KateChatt KateChatt komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Poté co se rozmohl fenomén Harry Potter a prokleté dítě, jsem zjistila, že mám spoustu kamarádek, které milují Harryho Pottera. A i když jsem neviděla filmy (neukamenujte mě, prosím), tak mě napadlo, že bych si mohla přečíst knihy, abych věděla co všichni na tom Harrym Potterovi mají. Tento první díl mě trošinku zklamal, byl na mě trochu moc dětinský, ale pořád to bylo skvělé překvapení. Teď když už mám přečtenou celou sérii, a jsem velká fanynka, jen lituji že už nemám možnost si to přečíst znovu a být překvapená a tak, určitě to chápete.

29.04.2017

Návrh Návrh Elle Kennedy

Ze začátku mě napadlo knihu srovnávat se sérií Stage Dive, ale rychle mě zase to přešlo. U téhle knihy se mi líbily obě hlavní postavy, bavily mě dialogy mezi nimi. A navíc příběh nebyl až tak nereální. Líbilo se mi že je tam i Garrettův pohled, a že on sám ukazuje, že není úplně dokonalej.

13.04.2017

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Sakra, já si byla tak jistá kdo je vrah, a on to byl nakonec někdo, u koho mě to ani trochu nenapadlo.

31.03.2017

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Během čtení mě překvapila častá nepřítomnost písmen a další chyby v překladu. Nicméně mě knížka strašně bavila (no jo, jsem nenáročný čtenář).
Akorát mi přijde trochu smutné, že moje nejoblíbenější postava je záporák.

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Jsem ráda za šťastný konec, hádám, že by mě docela naštvalo, kdyby tahle série skončila jinak.

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

V tomhle díle mě často štvala Kait, s tím svým "Rob tohle, Rob tamto'' a taky tím jak moc věřila, že v Bílém domě vyřeší všechny jejich problémy, na druhou stranu ji trochu chápu, prostě chtěla mít naději. Co se týče ostatních, tak ti všichni jsou úžasní.

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Bylo zajímavé číst z pohledu Tobiase, na začátku Divergence se mi zdál docela tvrdej. A ono ve skutečnosti...
P.S. Pořád nechápu jak Veronica mohla povraždit skoro všechny hlavní a úžasné postavy. To že byli v téhle knize, mě strašně rozesmutnilo.

13.03.2017

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Ze začátku mi Jimmy připadal hrozný a navíc v té skupině docela zbytečný, Davida jsem měla o hodně radši. Navíc mi přišlo divný, že je Jimmy starší než David, rozhodně se tak nechoval. Ale teď ho mám ráda, i když není nejúžasnější. Líbilo se mi jak se z tvrďáka stává zamilovanej kluk. Navíc Lena se k němu náramně hodí.
Btw: přijdou vám ty sexuální popisy taky tak divné?

05.03.2017

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Wow, nečekala jsem, že to bude až tak nereálný. Ačkoliv mi to ani tolik nevadilo, jen jsem se nad tím občas pozastavila.
Docela ráda bych si tu knihu přečetla i z Davidova pohledu.

26.02.2017

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Shannon Drake (p)

Jedna z nejlepších knih od S. Drake, pravda bylo to její klasické klišé. Ale do jaké doby byl ten příběh vložen (Robin Hood,... atd)!!

24.02.2017

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Volání kukačky se mi líbilo víc. V obou knihách mě nebavil začátek, ale potom to nabralo spád. Jen v téhle knize moc nechápu, jak mu došlo, kdo je vrah.

23.02.2017

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Některé části byly až moc zdlouhavé a ze začátku jsem neměla moc ráda Strika. Ale celá kniha byla moc hezká.

18.02.2017

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Když jsem v Divotání přečetla epilog, byla jsem naštvaná, že tam toho bylo tak málo. Proto jsem tak šťastná z tohoto dílu. Ty povídky byly navíc velmi úžasné.
Nejvíc se mi překvapivě líbily povídky se Zachem (mám raději Morfea), přijde mi hrozně nefér, že s Morfeem bude Alyssa už opravdu navěky a navždy mladá, zatímco Zach s ní byl jen 60 let. Pro Alyssu se obětoval víckrát než M a to že hned jakmile Alyssa přijde do Říše divů a skoro na něj zapomene, je hnusné. Zach si to nezasloužil.

14.02.2017

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Zatraceně, jak to Sarah dělá, že všechny její knihy jsou tak úžasné?!
Na začátku mě trochu zarazilo, že už Celaena není, ale musím uznat že i královna je působivá.
Nicméně jsem ráda že Celaena/Aelin už není s Chaolem, ale s Rowanem :3
Tak teď jen nedočkavě čekat na další díl.

08.02.2017

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Shannon Drake (p)

Znám od Shannon Drake mnohem lepší knihy.

05.02.2017

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Úžasná knížka, jen mě trochu mrzí, že si Lara Jean vybrala Petera (Johna mám mnohem raději, i když Peter taky není špatnej).

03.02.2017

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

První díl mě bavil víc, ale i tak to byla pěkná kniha. Byla jsem překvapená z chování některých postav (Růže, Fallon) - z prvního dílu jsem si myslela že budou jiní.

01.02.2017

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Přestože v knize bylo hodně podobností se Skleněným trůnem, byla to úžasná kniha.

23.01.2017

Winter Winter Marissa Meyer

Vzpomínám si, že když jsem narazila na knihu Cinder, myslela jsem si že to bude blbost. Možná že pro někoho je, ale pro mě celá tahle série patří mezi nejlepší, které jsem kdy četla. Věřím, že nejsem jediná kdo, se při čtení zasmál nebo rozbrečel.

Jsem ráda, že všichni mají šťastný konec (i když v reálu to moc často nebývá).

22.01.2017

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Dálekové a hodní? Nemožné se stalo skutečností.
Zábavná a občas i dojemná knížka s Doktorem. Jsem ráda, že existují tyto knihy, ve kterých je možné alespoň trochu pochopit Doktorovy myšlenkové pochody.

16.01.2017