Kate18 Kate18 komentáře u knih

Bažináč Bažináč Alan Moore

Osobitá kresba a surové ztvárnění Bažináčovi opravdu sedí. Je to vážně skvělý začátek příběhu.. tedy legendy.

Alec Holland měl nehodu a zmizel někde mezi bažinami. Ve Washingtonu si jeden milionář najme na jistou vědeckou práci doktora Woodrue. Ten začne zkoumat dle instrukcí a přijde s šokujícím závěrem. Ale onen milionář si nenechá celou věc vysvětlit a uspokojen svojí mocí a nadvládou vědce vyhodí. To neměl dělat, protože se začnou dít nevídané a neočekávané věci. Ty vedou až k ohrožení celého lidstva, kdy snad je nutné zavolat si na pomoc posili. Abigail, přítelkyně Aleca Hollanda po něm stále pátrá, protože nevěří, že mohl jen tak zmizet. Spolu se svým přítelem Mattem se přestěhuje do menšího městečka a začne pracovat v Rajském palouku, ústavu pro děti, které mají postižení a nikoho nemají. Jednoho dne potká záhadného muže a pak se začnou dít zvláštní věci.

V noci si to skoro dokážete představit.

07.04.2020 5 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Kresba super, dynamika hodná Flashe. Scénář taky skvělý, při čtení se ani chvíli nenudíte.

Barry Allen je zpět. Central City se prožene bouře způsobená Zdrojem rychlosti a zasáhne spoustu lidí. Z nich se nyní stávají noví tempaři, ale ne všichni se rozhodnou pro využívaní schopností pro dobrou věc. Navíc je tu Singularita proti které stojí Flash. Musí zjistit, co je to zač a oč ji jde.

03.04.2020 4 z 5

Flash: Znovuzrození Flash: Znovuzrození Geoff Johns

Barrymu Allenovi se podaří uniknout ze Zdroje - extradimenzionálního energetického pole, které dává sílu všem Běžcům. Jak se mu to podařilo? A proč se vlastně vrátil? Teď není schopný držet ani krok se světem. Neví, co by měl vlastně na světě dělat, jediné co mu dává smysl je dát se znovu do řešení vraždy jeho matky. Jak si poradí se svou druhou šancí?

29.03.2020 4 z 5

Podivná místa Podivná místa Mike Mignola

Třetí přání
Příběh jako tři bratři, kteří se snažili přechytračit smrt. Akorát to jsou sestry a Bog Rúša. Po tom, co se Hellboy utkal s Červem dobyvatelem se vydává do Afriky. I tam na něj čeká něco zcela jiného, než si představoval. Osud ho zavede k Mohlomi, který už na něj čekal s Kwaku Anansi. Další nádherná část světa spojená s Hellboyem a hlavně se starými příběhy a povídkami, které u nás nejsou nijak moc známé.

Ostrov
Skvělé! Mignola se vytasil s citátem z Bílé velryby a navíc povídka začíná úžasnou námořnickou písní. Hellboy si opět pěkně užívá a potká na moři i pár starých známých. Navíc starého kněze, který mu odhalí jeho minulost a čím se měl stát. Ale to by nebyl Hellboy, kdyby se tím nechal unést.

25.03.2020 5 z 5

Červ dobyvatel Červ dobyvatel Mike Mignola

Další bezva díl Hellboye, kde spolu s Rogerem prozkoumávají tajemný hrad. Mají s sebou průvodkyni, která má velké tajemství. A tajemství ukrýval i sám hrad. Průvodkyně jim vypráví příběh, kvůli kterému se na hrad jako děti bály chodit. Může být příběh založený na pravdě? Jak známe tento svět, tak určitě... Navíc se blíží něco prastarého, onen červ dobyvatel!

