Kate84

HanaHanaAlena Mornštajnová

Skvěle napsané, příběh neskutečný. Čtivé od začátku do konce! Je to vlastě rodinná sága, válka a jedna krabice připitomělejch větrníků.

23.05.2019

SobotaSobotaIan McEwan

Strašně uloudaná knížka. Přečetla jsem si námět a furt jsem čekala a čekala, kdy to začne. Rozjelo se to tak na posledních padesáti stránkách, ale stále to bylo hlemýždí tempo... Celý námět by vystačil na jednu novelu, ale hlavní hrdina byl tak sympatický, že jsem to s ním vydržela až dokonce. Naprosto ho chápu. Ale chybělo tomu napětí a pořádná zápletka. Jinak by to byla celkem roztomilá a poetická kniha.

21.03.2013

TajemstvíTajemstvíRhonda Byrne

Knihu jsem dočetla až do konce jen proto, abych zjistila jak moc primitivní a hloupá ve skutečnosti je. A je to vážně katastrofa a totální vymývání mozků - je to totální hloupost a omezování svobodné mysli, ale když to někdo chce... jen prosím, ať jde do toho.

22.09.2013odpad!

19841984G. Orwell (pseudonym)

Výborná kniha, která chytne za srdce a ukáže co všechno je/bylo/bude možné. Zásadní čtení, které není možné vynechat. Kdo nepřečetl, jakoby nežil. Není to nic veselého ani odpočinkového, ale napínavé až do konce.

Mapa časuMapa časuFélix J. Palma

Název knihy je dost zavádějící, nečekejte od toho fantastický román o cestování v čase, budete zklamaní. Děj je rozdělen do tří částí, první je docela zajímavá, ale náhle zjistíte, že o klasické cestování časem to není, další epizoda je naprostá katastrofa a poslední se vleče ve stejném duchu, jen poslední dvě kapitoly se snaží z toho udělat šílený zvrat a hlubokomyslnou myšlenku... Jinak je na těchto stránkách naznačeno, jak by román vypadat neměl a bohužel jde přesně o tento případ... aby to nevypadalo, tak autor ještě na závěr dopsal, že se s tím pachtil rok a půl. Jediné co mě docela bavilo byla vypravěčská linie a proto si myslím, že autor má navíc. Vzhledem k tomu, že se jedná o trilogii (druhý román již vyšel El mapa del cielo), tak uvidíme, třeba z toho nakonec něco bude. Jinak je kniha poměrně čtivá a knihy Wellse neznám, takže to mě možná také ochuzuje o požitek z tohoto díla.

18.08.2013

Eleazar aneb pramen a keřEleazar aneb pramen a keřMichel Tournier

Velmi chytlavá a zajímavá kniha, která ne náhodou má v názvu symboliku z Bible. Ačkoli jako bezvěrec jsem Knihou knih nepoznamenaná, Eleazar aneb pramen a keř mne nadchnul. Stejně tak mého učitele dějepisu, který mi knihu o své hodině zabavil :-)

02.10.2012

Jak získávat přátele a působit na lidiJak získávat přátele a působit na lidiDale Carnegie

Tuto knihu jsem četla koncem devadesátých let a spíš to pro mě byl zajímavý pohled na komunikaci v USA. Hodně mi to dalo, ale pro české poměry je to nepoužitelné. Navíc spíše zaměřené pro podnikatele či lidi, kteří musí často vystupovat mezi davy. Co se týče získávání přátel je to spíš takový návod pro totální ignoranty, kteří neví jak se mají chovat, ale přátele si tímto "naučeným" způsobem stejně nezískají. Pár hvězd za to, že mě to kdysi nasměrovalo, čemu se v životě vyvarovat a jak to chodí v americké nadnárodní společnosti. Anglický název mi přijde trefnější - jde o to jak šlapat po lidech, aby si toho nevšimly...

02.02.2013

StalkerStalkerArkadij Strugackij

Super scifi kniha, není nad ni. Hlavní hrdina je tak uvěřitelný, až to bolí. Všechno je tak reálné a příliš podobné skutečnosti, tedy alespoň pro naši polovinu světa. Ta druhá z toho může mít trochu mindrák a hlavobol... Kniha má spoustu otázek k zamyšlení a jedině doporučuji!

29.11.2014

Hra o trůnyHra o trůnyGeorge R. R. Martin

Nejlepší kniha za posledních pár let!

07.07.2015

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

Hrozná kniha, bez špetky logiky, rozumu a sympatií. Čte se špatně, na každé straně je několik překlepů a hrubek, není tam žádný zvláštní děj. Pouze jediná zápletka a všude láska... růžová knihovna pod rouškou fantasy. Nedoporučuji.

02.10.2012odpad!

