Kate84 Kate84 komentáře u knih

Obnažená Paříž Obnažená Paříž Stephen Clarke

Paříž očima angličana, no jaké to může být? :-) Vtipné, věcné, předpojaté...

25.04.2014 3 z 5

Předvolání Předvolání John Grisham

Hezky napsané a dobře čtivé. Ale pointa veskrze žádná.

11.03.2014 3 z 5

Arabský svět – jiná planeta? Arabský svět – jiná planeta? Emíre Khidayer

Zajímavý pohled na arabský svět očima našince. Bez předsudků a navíc z pohledu evropské ženy, která už něco o Arabech ví.

28.02.2014 4 z 5

Stíny na Nilu Stíny na Nilu Kate Furnivall

Kniha je náramně příjemná. Je docela dost čtivá, ale malinko tam chybí dějový spád. Nicméně autorka umí krásně vykreslit atmosféru. Děj je sice nabitý zápletkami, ale tak nějak do sebe nezapadají, tím pádem se ani moc nedá předpokládat jejich rozuzlení. Kniha se mi četla velmi dobře a proto dávám vyšší hodnocení i na úkor hloubky knihy, kterou moc neoplývá.

02.02.2014 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jednu hevězdičku ubírám za to, že jsem si knihu nepřečetla dřív. Asi by mě i víc dojala a zasáhla. Každopádně takovou parádu a pobavení jsem nečekala, ironie a humoru si cením nejvíce, díky tomu to nebyla klasická červená knihovna, ale roztomilé čtení. Elizabet je skvělá a pan Darcy... kdo by se v něm taky vyznal :-)

17.12.2013 4 z 5

Impresionisté: Soukromé životy Impresionisté: Soukromé životy Sue Roe

Kniha by byla zajímavá, kdyby byla napsaná vytříbenějším způsobem. Příběh samotný je zajímavý a finanční stránka věci k impresionistům patří, celý jejich život se točil bohužel i kolem peněz. Ale jeden odstavec na jednu stranu je trochu těžko stravitelné čtení. \je to psáno horkou jehlou.

28.10.2013 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Knihu jsem dočetla až do konce jen proto, abych zjistila jak moc primitivní a hloupá ve skutečnosti je. A je to vážně katastrofa a totální vymývání mozků - je to totální hloupost a omezování svobodné mysli, ale když to někdo chce... jen prosím, ať jde do toho.

22.09.2013 odpad!

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Název knihy je dost zavádějící, nečekejte od toho fantastický román o cestování v čase, budete zklamaní. Děj je rozdělen do tří částí, první je docela zajímavá, ale náhle zjistíte, že o klasické cestování časem to není, další epizoda je naprostá katastrofa a poslední se vleče ve stejném duchu, jen poslední dvě kapitoly se snaží z toho udělat šílený zvrat a hlubokomyslnou myšlenku... Jinak je na těchto stránkách naznačeno, jak by román vypadat neměl a bohužel jde přesně o tento případ... aby to nevypadalo, tak autor ještě na závěr dopsal, že se s tím pachtil rok a půl. Jediné co mě docela bavilo byla vypravěčská linie a proto si myslím, že autor má navíc. Vzhledem k tomu, že se jedná o trilogii (druhý román již vyšel El mapa del cielo), tak uvidíme, třeba z toho nakonec něco bude. Jinak je kniha poměrně čtivá a knihy Wellse neznám, takže to mě možná také ochuzuje o požitek z tohoto díla.

18.08.2013 2 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Hororová klasika dřívějších dob, kdy se nechává průchod fantazii a převládají povídky s otevřeným koncem. Velmi příjemná záležitost.

12.08.2013 5 z 5

Volání černé kachny Volání černé kachny Eva Bešťáková

V této knize jsem se kdysi poprvé setkala s otevřeným koncem a nemohla jsem uvěřit, že kniha může skončit i takto. Zanechalo to ve mě tak hluboký dojem, že dodnes používám přirovnání "Dopadlo to jako s Černou kachnou". Ovšem nic víc si už z knihy nepamatuji, jen ten silný dojem nazávěr.

17.07.2013 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha obsahuje několik zápletek a zajímavých propojení, několik rozuzlení, která trochu čekáte, trochu tápete, ale ve směs je napsaná velmi dobře. Jedním dechem jsem ji však nečetla, jsou tam pasáže, které je těžké strávit, někdy se člověk bojí otočit stránku, co bude dál. Nedělalo mi však problém dočíst knihu do konce, ikdyž si už člověk říkal, že dál už nic nového nemůže být... Mám z díla trochu smíšené pocity, ale vzhledem k tomu, že detektivky příliš nevyhledává, toto je jedna z těch lépe ztvárněných. Začátek je velmi poutavý, atmosféra a postavy jsou popsány velmi dobře, pak se možná budete chvilku nudit, ale tak nějak příjemně a nazávěr si řeknete, že to byla celkem pěkná jízda!