22.03.2020 5 z 5

Arrow: Kniha první Arrow: Kniha první Geoff Johns

Příběh Arrowa a jeho přítele Diggla, nahlédneme do jejich minulosti a dozvíme se o jejich životech, čím si prošli a jak se dostali až sem. Stejně tak o Oliverově rodině (Oliver je Arrow, ne Pažout). Seriál jsem zatím neviděla, ale že jsem přečetla komiks jako první asi vůbec nevadí. Třeba to naopak při seriálu pomůže a některé věci budou dávat větší smysl. Nemůžu si pomoct, ale je to prostě jako Batman s lukem, pohnutý životní příběh a snaha o nápravu společnosti...

07.03.2020 3 z 5

Ve stínu netopýrů Ve stínu netopýrů James Tynion IV

Batman a Batwoman čelí stínům z postranních uliček. V Gothamu je najednou celá armáda, která napodobuje Batmana. Dají dohromady vlastní armádu z teenagerů, mladých hrdinů. Batwoman má na povel jejich výcvik. Musí je vycvičit včas, než bude čas bojovat.

Příběh napěchovaný akcí a napětím, spoustou zvratů a drsňáctví, tak jak to má u Batmana být.

05.03.2020 5 z 5

Rozpad Strážců Rozpad Strážců Dan Abnett

Výborná kresba i scénář. Super jsou hlavně “bonusové” příběhy o původu hrdinů.

Star-Lord je nezvěstný a tým dostane novou nečekanou posilu. A pak se Strážci Galaxie rozpadnou.. Je to jejich konec? To snad ne, třeba všechno napraví Angela, která se minule z ničeho nic objevila.

03.03.2020 5 z 5

Angela Angela Brian Michael Bendis

Kresba od různých autorů se mi líbila snad kromě Francavilla, tam mi ale spíš neseděly barvy. Příběh opět našlapaný akcí a hláškami oblíbených hrdinů.

Strážci spolu s Tonym popíjejí v baru, když tam dorazí Spartaxká armáda. Nedaleko se ve vesmíru objeví záhadná žena, Angela. Strážci se jí musí postavit a zjistit, co je zač, protože ani jejich lodní systém o ní nenalezl žádné informace. Starlord pořád vidí záblesk, po kterém už nic nebylo jako dřív. Mohla by tahle záhadná žena vědět, co se stalo?

01.03.2020 4 z 5

Dlouhý John Silver 3 a 4 Dlouhý John Silver 3 a 4 Xavier Dorison

Hezká kresba a příběh je ještě o něco lepší a napínavější než předchozí díly.

Smaragdový labyrint
Posádku lodi Neptun sužuje hrozný maelström. Loď jím musí proplout, aby se dostala na další část své dlouhé cesty. Musí najít ústí řeky Amazonky.

Guyanacapac
Při bloudění smaragdovým labyrintem narazí loď na padlý strom, část posádky se ho snaží rozsekat a dva členové jdou do pralesa na lov. Sotva loď s potížemi překoná spadlý strom, narazí na mělčinu. Je snad tohle konec jejich cesty? Přiblížili se alespoň ke svému cíli? Co na ně asi čeká dál v džungli...

29.02.2020 5 z 5

Dlouhý John Silver 1 a 2 Dlouhý John Silver 1 a 2 Xavier Dorison

Text může obsahovat SPOILERY.

Lady Vivian Hastingsová
Mylady už dlouho nemá zprávy o svém muži, který se vydal hledat legendární poklad do Guyanacapac. Chce ho nechat prohlásit za mrtvého, aby se mohla znovu vdát. Manžel ji však pošle zprávu po svém bratru Edwardovi, který ji vzkaz přečte a Mylady se nestačí divit. Lord Hastings chce prodat všechny své statky, aby měl na další pátrání po pokladu. Manželku chce poslat do kláštera svatého Viléma. To není nic pro ni a tak se rozhodne lstí vydat za ním. Potřebuje sehnat kapitána a jediný k mání je John Silver, pro přátele Dlouhý John Silver.

Neptun
Cela posádka se vydává na dalekou cestu. Kapitán před nimi tají podrobnosti cesty, protože si nemůže být jistý, komu může věřit. A dobře dělá, ne všichni členové posádky jsou stejně loajální a navíc stejné věci. Mylady má vlastní plány. Jak se bude vyvíjet příběh námořníků plujících na Neptunovi, když se k nim bohové otočili zády a začíná pořádná bouře?

