Kate18

CujoCujoStephen King

Napínavé jako kšandy, to King umí. Vždy, když šlo do tuhého se příběh přesunul k jiné postavě, jejíž příběh byl skoro stejně napínavý jako ten hlavní. Není to žádné umělé napínání a prodlužovaní. Postavy jsou skvěle vykreslené, zvlášť zajímavé je podívat se do hlavy těm, kteří to v hlavě nemají tak úplně v pořádku, jak je něco sžírá a ovlivňuje to jejich myšlenky a chování. Především postoje a myšlenkové pochody bernardýna, u kterého se stále víc a víc rozvíjí vzteklina. Strhující do samého konce, kdy nemůžete odhadnout, jak příběh skončí.

MiseryMiseryStephen King

Starý dobrý King, lehký rozjezd a pak to začne nabírat obrátky. Ke konci, když si myslíte, že napínavější už to být nemůže do toho šlápne ještě víc!

Paul Sheldon oslavuje napsání svého nového románu a rozhodne se i přes značnou míru šampaňského pro výlet autem. To dopadne jak jinak než vážnou dopravní nehodou. K jeho štěstí (nebo smůle) ho najde Annie Wilkwsová, jeho fanynka číslo jedna a samozřejmě ho pozná. Vezme ho k sobě a tam se o něj stará. Pak ale její péče nabere úplně jiný směr.

23.07.2020

Americký upírAmerický upírStephen King

Když jsem zjistila, že King napsal komiks, hned jsem věděla, že to chci číst. Spojení mých nejmilejších :) Žádní sladcí upírci, ale konečně pořádně krvavá podívaná. Co taky čekat od Kinga. Příběh o Skinnerovi Sweetovi se odehrává ve dvou časových úrovních. Příběh nám vypráví Will Bunting, který byl svědkem velmi podivných událostí. Popisuje svůj román Zlá krev, který vydal jako fikci, i když se většina zakládala na pravdě. Dozvíme se, jak se Sweet stal upírem a jakým druhem upíra, protože to je nový, americký upír. V současnosti se setkáme s mladými slečnami, které přišly do L.A. a touží se stát herečkami. Zatím mají jen malé komparzní role, ale to se má změnit, když Pearl jeden významný muž pozve na svůj večírek. To ji navždy změní život.

07.03.2021

Krev elfůKrev elfůAndrzej Sapkowski

Skvělé! Dál sledujeme životní cestu Geralta, ale v této knize se dozvíme víc o bitvě u Soddenu a Yennefer, ale hlavně o Ciri. Odkrývá se pozadí bitvy a Triss Ranuncul , která přišla na pomoc svému dávnému příteli. Ciri v Kaer Morhen pokračuje ve svém výcviku, ale musí se také naučit ovládat svou sílu. Tris je nakonec je odvolána a na pomoc Ciri se vydá samotná Yennefer. Vydají se spolu k Neneke, kde začne její nový život…

Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!Jan Novák

Z nakladatelství Argo a Paseka se jedná o další povedený kousek, patří totiž mezi naše nejlepší nakladatele, kteří knihám opravdu věnují potřebný čas. Příběh Emila Zátopka a jeho ženy Dany podaný komiksovou formou. Je nejen o běhání, atletice a jejich lásce, ale také o režimu té doby a boji proti němu. Graficky naprostá dokonalost.

01.06.2019

Meč osuduMeč osuduAndrzej Sapkowski

SPOILERY - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Hranice možností
Geralt potká rytíře Tři kavky, kterého doprovází dvě Zerrikánky, Vea (Alveaenerle) a Tea. Vydávají se spolu na cestu za drakem. Na hranicích je ovšem spuštěná závora a bez glejtu nikdo dál neprojde. Tam se potkají se starým známým Marigoldem. Dál se zde objeví skupina trpaslíků v čele s Yarpenem Zigrinem, trpaslík Hrombidlo a chrabrý rytíř Eyck z Denesle. Objevuje se zde i Geraltova milá, čarodějka Yennefer. Všichni se nakonec dostanou přes hranice a pokračují ve výpravě. Když konečne draka naleznou, není takový, jakého si představovali. Navíc se zdá, že mluví lidskou řečí. Představí se jako Villentretenmerthe. Bohužel naše skupina není jediná, která se vydala na draka..

