Kate18 Kate18 komentáře u knih

Zaslíbená Země Nezemě 6 Zaslíbená Země Nezemě 6 Kaiu Širai

Ema a ostatní děti jsou na útěku a v lesích potkají tajemné cizince, kteří jim pomohou schovat se před pronásledovateli. Ale jejich pomoc není tak úplně nezištná. Navíc se nám začne poodhalovat fungování tohoto světa a jeho pravidla.

11.04.2023 5 z 5

The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface Masamune Shirow (p)

Skoro po roce jsem se prokousala druhým dílem, takhle zdlouhavou knihu jsem dlouho nečetla. V knize je až děsivé množství poznámek pod čarou a děj vůbec neubíhá.

04.04.2023 3 z 5

Takový to byl muž Takový to byl muž Jason Aaron

Super jižanský kousek, těším se na další svazek. Přesně takhle nějak si asi představujeme, jak to chodí na vidláckém jihu.

04.04.2023 5 z 5

The Broken Coda The Broken Coda Tite Kubo (p)

Ičigo musí získat zpět svou sílu, aby zachránil Rukii. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

21.03.2023 5 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Další díl skvělých komiksů, stejně jako v předchozích jsem se v mnoha z nich našla.

21.03.2023 4 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Absolutně skvělý počin u kterého jsem se pobavila. Doporučuji při čtení použít textilní trubice. :)

21.03.2023 5 z 5

Vídeň - průvodce s mapou Vídeň - průvodce s mapou Serge Guillot

Skvělý průvodce, kde jsou všechny hlavní památky a atrakce s detailními mapami každé oblasti. Pro několika denní výlet je akorát, skladný, ale praktický.

16.03.2023 5 z 5

Solanin 1 Solanin 1 Inio Asano

Solanin ze začátku působil jako takový příjemný příběh o životě a hledání sebe sama v dospělosti. Člověk se v něm snadno najde. Příběh ma opravdu nečekaný konec.

Skandál v Belgrávii (2. část) Skandál v Belgrávii (2. část) Mark Gatiss

Příběh pokračuje a Irene je naživu, ale pro Sherlocka se věci nevyvíjí zrovna přívětivě

Skandál v Belgrávii (1. část) Skandál v Belgrávii (1. část) Mark Gatiss

Ách. Sherlok je prostě skvělý, potkává zajímavou ženu, o které nic neví, ale naštěstí mu pomůže dedukce.

Čajovna u malajského medvěda Čajovna u malajského medvěda David Rubín

Vcelku noir a psychologický příběh. So čajovny u medvěda chodí spousta rozdílných tvorů a každý má své problémy

Drobnosti Drobnosti Tereza Konupčíková

Jako u každé podobné knihy se člověk v některých kresbách najde, některé jsou vtipné a některé méně.

06.03.2023 4 z 5

Deadpool vs. Sabretooth Deadpool vs. Sabretooth Gerry Duggan

Deadpool pronásleduje Sabertootha, protože má problémy s pamětí. Ve svém bločku na ústrky najde jeho jméno a snaží se zjistit, co mu vlastně provedl. Dopátrá se ale nečekané věci.

Vyvolená Vyvolená Marjorie Liu

Kippa je v nebezpečí a prchá před svými pronásledovateli, při jejím útěku se nám odhalil více z historie světa. Maika se setká s Doktorem a odhalí jeho záměry.

09.01.2023 4 z 5

The Death Trilogy Overture The Death Trilogy Overture Tite Kubo (p)

Quincy a sběrači duší jsou odvěcí nepřátelé. Teď spolu musí bojovat proti obřímu Hollow. Navíc začne vyplouvat na povrch příběh Rukie.

Památná místa Járy Cimrmana Památná místa Járy Cimrmana Radek Laudin

Kniha seznamuje s pár zajímavými místy, kde se svého času ocitl ať už úmyslně či neúmyslně největší Čech. V některých městech je ulice Járy Cimrmana, jinde zase dům, ve kterém pobýval. Dokonce uvádí i celé museum věnované Cimrmanovi. Určitě na některá památná místa vyrazíme.

07.01.2023 3 z 5

Deník pána démonů #03 Deník pána démonů #03 Lee Yun Hee

Další díl, kde démon musí najít svého pána, který se rozhodl utéct z domu. A jak už to tak býval, nebylo to zrovna nejlepší rozhodnutí.

22.11.2022 4 z 5

Brloh Brloh Katja Kettu

Celkem noir kniha s dost temným příběhem o životě a smrti a představách, které jeden zvláštní jedinec může mít.

22.11.2022 5 z 5

Cílovníci Cílovníci Eva Papoušková

Krásná knížka, kde Záviš vypráví své zážitky z dětství. Jak ho dali rodiče studovat do koleje Jiřího z Poděbrad a jaké má vzpomínky na válku.

22.11.2022 5 z 5

Deník pána démonů #02 Deník pána démonů #02 Lee Yun Hee

Raenef zklame svého učitele Eclipse a uteče z domu. Eclipse ho marně hledá. Mezitím Raenefa přivolá nešikovný kněží z Rasedova chrámu. Nám se tím trochu poodhalí minulost tohoto světa.

28.08.2022 3 z 5