29.02.2020 4 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Marko a Alana jsou zvláštní a nesourodý pár. Jeden pochází z rodu rohatých, druhý okřídlených. Jeden je z planety a druhý z jejího měsíce. Jejich rody spolu válčí, i když už si snad nikdo ani nepamatuje proč. Alana a Marko se snaží před touto válkou uprchnout, ale je proti nim snad celá galaxie. Naštěstí se jim podaří najít zvláštní spojence...

27.02.2020 5 z 5

Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Miloň Čepelka

Krásný příběh celého rodu, který je opředený vzpomínkami, které se vrací spolu s myšlenkou na různé květiny. I přes pochmurný název je kniha prosycena milým osobitým humorem pana Čepelky.

27.02.2020 4 z 5

Drákula Drákula Roy Thomas

Mignolova ikonická kresba dává Draculovi ten správný hororový nádech, navíc barevné přechody a výrazná kontrastní krev mají tu pravou atmosféru. Na každé stránce jsem čekala, že vyskočí Hellboy a zasáhne do děje. Příběh Vlada “Napichovače” Dracula alias Draka je notorický známý. K ději není co dodat, zvlášť, když je komiks podle filmu, na kterém se Mignola sám podílel. Příběh o lásce, ztrátě, prokletí a bolesti ve své nejsurovější formě.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

SPOILERY - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Hranice možností
Geralt potká rytíře Tři kavky, kterého doprovází dvě Zerrikánky, Vea (Alveaenerle) a Tea. Vydávají se spolu na cestu za drakem. Na hranicích je ovšem spuštěná závora a bez glejtu nikdo dál neprojde. Tam se potkají se starým známým Marigoldem. Dál se zde objeví skupina trpaslíků v čele s Yarpenem Zigrinem, trpaslík Hrombidlo a chrabrý rytíř Eyck z Denesle. Objevuje se zde i Geraltova milá, čarodějka Yennefer. Všichni se nakonec dostanou přes hranice a pokračují ve výpravě. Když konečne draka naleznou, není takový, jakého si představovali. Navíc se zdá, že mluví lidskou řečí. Představí se jako Villentretenmerthe. Bohužel naše skupina není jediná, která se vydala na draka..

Střípek ledu
Geralt a Yenneffer jsou spolu v Aedd Gynvael. Geralt má ve městě práci s Zeuglem, ale něco na městě se mu nelíbí. Je plné zla. Navíc se k němu váže stará elfská pověra. Aedd Gyvael znamená v překladu Střípek Ledu, takové střipky podle pověsti rozhazuje Ledová královna a koho takový střípek trefí, je navždy ztracen, protože začne toužit po Ledové královně a vydá se hledat její palác. Yennefer má ve městě starého známeho čaroděje Istredda, se kterým si jde vyřídit své záležitosti. Jak to nakonec dopadne mezi Zaklinačem a Yennefer?

Věčný oheň
Potkají se v hospodě vědmák, básník, půlčík a doppler.. a pak se začnou dít věci. Ve městě Novigrad vládne církev Věčný oheň. Její vůdce Chappelle je přísný a všichni z něj mají strach. Jednoho dne si spolu se svou tělesnou stráží došlápne na půlčíka kvůli zaplacení daní z jeho obchodní aktivity. On však nikde nic nepodnikal, tak nezbývá než zjistit, kdo se za něj vydává a co všechno jeho jménem natropil.

Trochu se obětovat
Skvělá povídka, kde Geralt s Marigoldem potkají jeho starou známou Essi zvanou Očko. Zaklínači hned padne do oka, ale ve dvoření se ženám je trochu neohrabaný. Kdo se nakonec trochu obětuje?