04.07.2013 4 z 5

Sobota Sobota Ian McEwan

Strašně uloudaná knížka. Přečetla jsem si námět a furt jsem čekala a čekala, kdy to začne. Rozjelo se to tak na posledních padesáti stránkách, ale stále to bylo hlemýždí tempo... Celý námět by vystačil na jednu novelu, ale hlavní hrdina byl tak sympatický, že jsem to s ním vydržela až dokonce. Naprosto ho chápu. Ale chybělo tomu napětí a pořádná zápletka. Jinak by to byla celkem roztomilá a poetická kniha.

21.03.2013 3 z 5

Český román Český román Olga Scheinpflugová

Jedná se o román, který se vám zaryje pod kůži, ale čte se velmi těžko - jedná se téměř o fyzickou bolest (samozřejmě s nadsázkou). Je to tak těžké a zároveň velmi rozvláčné čtení, ale z autorčina života je tam jen to podstatné. Jde o příběh založený na skutečné události a proto je to celé tak smutné a frustrující... kdyby to byla fikce, tak nad tím jen mávnete rukou, ale není... a vše se odehrává na pozadí českých historických milníků, což pro mne bylo velmi objevné. Je to však subjektivní názor jednoho člověka. Ale i tak velmi zajímavý.

05.03.2013 4 z 5

Deprese Deprese Štěpán Kovařík

Výborný průvodce Vašimi otázkami ohledně této nemoci. Velmi útlá brožurka věnující se všem aspektům deprese, díky které se každý může dozvědět základní informace o této nemoci a jak se chovat k nemocným lidem. Měla by to být povinná literatura.

09.02.2013 5 z 5

Deprese a jak ji zvládat Deprese a jak ji zvládat Ján Praško

Kniha je poměrně obsáhlá a je především určena pro "depresivní". Pro okolí je to poněkud vzdálené čtení. Je to jakási učebnice s praktickými příklady (příběhy) a spoustou cvičení, přehledných tabulek, jak se analyzovat, jak myslet do budoucna, jak se postupně socializovat a zvládat každodenní aktivity. Pro zainteresované to může být dobrý rádce, ale pro mne toho bylo trochu moc a spíš mi to na optimismu ubralo. Řekla bych že se nejedná o dílo pro prvočteče této problematiky.

07.02.2013 3 z 5

Bipolární porucha. Rady pro rodiny a blízké osob s maniodepresivními stavy Bipolární porucha. Rady pro rodiny a blízké osob s maniodepresivními stavy Christian Gay

Styl knihy je sice psaný poněkud zahraniční formou, ale i našineč do publikace pronikne. Je to fundovaná kniha, která popisuje nemoc na základě různých příběhů a možná pak člověk zjistí, že na tom není ještě tak hrozně (nebo někdo z příbuzných, blízkých). Navíc je tam pár využitelných rad, jak se k takovému člověku chovat a jak si všímat podezřelého chování, na které kolem sebe narážíme stále častěji a jak je velmi obtížné tuto nemoc rozpoznat nejen pro laika ale i pro odborníky. Konec knihy je optimistický a dodává čtenáři sílu.

05.02.2013 5 z 5

Bezva oddychové čtení. Je to hrozně vtipný a plný emocí, tohle se dá jen doporučit.

03.02.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla koncem devadesátých let a spíš to pro mě byl zajímavý pohled na komunikaci v USA. Hodně mi to dalo, ale pro české poměry je to nepoužitelné. Navíc spíše zaměřené pro podnikatele či lidi, kteří musí často vystupovat mezi davy. Co se týče získávání přátel je to spíš takový návod pro totální ignoranty, kteří neví jak se mají chovat, ale přátele si tímto "naučeným" způsobem stejně nezískají. Pár hvězd za to, že mě to kdysi nasměrovalo, čemu se v životě vyvarovat a jak to chodí v americké nadnárodní společnosti. Anglický název mi přijde trefnější - jde o to jak šlapat po lidech, aby si toho nevšimly...

02.02.2013 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Je to už dávno, co jsem to četla, ale bylo něco ocitnout se v 1. světové... a ještě si prožít románek.

01.02.2013

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Hrozná kniha, bez špetky logiky, rozumu a sympatií. Čte se špatně, na každé straně je několik překlepů a hrubek, není tam žádný zvláštní děj. Pouze jediná zápletka a všude láska... růžová knihovna pod rouškou fantasy. Nedoporučuji.

02.10.2012 odpad!