Střípek ledu
Geralt a Yenneffer jsou spolu v Aedd Gynvael. Geralt má ve městě práci s Zeuglem, ale něco na městě se mu nelíbí. Je plné zla. Navíc se k němu váže stará elfská pověra. Aedd Gyvael znamená v překladu Střípek Ledu, takové střipky podle pověsti rozhazuje Ledová královna a koho takový střípek trefí, je navždy ztracen, protože začne toužit po Ledové královně a vydá se hledat její palác. Yennefer má ve městě starého známeho čaroděje Istredda, se kterým si jde vyřídit své záležitosti. Jak to nakonec dopadne mezi Zaklinačem a Yennefer?

Věčný oheň
Potkají se v hospodě vědmák, básník, půlčík a doppler.. a pak se začnou dít věci. Ve městě Novigrad vládne církev Věčný oheň. Její vůdce Chappelle je přísný a všichni z něj mají strach. Jednoho dne si spolu se svou tělesnou stráží došlápne na půlčíka kvůli zaplacení daní z jeho obchodní aktivity. On však nikde nic nepodnikal, tak nezbývá než zjistit, kdo se za něj vydává a co všechno jeho jménem natropil.

Trochu se obětovat
Skvělá povídka, kde Geralt s Marigoldem potkají jeho starou známou Essi zvanou Očko. Zaklínači hned padne do oka, ale ve dvoření se ženám je trochu neohrabaný. Kdo se nakonec trochu obětuje?

Meč osudu
Zatím nejlepší příběh. Miluji les, možná jsem taky ze Staré krve nebo je ve mě kus Dryády.
Geralt v lese Brokilon najde malé děvčátko Ciri. Dryády si ji spletly s půlčíkem, tak na ni neútočily, jinak by vystřelily varovný šíp a pokud by varování nepochopila, tak by ji střelily. Ale i tak se Geralt při její záchraně musí předvést se všemi svými zaklínačskými dovednostmi. A Meč osudu má dvě ostří...

Něco více
Geralt na cestě potká kupce Yurga, jehož kočár zapadl do strouchnivělého mostu a všichni jeho druzi ho opustili. Báli se, co by tam na ně mohlo číhat. Jejich strach byl oprávněný, zaklínač se rozhodl kupci pomoci. Po setmění na ně zaútočí stvoření, která vypadají jako kostry. Geralt je zraněn a odpadne, ve snech vidí všechny důležité osoby a vzpomínky svého života. Yurga mu za záchranu slíbil to, co najde doma, ale o čem nevěděl. Vrtkavé jsou cesty osudu.

Něco končí, něco začíná
Zajímavé vyústění knihy. Znovu se setkáváme snad se všemi hrdiny předchozích povídek. Geralta a Yennefer čeká velký den. A také Ciri! Čeká je velká událost, při které dojde k nečekaným událostem.

24.02.2020

Introvertka v hlučném světěIntrovertka v hlučném světěDeborah Tung

Naprosto dokonalé, jako by někdo sledoval můj život a psal o něm. Jsem ráda, že nejsem jediná na světě. Tuhle knížku by si měl přečíst každý, aby pochopil, jak se můžou cítit ostatní.

Bazar zlých snůBazar zlých snůStephen King

Absolutně skvělá kniha, jako každá od pana Kinga. Je velmi zajímavé dozvědět se, jak přišel na náměty k povídkám a celé pozadí jeho tvorby.
Hned úvodní povídka Míle 81 je absolutní klasika, připomíná Z Buicku 8.
Povídka Duna zase připomíná Ostrov Duma Key, ale přesto je každá jiná.
Jako další nutno vypíchnout povídky Ur, Blokáda Billy, Ten autobus je jiný svět, Opilé rachejtle, Nekrology a poslední povídku knihy Letní Bouři.

Ur je příběh o čtečkách a e-knihách a kam až čtenáře dokáží dovést. Jak se dá předpokládat, dovede Vás do jiných záhadných světů. Za mě je Ur nejlepší povídka z knihy, vtáhne do děje a soucítíte s hrdiny jako v delších dílech. Dokonalá, kingovská..

Blokáda Billy, autobus a rachejtle jsou jako ze života! A dokonalé zakončení Letní bouří, která je o konci světa.

Povídky, jak je máme nejraději.

15.08.2016

Americký upír 2Americký upír 2Scott Snyder

Pokračování příběhu z divokých let Ameriky. Opět sledujeme životní příběh Sweeta a Pearl, jejichž cesty se sice rozešly, ale stále zůstávají spojení krví. Nacházíme se na různých místech Ameriky, kde stavba přehrady přitáhla do města podivné lidi. Ani samotná stavba přehrady není zcela v pořádku. Navíc, někdo vraždí bohaté podnikatele. V jiné časti Ameriky pak narazíme na nebohou Hettie, již osud nachystal další tvrdé rány.