Bipolární porucha. Rady pro rodiny a blízké osob s maniodepresivními stavyBipolární porucha. Rady pro rodiny a blízké osob s maniodepresivními stavyChristian Gay

Styl knihy je sice psaný poněkud zahraniční formou, ale i našineč do publikace pronikne. Je to fundovaná kniha, která popisuje nemoc na základě různých příběhů a možná pak člověk zjistí, že na tom není ještě tak hrozně (nebo někdo z příbuzných, blízkých). Navíc je tam pár využitelných rad, jak se k takovému člověku chovat a jak si všímat podezřelého chování, na které kolem sebe narážíme stále častěji a jak je velmi obtížné tuto nemoc rozpoznat nejen pro laika ale i pro odborníky. Konec knihy je optimistický a dodává čtenáři sílu.

05.02.2013

Český románČeský románOlga Scheinpflugová

Jedná se o román, který se vám zaryje pod kůži, ale čte se velmi těžko - jedná se téměř o fyzickou bolest (samozřejmě s nadsázkou). Je to tak těžké a zároveň velmi rozvláčné čtení, ale z autorčina života je tam jen to podstatné. Jde o příběh založený na skutečné události a proto je to celé tak smutné a frustrující... kdyby to byla fikce, tak nad tím jen mávnete rukou, ale není... a vše se odehrává na pozadí českých historických milníků, což pro mne bylo velmi objevné. Je to však subjektivní názor jednoho člověka. Ale i tak velmi zajímavý.

05.03.2013

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Jednu hevězdičku ubírám za to, že jsem si knihu nepřečetla dřív. Asi by mě i víc dojala a zasáhla. Každopádně takovou parádu a pobavení jsem nečekala, ironie a humoru si cením nejvíce, díky tomu to nebyla klasická červená knihovna, ale roztomilé čtení. Elizabet je skvělá a pan Darcy... kdo by se v něm taky vyznal :-)

17.12.2013

To nejlepší z násTo nejlepší z násNicholas Sparks

Poutavě napsáno, děj má spád, vše odsejpá rychle, zápletka je neotřelá, kniha není přeslazená, konec se čtenář má dovtípit. Vše perfektně připraveno a sestaveno, už vidíme ten film a nemůžu se dočkat. :-) Tohle byla moje prvnotina od autora, jsem zvědavá, jestli jsou i ostatní knihy tak vkusné, nevtíravé a zábavné.

07.05.2014

Muzeum prazvláštních věcíMuzeum prazvláštních věcíAlice Hoffman

Kniha je čtivá, ale nějak mě nedokázala vtáhnout do děje. Četla jsem ji bez zájmu o hlavní postavy, scény a detaily jsou popsány krásně, ale děj se celkově trochu za tím vším loudá ačkoli se nedá říct, že by kniha byla málo akční... nevím nesedlo mi to úplně, ale rozhodně to bylo pěkné počtení. Navíc se příběh odehrává na pozadí skutečných událostí.

27.11.2014

Šifra mistra LeonardaŠifra mistra LeonardaDan Brown

Jedna z mých neoblíbenějších knih. Je napínavá a zároveň odpočinková. Mnoho dějových zvratů, má to spád, čte se velmi dobře. Vše do sebe zapadá, pro laika je to srozumitelné a jakoby vše bylo podle pravdy. Chytlavé, sympatické čtení se sympatickým hrdinou, který je stále v akci. Doporučuji.

02.10.2012

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světěMarley a já aneb Život s nejhorším psem na světěJohn Grogan

Bezva oddychové čtení. Je to hrozně vtipný a plný emocí, tohle se dá jen doporučit.

03.02.2013

Deprese a jak ji zvládatDeprese a jak ji zvládatJán Praško

Kniha je poměrně obsáhlá a je především určena pro "depresivní". Pro okolí je to poněkud vzdálené čtení. Je to jakási učebnice s praktickými příklady (příběhy) a spoustou cvičení, přehledných tabulek, jak se analyzovat, jak myslet do budoucna, jak se postupně socializovat a zvládat každodenní aktivity. Pro zainteresované to může být dobrý rádce, ale pro mne toho bylo trochu moc a spíš mi to na optimismu ubralo. Řekla bych že se nejedná o dílo pro prvočteče této problematiky.

07.02.2013

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Kniha obsahuje několik zápletek a zajímavých propojení, několik rozuzlení, která trochu čekáte, trochu tápete, ale ve směs je napsaná velmi dobře. Jedním dechem jsem ji však nečetla, jsou tam pasáže, které je těžké strávit, někdy se člověk bojí otočit stránku, co bude dál. Nedělalo mi však problém dočíst knihu do konce, ikdyž si už člověk říkal, že dál už nic nového nemůže být... Mám z díla trochu smíšené pocity, ale vzhledem k tomu, že detektivky příliš nevyhledává, toto je jedna z těch lépe ztvárněných. Začátek je velmi poutavý, atmosféra a postavy jsou popsány velmi dobře, pak se možná budete chvilku nudit, ale tak nějak příjemně a nazávěr si řeknete, že to byla celkem pěkná jízda!

