KatarínaJ. KatarínaJ. komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha mě šokovala tím, jak je špatně napsaná. Nechme stranou děj, to je až příliš neuvěřitelný spletenec osudů, náhodných setkání, nechtěných těhotenství a rozpadlých vztahů, v podobném stylu jako příběhy Radky Třeštíkové. Rychle přečtená oddechovka. Co je ale nejhorší, je jazyk, kterým to autor vypráví. Buď má Patrik Hartl neuvěřitelně chudou slovní zásobu, což je s podivem, vzhledem k jeho profesi scénáristy, režiséra a autora divadelních her. Jinak si ale neumím vysvětlit, proč v pasážích, kde mluví vypravěč (což by měl být spisovný a květnatý jazyk) se opakují neustále slova jako totální, brutální, mega, mini. Nemusím číst knihy, abych se dozvěděla, že "měli složenek jak nasráno", "byl to totální megaprůser" nebo "svůj první orgasmus měli už za chvíli". To si můžu vyposlechnout někde v MHD nebo v hospodě s kamarády. Tahle kniha podle mého názoru znásilnila češtinu tak, že si už od stejného autora nic dalšího nepřečtu, ačkoli mi byl jeho projev v různých talkshow v televizi velmi sympatický.

23.03.2017 1 z 5