23.03.2021

Kocour v kloboukuKocour v klobouku. Dr. Seuss (pseudonym)

Hezká knížka pro děti, která se bohužel v češtině nerýmuje tolik, jako třeba Grinch. Ale hravost a ilustrace jsou bezva a děti kniha určitě na nějakou chvíli zabaví.

29.03.2021

ProkletíProkletíAlan Moore

To byla jízda! Na začátku děsivý Nukeface, pak se přidal Constantine, který Bažináče tahal po všech koncích Ameriky. Tichá voda s vodními upíry, která mi připomněla Amerického upíra (?). Prokletí o tajuplnosti ženských těl a znepokojivý příběh o otrokářích a otrocích z jihu, kteří dosud neodpustili křivdy spáchané v minulosti.

Když se introvertka vdáKdyž se introvertka vdáDeborah Tung

Další nálož komiksů ze života introvertky, i tentokrát jsem se v mnoha situací našla.

DrákulaDrákulaRoy Thomas

Mignolova ikonická kresba dává Draculovi ten správný hororový nádech, navíc barevné přechody a výrazná kontrastní krev mají tu pravou atmosféru. Na každé stránce jsem čekala, že vyskočí Hellboy a zasáhne do děje. Příběh Vlada “Napichovače” Dracula alias Draka je notorický známý. K ději není co dodat, zvlášť, když je komiks podle filmu, na kterém se Mignola sám podílel. Příběh o lásce, ztrátě, prokletí a bolesti ve své nejsurovější formě.

KostniceKostniceMike Mignola

Lord Baltimore stále hledá upíra Haiga, aby se pomstil za smrt svých blízkých. Ale na chvíli mění své plány a vydá se do Budapešti, kde se má setkat s inkvizitorem Duvićem. Bude to jejich finální setkání? Do Budapešti mezitím přijíždí zvláštní vlak, který je Baltimorovi povědomí. V celém městě se najednou vyrojí obživlí mrtví a Baltimor se s nimi musí vypořádat.

NačmáranecNačmáranecSerge Lehman

Super noir komiks s úžasnými kresbami. Příběh o Betty, její mamince Maud a její dceři Clare. Betty trpí výpadky řeči, takže občas používá telefon, aby se mohla vyjádřit. Příběh nás zavede do minulosti a začne se vybarvovat historie této zvláštní rodiny. Navíc je tu Načmáranec, který všem nahání strach.

Deník Anne FrankovéDeník Anne FrankovéAri Folman

Silný příběh životem zkoušené dospívající dívky a její rodiny a známých. Anne je na svůj věk velmi vyspělá se silnou sebereflexí. Spousta dospělých by se s takovou situací nedokázala tak vyrovnat, brát vše optimisticky a s nadhledem. A hlavně s velkou a nekončící nadějí.

10.02.2020

Ovoce poznáníOvoce poznáníLiv Strömquist

Takových informací na tak málo stránkách je až neskutečné. Občas se autorka trošku opakuje, ale myslím, že mladším čtenářům to snad zdůrazní důležitost sdělení. Po kreslířské stránce je kniha zvláštní, ale má své kouzlo. O spoustě věcí jsem neměla ani tušení a určitě by si měli knížku přečíst i muži.

21.09.2020

Kopanec do zubůKopanec do zubůAdam Glass

Sebevražedný oddíl se poušti na misi. Musí se vypořádat s neznámou nákazou a vyzvednout a doručit v pořádku určenou zásilku. Do cesty se jim postaví lovec. Jenže tým nedrží spolu tak, jak by se od normálního týmu očekávalo, přeci jen, v tomto týmu kope každý sám za sebe. V další misi se musí pustit do potlačení vzpoury ve vězení, ale kdo vzpouru vyvolal a s jakým účelem...

03.11.2020

Tajemný poutník a další příběhyTajemný poutník a další příběhyMike Mignola

O vdově a o tanku

O vdově, Louth, Lincolnshire, Anglie, červen 1916
Lord Baltimore přijde ke vdově Yeardsleyové hledat jejího manžela, kapitána. Zemřel za války, ale povídá se, že se vrátil domů. Spousta lidí si myslí, že spolu se skupinou několika vojáků dezertovali, aby se mohli vrátit ke svým rodinám. Tomu však Lord Baltimore nevěří, myslí si, že se její manžel vrátil z úplně jiných důvodů.