04.07.2013

Tichá hrůzaTichá hrůzaTomáš Korbař

Hororová klasika dřívějších dob, kdy se nechává průchod fantazii a převládají povídky s otevřeným koncem. Velmi příjemná záležitost.

12.08.2013

Obnažená PařížObnažená PařížStephen Clarke

Paříž očima angličana, no jaké to může být? :-) Vtipné, věcné, předpojaté...

25.04.2014

TalismanTalismanNicholas Sparks

Příběh má větší potenciál, než jak jej autor zpracoval. Nicméně atmosféra je vybarvena opět skvěle a vedlejší postavy jsou výraznější než hlavní, čímž kniha opět vybočuje z řady. Navíc se čte výborně a je to opět příjemné relaxační čtivo.

08.07.2014

1Q84: Kniha 1 a 21Q84: Kniha 1 a 2Haruki Murakami

Od Murakamiho jsem na konci každé knihy teda čekala něco víc. První závěr mě lehce vytočil a závěr druhé knihy se mnou neudělal vůbec nic. Jinak samotný děj byl super a četlo se to dobře, jen je škoda, že je to tak rozkouskované...

19.05.2015

MalevilMalevilRobert Merle

Kniha je neuvěřitelně napsaná. Začátek je hodně zvláštní a člověk zapomene, proč si vlastně zvolil tuhle knihu a dostane se do děje a najednou prásk a je po všem. Všechno je tak realistický, že se vsadím, že další generace, která si to přečte se bude ptát svých rodičů, jestli se to fakt stalo. Nechápu, jak to může být tak detailně popsaný, i když pár nesrovnalostí by se tam jistě našlo, ale přesto. Nicméně mi hrozně vadí, že se nakonec nic nedovíme o původu a rozsahu katastrofy. Potřebuju pokračování, protože takhle mě to docela dost zklamalo. Prostě to nemůžu přijmout jen tak, bez vysvětlení nebo doslovu. Je tam sice bezva konec, ohledně všech postav, ale to mi nestačí...
Trochu jsem čekala, že z Miette se vyklube nějaká nákaza atp., ale že nikoho nezačal bolet ani zub, je celkem mimo. Naopak se mi líbilo vylíčení útočných tlup všude kolem.

02.03.2016

Město z popelaMěsto z popelaC. Clare (pseudonym)

Bezva čtení, tak trochu alegorie k dnešním problémům lidstva v líbivém a akčním obalu.

13.09.2016

Město ztracených dušíMěsto ztracených dušíC. Clare (pseudonym)

Naprosto boží dílo. Tohle se nedá než doporučit, je tam úplně všechno, co se čeká od dívčí fantasy. Další díl doplňuje další skládačku. Těším se na poslední knihu.

11.07.2019

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíteVěci, které uvidíte, jen když zpomalíteHaemin Sunim

Kouzelná knížečka, která se bude krásně vyjímat v mojí knihovně. Budu se k ní vracet, je v ní tolik nesmrtelný pravdy... Ale čtěte pomalu.

11.07.2019

Něžná náruč rodičůNěžná náruč rodičůEva Kiedroňová

Kniha je inspirujici, je to navod, jak zacit s manipulaci. Tigrik a klokanek mi vzdy miminko uklidni i z toho nejvetsiho place a na odrihnuti a koliku je to nejlepsi. Za to by mela byt Nobelovka pro autorku. Kolik deti si to musi odtrpet a to nase se vzdy krasne uklidni a odrihne. Doporucuji! Samozrejme vzdy je co zlepsovat, satky a nositka bych uvitala v modernejsim pojeti a fotky a uvodni obalku take. Dost to mlade lidi odrazuje a ja byla taky na pochybach, kdyz jsem to prvne zhledla.

12.12.2020

Hladový přílivHladový přílivAmitav Ghosh

Kniha mne ničím neoslovila, ani jsem ji nedočetla. Dobré vykreslení postav je jediným plusem. Pokud vyhledáváte odpočinkové čtení bez napětí a z prostředí Indie, mohu jen doporučit. Třeba se prokoušete k jádru pudla.

Klub PickwickůvKlub PickwickůvCharles Dickens

Kniha mne nezaujala, příliš popisná. Popis každé postavy je velmi zdlouhavý a pohled dětskýma očima je vybarven dosti divoce. Žádné napětí, žádné zvraty.