádhera!!

15.11.2011 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Hezká kniha, ale... čekala jsem o toho trochu víc. Nějaký uchvacující závěr, tak, aby z něj zatrnulo, abych si pobrečela, ale... nic. Ale jinak opravdu moc hezké :)

15.11.2011 4 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Plná očekávání na třetí díl! A trocha ambrózie by neuškodila :D

06.11.2011 5 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Nemám slov. Prostě úžasné!

06.11.2011 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Nezbývá mi nic jiného než čekat na další díl!

26.10.2011 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

To je můj nejoblíbenější díl :)

Záchrana Lilandgarie Záchrana Lilandgarie Michaela Burdová

Naprosto úžasná triologie. Dostala jsme se k ní jen náhodou a jsem opravdu ráda, že jsem si ji přečetla. Jen jsem doufala, že to bude šťastný konec, ale... dopadlo to, jak to dopadlo a tím je to ještě krásnější :)

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Hezká knížka - jen... nemůžu si pomoct, ale připomínalo mi to Stmívání :)

26.10.2011 4 z 5

Budu spisovatelkou! Budu spisovatelkou! Ros Asquith

Čekala jsem nějaký manuál, jak psát, ale byl to vlastně příběh, kde se hlavní hrdinka snažila napsat román a přemýšlelo o těch všech věcech, které k psaní patří.

26.10.2011 5 z 5

Rukověť lovce upírů: Rafael van Helsing Rukověť lovce upírů: Rafael van Helsing Martin J. Howard

Jiný pohled na upíry, nejsou vůbec podobní těm od Meyerové. Jen ty obrázky mi naháněly husí kůži! :)

26.10.2011 3 z 5

Krátky druhý život Bree Tannerovej Krátky druhý život Bree Tannerovej Stephenie Meyer

Je dobře, že Stephenie napsala i o Bree, aby tak všichni věděli, že "zlí upíři" nejsou vždycky zlí. Bree měla velmi poutavý příběh a i když jsem veděla, jak to skončí, přála jsem si, aby žila :)

25.10.2011 4 z 5

Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Ryan Burton

Je hezké přečíst si život Stephenie, ale přitom polovina knihy je o založení Forks - to už tak čtivé nebylo...

25.10.2011 4 z 5

Kristiánova legenda: Život a umučení svatého Václava a báby jeho svaté Ludmily Kristiánova legenda: Život a umučení svatého Václava a báby jeho svaté Ludmily Kristián

Překvapivě mě legenda zaujala. Na začátku jsem vůbec nevěděla, co od ní čekat - věděla jsem jen, že to bude o sv. Václavovi, Ludmile a jejich smrti, ale jinak nic víc. A musím říct, že se mi to vážně líbilo, i když to bylo psáno tím "těžším" jazykem, který se špatně čte i chápe, takže jsem to louskala asi dvě hodiny, abych se opravdu vžila do děje a všechno pochopila. Byly to vlastně takové dějiny Čech do zavraždění Václava a kupodivu se mi opravdu líbila :)

18.10.2011 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

S kamarádkou jsme se pořád hádaly, jaká je první kniha Letopisů Narnie - Čarodějův synovec nebo Lev, čarodějnice a skříň? Vedly jsme o tom dlouhé debaty a nakonec našly box knih, kde se na prvním místě vyskytovala právě tato kniha - takže jsem měla pravdu! :)
Ale teď ke knížce, je opravdu poutavá, krásně se čte... prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout :)

08.10.2011 4 z 5

Moje kniha magie čar a kouzel Moje kniha magie čar a kouzel Ed Masessa

Čekala jsem od té knihy něco víc - třeba nějaká kouzla, recepty na lektvary a takové podobné vymyšlené věci... ale i tak se mi líbila :)

08.10.2011 4 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Jedním slovem: úžasné! Knížka mě vůbec nezklamala, zacož jsem vděčná. Měla rychlý spád, četla se velmi dobře a nedokázala jsem se od ní odtrhnout, takže se není co divit, když jsem ji přečetla za tři hodiny.
Jsem zvědavá na další díl - trochu mě zarazilo, že děj je tak useknutý, ale tak co... netrpělivě čekám na třetí díl! :)

05.10.2011 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Krácení ocásků, oběšení koček nebo zabíjení prasete se mi nelíbili, já osobně bych to dělat nemohla... Čekala jsem, že na konci dojde k nějakému očištění, ukáže se nějaká pointa, ale nic... bylo to vlastně jen takové vyprávění o ničem...

07.09.2011 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Naprosto dokonalá kniha, která předčila všechna má očekávání - o panu Darcym ani nemluvě.

30.08.2011 5 z 5

Leonardův stín Leonardův stín Christopher Grey

Narazila jsem na knihu jen náhodou a nic moc jsem od ní nečekala, ale opak byl pravdou - skvělý děj, takže jsem knížku zhltla jedním dechem :)

30.08.2011 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Poutavý příběh - trošku něco jiného než VA, ale pořád tam účinkují nadpřirozené bytosti. Příjemně mě překvapilo prostředí - knihkupectví, knihy, hlavní hrdinka se seznámí se spisovatelem... skvělé! A co se týče města - v Seattle už byli zapasovaní i upíři ze Stmívání, takže se to tam musí démony jen hemžit :). Jen si říkám, že některé scény v knize by měli by být 18+ ;).

21.08.2011 5 z 5