O tanku, Francie, Akvitánie, červenec 1916
Baltimore přijde do hospody a ptá se místních, jestli neviděli jednoho konkrétního upíra, Haiga. Jeden malý chlapec mu řekne, že jeden upír se schovává v nedalekém tanku. Zavede ho tam a Baltimore se rozhodne počkat, až upír vyleze. Ale kolem je spousta horších netvorů, než tento bojácný upír.

Tajemný poutník, Tulingart, Německo, říjen 1916
Skupinka lidí se schovává před upíry na půdě jednoho domu, když v tom na okénko někdo zaklepe. Ohlásí se jako Rolf a Max ho hned pozná a otevře mu. Rolf přesvědčí Maxe, aby se šel podávat na záhadného lovce upírů, který prochází jejich městem. Oba ho sledují, až se dostanou pod most k řece. Tam ale číhá něco zcela jiného, než je lovec upírů.

Hra, Verona, Itálie, konec ledna 1917
V místním divadle zkouší skupinka herců soudobou hru o moru a upírech. Chtějí se zavděčit jejich mecenáši, Haigovi. Tomu se velmi líbí mladá herečka, přímo nadlidsky ho přitahuje. Pro svou hru přivedl k životu slavný básnický mozek, aby byla hra opravdu skvělá. V průběhu zkoušek se několik herců stane dokonce opravdovými upíry. Pak Haig zjistí, že herečka není jen obyčejná žena. Rozhodne se, že když ji nemůže mít, raději ji zabije.

Medikament Dr. Leskovara, Bijelogora, Chorvatsko, Dalmatské pobřeží, květen 1917
Místní stařec učí mladou ženu rybařit, v tom z nebe padá letadlo. Místní se běží podívat, co se stalo, myslí si, že to je jedna z nestvůr doktora Leskovara. Ukáže se, že kromě netvora je tam také náš Baltimore. Poví mu, proč jsou všichni obyvatelé městečka v rybářských chatkách a bojí se jít zpět do města do svých domovů. Baltimore to jde prozkoumat a narazí na mnohem podivnější stvůry než jsou upíři. Dostane se až k doktoru Leskovarovi, který chce napravit své činy a proto zkoumá různé medikamenty. Mezitím se na pláži kraby pustí do nestvůry z letadla, najednou se začnou měnit ve velmi podivná stvoření a napadnou lidi v rybářských domcích. Ti se ale nedají snadno.

Inkvizitor, Szeged, Rakousko-Uhersko, 29. září 1917
Novinový dopisovatel Hodge je ve vězení, kam ho přijde navštívit inkvizitor André Duvič. Chce vypátrat Lorda Henryho Baltimora a také zachránit duši pana Hodge - svým svatým soudem, kdy může zachránit jeho duši, ale ne tak jeho tělo. Hodge se pokusí uprchnout, ale marně. Chvíli se spolu dohadují a pak se objeví neznámá osoba, která chce zabít soudce Duviče. ten je poraněn a rozhodne se, že to s panem Hodgem vyřeší jindy. Pan Hodge o tom všem napíše Baltimorovi a požádá ho, aby se se soudcem sešel.

12.10.2020

Návrat do minulostiNávrat do minulostiChip Zdarsky

Spider-Man cestuje zpátky do minulosti, aby napravil zločiny, které se ještě nestaly. Má na to i pomocníky, J. Jonah Jamesona a svou skoro sestru Teresu Durandovou. Spidey se opět setká se starými známými, jako je Green Goblin nebo Doctor Oc. Každý z nich se snaží najít stopy po svém a zavede je to i k jejich vlastní minulosti. Spidey se musí starat o tetičku May, ale pak si uvědomí, že měnit minulost nejde tak snadno.

09.04.2021

Sunstone 1Sunstone 1Stjepan Šejić

Zajímavá podívaná do BDSM světa. Ally a Lisa jsou skvělé osobnosti!

CarrieCarrieStephen King

Starý dobrý King. Příběh plný zloby, násilí a vnitřních myšlenek. Příběh se sice odehrává během pár dní, ale máte pocit, že všechny vlastně dobře znáte.

29.03.2019

Skleněný důmSkleněný důmPaul Tobin

Skvělý příběh Geralta z Rivie, který na cestách opět zažívá nečekaná setkání.. Nádherně zpracované, obdivuji kreslíře a upřímně, nechtěla bych mít jejich představivost..

10.04.2019

Prokletí kameneProkletí kameneKazu Kibuishi

Opět nádherné kresby a barvy, příjemně vykreslené prostředí měst i přírody.

