Kate84 Kate84 komentáře u knih

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Kniha mě osobně opravdu oslovila a otevřela mi oči. Hodně mi v mnoha ohledech pomohla. Začala jsem ji číst, když byla dcera ještě miminko. A hned jsem mohla vyzkoušet pár rad a opravdu zabraly. Byla hned mnohem spokojenější a obe jsme mnohem lépe pak zvladaly stresove situace na verejnosti. Ikdyz ona je zatim spis hodne dite, tak mi to pomohlo pripravit se do budoucna a ujasnit si, jak budu postupovat dal. Zacinat s touto knihou treba az ve skolnim veku si uz moc nedovedu predstavit, rozhodne to bude tezke pro rodice. Ale cele je to o nich. Z teto knihy mam opravdu wow efekt. Ale necekejte neco, co byste nikdy neslyseli. Jen je to paradne vysvetlene a pochopite to komplexne az po precteni cele knihy. Urcite se k ni budu mnohokrat vracet a listovat v ni. Proto jsem si ji poridila jako klasickou knihu a ne jen audio.
Super je i kapitola o sourozencich a jak se pripravit na dalsi dite! To bylo hodne zajimave.
Kniha me přesvědčila hlavně tím, jak je popsano, jak se dítě cítí, když se přehnaně vše zakazuje a nehledají se žádné kompromisy. Tak jsem se v dětství cítila a pomohlo mi to se vžít do moji dcery a oživit si vzpominky a pocity z dětství a vychovy, ktera frcela za minuleho rezimu.

20.10.2021 4 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Kniha je inspirujici, je to navod, jak zacit s manipulaci. Tigrik a klokanek mi vzdy miminko uklidni i z toho nejvetsiho place a na odrihnuti a koliku je to nejlepsi. Za to by mela byt Nobelovka pro autorku. Kolik deti si to musi odtrpet a to nase se vzdy krasne uklidni a odrihne. Doporucuji! Samozrejme vzdy je co zlepsovat, satky a nositka bych uvitala v modernejsim pojeti a fotky a uvodni obalku take. Dost to mlade lidi odrazuje a ja byla taky na pochybach, kdyz jsem to prvne zhledla.

12.12.2020 4 z 5

Bezpeční lidé Bezpeční lidé Henry Cloud

Je to trochu moc pánbíčkářské. Nevěřící člověk se musí trochu přemáhat a ignorovat tyhle narážky/urážky. Ale dá se z toho vycházet a dozvědět se, co kde děláme špatně, protože každý jsme tak trochu nebezpečný... :)

26.08.2019 4 z 5

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Haemin Sunim

Kouzelná knížečka, která se bude krásně vyjímat v mojí knihovně. Budu se k ní vracet, je v ní tolik nesmrtelný pravdy... Ale čtěte pomalu.

11.07.2019 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Naprosto boží dílo. Tohle se nedá než doporučit, je tam úplně všechno, co se čeká od dívčí fantasy. Další díl doplňuje další skládačku. Těším se na poslední knihu.

11.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvěle napsané, příběh neskutečný. Čtivé od začátku do konce! Je to vlastě rodinná sága, válka a jedna krabice připitomělejch větrníků.

23.05.2019 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Zajímavý námět, ale nakonec jsem to čtení sama tak rozmělnila, že těžko říct, kdo je strůjcem ne úplně dobrého dojmu...

13.09.2017 3 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Docela příjemný čtení před spaním, občas trochu strašidelný, jinak docela realistický.

20.12.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Docela dobrý čtení, jen že se každá postava chovala stejné, v každém věku a rozpoložení. Jinak jsem se v postavách orientovala docela dobře.

12.10.2016 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Bezva čtení, tak trochu alegorie k dnešním problémům lidstva v líbivém a akčním obalu.

13.09.2016 4 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Kniha by mohla mít víc zvratů a mohla by být i trochu víc výstřední. Je to takové lehounce unylé a moc to nepřekvapí, ovšem popis atmosféry a prostředí je super. Je to oddechovka, ale nic jiného jsem ani nechtěla.

26.04.2016 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Kniha je neuvěřitelně napsaná. Začátek je hodně zvláštní a člověk zapomene, proč si vlastně zvolil tuhle knihu a dostane se do děje a najednou prásk a je po všem. Všechno je tak realistický, že se vsadím, že další generace, která si to přečte se bude ptát svých rodičů, jestli se to fakt stalo. Nechápu, jak to může být tak detailně popsaný, i když pár nesrovnalostí by se tam jistě našlo, ale přesto. Nicméně mi hrozně vadí, že se nakonec nic nedovíme o původu a rozsahu katastrofy. Potřebuju pokračování, protože takhle mě to docela dost zklamalo. Prostě to nemůžu přijmout jen tak, bez vysvětlení nebo doslovu. Je tam sice bezva konec, ohledně všech postav, ale to mi nestačí...
Trochu jsem čekala, že z Miette se vyklube nějaká nákaza atp., ale že nikoho nezačal bolet ani zub, je celkem mimo. Naopak se mi líbilo vylíčení útočných tlup všude kolem.

02.03.2016 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nejlepší kniha za posledních pár let!

07.07.2015 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Od Murakamiho jsem na konci každé knihy teda čekala něco víc. První závěr mě lehce vytočil a závěr druhé knihy se mnou neudělal vůbec nic. Jinak samotný děj byl super a četlo se to dobře, jen je škoda, že je to tak rozkouskované...

19.05.2015 4 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Super scifi kniha, není nad ni. Hlavní hrdina je tak uvěřitelný, až to bolí. Všechno je tak reálné a příliš podobné skutečnosti, tedy alespoň pro naši polovinu světa. Ta druhá z toho může mít trochu mindrák a hlavobol... Kniha má spoustu otázek k zamyšlení a jedině doporučuji!

29.11.2014 5 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Kniha je čtivá, ale nějak mě nedokázala vtáhnout do děje. Četla jsem ji bez zájmu o hlavní postavy, scény a detaily jsou popsány krásně, ale děj se celkově trochu za tím vším loudá ačkoli se nedá říct, že by kniha byla málo akční... nevím nesedlo mi to úplně, ale rozhodně to bylo pěkné počtení. Navíc se příběh odehrává na pozadí skutečných událostí.

27.11.2014 4 z 5

Doktorka Doktorka Henry Denker

Kdo si myslí, že to bylo o svatbě, vyléčení a povýšení, knihu buď nečetl nebo fakt nevim... Ale zas taková bomba to nebyla...

19.09.2014 3 z 5

Bertha von Suttner: Život pro mír Bertha von Suttner: Život pro mír Brigitte Hamann

Velká a nafouklá nuda... škoda.

04.09.2014 2 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Příběh má větší potenciál, než jak jej autor zpracoval. Nicméně atmosféra je vybarvena opět skvěle a vedlejší postavy jsou výraznější než hlavní, čímž kniha opět vybočuje z řady. Navíc se čte výborně a je to opět příjemné relaxační čtivo.

08.07.2014 4 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Poutavě napsáno, děj má spád, vše odsejpá rychle, zápletka je neotřelá, kniha není přeslazená, konec se čtenář má dovtípit. Vše perfektně připraveno a sestaveno, už vidíme ten film a nemůžu se dočkat. :-) Tohle byla moje prvnotina od autora, jsem zvědavá, jestli jsou i ostatní knihy tak vkusné, nevtíravé a zábavné.

07.05.2014 5 z 5