Meč osudu
Zatím nejlepší příběh. Miluji les, možná jsem taky ze Staré krve nebo je ve mě kus Dryády.
Geralt v lese Brokilon najde malé děvčátko Ciri. Dryády si ji spletly s půlčíkem, tak na ni neútočily, jinak by vystřelily varovný šíp a pokud by varování nepochopila, tak by ji střelily. Ale i tak se Geralt při její záchraně musí předvést se všemi svými zaklínačskými dovednostmi. A Meč osudu má dvě ostří...

Něco více
Geralt na cestě potká kupce Yurga, jehož kočár zapadl do strouchnivělého mostu a všichni jeho druzi ho opustili. Báli se, co by tam na ně mohlo číhat. Jejich strach byl oprávněný, zaklínač se rozhodl kupci pomoci. Po setmění na ně zaútočí stvoření, která vypadají jako kostry. Geralt je zraněn a odpadne, ve snech vidí všechny důležité osoby a vzpomínky svého života. Yurga mu za záchranu slíbil to, co najde doma, ale o čem nevěděl. Vrtkavé jsou cesty osudu.

Něco končí, něco začíná
Zajímavé vyústění knihy. Znovu se setkáváme snad se všemi hrdiny předchozích povídek. Geralta a Yennefer čeká velký den. A také Ciri! Čeká je velká událost, při které dojde k nečekaným událostem.

Cujo Cujo Stephen King

Napínavé jako kšandy, to King umí. Vždy, když šlo do tuhého se příběh přesunul k jiné postavě, jejíž příběh byl skoro stejně napínavý jako ten hlavní. Není to žádné umělé napínání a prodlužovaní. Postavy jsou skvěle vykreslené, zvlášť zajímavé je podívat se do hlavy těm, kteří to v hlavě nemají tak úplně v pořádku, jak je něco sžírá a ovlivňuje to jejich myšlenky a chování. Především postoje a myšlenkové pochody bernardýna, u kterého se stále víc a víc rozvíjí vzteklina. Strhující do samého konce, kdy nemůžete odhadnout, jak příběh skončí.

Střet králů. Svazek první Střet králů. Svazek první Landry Q. Walker

Na obloze se objevila kometa v barvě zlata a krve, je to proroctví, ale jak si ho vyložit? Čí krev bude prolitá? Při válce je ale prolitá krev na obou stranách. Sedm království čekají velké změny. Po velezradě je zvolen nový král, který nemá ani tušení, že je pouhou loutkou v rukou svých věrných rádců. Noční hlídka se vydá na další výpravu za Zeď a khalasar je na cestě přes rudou poušť. Nejsou jediní, které čeká dlouhá cesta...

20.02.2020 5 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Po knize jsem sáhla v rámci Čtenářské výzvy a rozhodně nelituji. Až na konci jsem zjistila, že paní spisovatelka je vlastně učitelkou angličtiny. Takže vlastně psala téměř o běžných dnech ve škole. Kamarádky, které se najednou přestanou bavit a obě jsou poslané do letní školy. Tam jak naschvál skončí spolu na pokoji i ve skupině, takže jsou spolu téměř pořád. To by jim mohlo pomoci vyřešit jejich spory. Navíc je čeká nelehký test. Musí spolupracovat také s kluky, kteří se do nich zakoukají. To nesmí chybět snad v žádném podobném příběhu. Každý ze spolužáků má nějaké schopnosti, podle dne, kdy se narodil... To je vážně skvělý nápad. Já bych byla Čtvrtek!

16.02.2020 4 z 5

KalendaMeron KalendaMeron Ivan Mládek

Už je to nějaký ten patek co jsem to četla, ale zrovna mi ji připomněl děda, který ji má z knihovny. Knížka byla opravdu zábavná.

15.02.2020 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Silný příběh životem zkoušené dospívající dívky a její rodiny a známých. Anne je na svůj věk velmi vyspělá se silnou sebereflexí. Spousta dospělých by se s takovou situací nedokázala tak vyrovnat, brát vše optimisticky a s nadhledem. A hlavně s velkou a nekončící nadějí.

10.02.2020 4 z 5