Emily a Navin se snaží pomoci své mamince. Pomáhá jim při tom mechanický králík Miskit a robot Theodor a Gogsley. Dostanou se do města Kanalis, kde potkají lišáka Leona Rudovouse, který jim pomůže dostat se k doktorovi. Jejich maminka k uzdravení potřebuje ovoce ze stromu Gadoba, které jsou ukryté na tajném a nebezpečném místě. V patách jim je stále zlý král Elfů, který se jim pokusí jejich snahy překazit.

19.07.2020

Výprava v oblacíchVýprava v oblacíchKazu Kibuishi

Alledie je nádherný svět. Navíc je v knize mapka, takže už víme, kde se co nachází.

Emily se spolu s přáteli vydává hledat město Cielis a jejich nejlepší stopa je pradědečkův zápisník. Někdo si myslí, že město shořelo do základů, ale jiní si myslí, že rada město zachránila a to nyní se nachází v oblacích. Na svou cestu musí najít kapitána s vlastní lodí. Ale pořád jsou tu Elfové, kteří se jim snaží všemožně v cestě zabránit. K tomu všemu se za nimi vydá lovec Gabilan, kterého najal král Elfů. Bude to nebezpečná cesta do oblak.

25.07.2020

První kniha hřbitovníPrvní kniha hřbitovníNeil Gaiman

Nikdo, zkráceně Nik je malý chlapec, když jeho rodinu zavraždí tajemný muž. Jemu se jako jedinému podaří snad čirou náhodou přežít. Dostane se až na nedaleký hřbitov, kde se ho ujmou duchové, vlkodlaci a další záhrobní bytosti a jeho ochráncem se stane tajemný Silas, který není ani živý ani mrtvý. Prožíváme s Nikem jeho dobrodružství ze hřbitova s jeho novými přáteli, které nikdo jiný nevidí. Nik se skoro jako normální dítě učí se svými učiteli a pak si hraje, jenže to vše na hřbitově. Silas se stane jeho nejbližším, protože je moudrý a vždy dokáže Nikovi vysvětlit, na cokoliv se ho zeptá. To vše proto, že je na tomto světě dlouho. Na hřbitově platí spousta pravidel, která by se měla dodržovat, ale to by nebylo žádné dobrodružství. Takže příště nezapomeňte na Danse Macabre...

31.07.2020

Stmívání: grafický román. Díl 1Stmívání: grafický román. Díl 1Stephenie Meyer

Lehká oddechová romantika s upíry a vlkodlaky.

Isabella Swanová se přestěhuje ze slunného Phoenixu do upršeného a mlhavého Forks. Tam pozná nové přátele a také jednu zvláštní rodinu, Cullenovi. Jsou prostě jiní. A přesto ji Edward čímsi uhrane. Jednou o víkendu si vyjede s přáteli na pláž do nedaleké rezervace, kde potká starého kamaráda Jacoba Blacka, který ji vypráví pověsti o jejich vlčím kmenu a o studených.

13.09.2020

Temnými hvozdyTemnými hvozdyEmily Carroll

Vše podivné přichází z lesa. To víme asi všichni, už odmalička máme z lesa respekt, někdo možná přímo strach. V knížce je několik příběhů o podivných duším a netvorech, co se skrývají v lese a navíc se mohou vydávat za kohokoliv. Zpracování je moc hezké, netradiční a přitom jednoduché a zcela vystihující děj. Pěkně drží atmosféru.

29.09.2020

Já, AinselJá, AinselNeil Gaiman

Stín s panem Středou projíždí Amerikou a hledají spojence pro nadcházející bouři. Je těžké je vůbec najít, natož přemluvit ke spolupráci. Navíc po nich jdou záhadní muži v černých oblecích, tak pan Středa Stína ukryje do malého, sněhem zapadlého městečka, kde Stín potká pár nových přátel. Městečko však není tak poklidné, jak se na první pohled zdálo a i když je Stín často na cestách, začne objevovat tajemství tohoto městečka.
Příběh se navíc prolíná s příběhy o příchodu do Ameriky v různých časových obdobích, které skvěle dokreslují atmosféru a pozadí celého příběhu.

07.07.2021

Kouř a zrcadlaKouř a zrcadlaNeil Gaiman

Povedená sbírka povídek, vždy se najde pár horších, ale ve sbírce převažovaly ty dobré a skvělé. Líbil se mi Cena - kocour ochránce, Trolí most - co vše může číhat na mladého chlapce, Jezírko se zlatými rybkami a jiné povídky - kam až může sahat paměť, Vražedná tajemství - první vražda v historii, Svatební dar - jak by mohlo vypadat manželství…

08.11.2021