katarina1138 katarina1138 komentáře u knih

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Úžasná knižka nielen pre deti, úplne nadčasová! Čítali sme ju s 10 ročným synom, ktorý až tak rád nečíta, ale p. Rowlingová užasle prekvapila napínavým dejom. Čo dodať - treba prečítať. Knižka je veľmi krásne spracovaná obalmi pripomenul detstvo. Naozaj veľmi podarená knižka.

17.03.2021 5 z 5

Atopický ekzém a potravinové alergie očima mámy Atopický ekzém a potravinové alergie očima mámy Jana Ligurská

Jedna z najlepsich kniziek, ktore som kedy citala ohladne alergii. Skoda, ze knizka nevysla v case, ked som so synom riesila alergie na mlieko a vajicka, vysoke IgE, preplakane noci, precestovane kilometre za odbornikmi a len preto, ze nikto mi nevedel odpovedat na more otazok, ktore som mala ako mama, ktora ma obrovsky strach o svoje dieta. Vdaka tejto knizke vam hned zo zaciatku bude jasne, ze nie sta samy a bude vas vediet nasmerovat kam sa obratit a co cakat. Autorka za mna povinna literatura do ambulancii alergologie!

17.11.2020 5 z 5

Nádherná smrť v Altaji Nádherná smrť v Altaji Jozef Banáš

Kniha je otvorenou spovedou duse asi kazdeho z nas. Otvara dvere 13.komnaty nasho vedomia a navratu k prirode. Krasny strhujuci pribeh, ktory prinasa krasne citaty a mudrosti z utrpenia cloveka. Je to knizka, ktoru precitate jednym nadychom, zanecha vo vas pocit porozumenia, smutku, ale aj radosti.

17.11.2020 5 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Strhujuci pribeh, knihu som zhtla. Jedinym slovom uzasna!

20.06.2020 5 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Uzasna kniha precitana na jeden nadych.

02.05.2020 5 z 5

Poslední palác Poslední palác Norman Eisen (p)

Krásna knižka prečítaná jedným dychom.

19.04.2020 5 z 5

Generál M. R. Štefánik Generál M. R. Štefánik Mariana Čengel Solčanská

Málokedy sa negatívne vyjadrujem o knihách, ale táto tragédia v podobe tejto knihy mi vyrazila dych! Teda takto znehodnotit dielo a zivot jedneho z najvyznamejších Slovákov, je potupné. Pani Solčanská neviem na čo myslela, ale asi pri písaní frčala na lisohlávkach. Fakty a tvrdenia nepodložené, akési trápne vypovedanie v podobe výpovede Beneša, je len chabou predzvesťou, že kniha je úplný prepadák. Odporúčam p. Solčanskej, aby už nič radšej nepísala alebo sa radšej poradila. A vybrala si naozaj úžasnú osobnosť, ktorá si toto naozaj nezaslúži. Vôbec knihu neodporúčam, bolo mi neuveriteľne smutno.

07.04.2019 odpad!

Prebijem sa! Štefánik Prebijem sa! Štefánik Jozef Banáš

Knižka krásne napísaná. P. Banáš klobúk dole s témou veľmi ťažkou ste sa naozaj popasovali bravúrne. Prečítaná jedným nádychom. Určite by mala byť zaradená do povinnej literatúry pre ZŠ a SŠ.
Čo ma však zarazilo a troška prekvapilo, s ako knižka bola dopísaná. A to z dôvodu, že gen. Štefánika smrť, nebola nikdy oficiálne a riadne vyšetrená a autor akoby už nemal možno silu viac rozobrať, čo vlastne bolo po jeho smrti, budem čakať a dúfať, že knižka dostane poriadny koniec, taký, ktorý si takáto osobnosť zaslúži.
Inak p. Banáš klobúk dole nad Vaším majstrovským dielom. Bolo mi veľkou cťou si ho prečítať a dúfam, že budete robiť aj besedy pre našu mládež, aby sa na Štefánika nikdy nezabudlo. Veľké ďakujem.

08.03.2019 4 z 5

Úsměv klauna Úsměv klauna Jan Werich

Majster mluvy a pera. Citat Wericha je ako hltat kvapky dazda, ktore padaju z neba. Stale neni dost.

08.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásne napísaný príbeh, úžasné spracovaná dejová línia.

14.07.2018 5 z 5

Storočie piruet Storočie piruet Ivan Mauer

Nádherne napísaná do detailov popísaná krásna história krasokorčuľovania z úst významnej osobnosti a jedného z priekopníkov slovenského krasokorčuľovania. Nedávno nám p. Mauer zomrel a som veľmi rada, že po sebe zanechal krásnu pamiatku plnú spomienok a experimentov, ktoré aplikoval na Karolovi Divínovi. Určite stojí za prečítanie, ak ste fanda krasokorčuľovania.

07.07.2018 5 z 5

Život mezi paragrafy Život mezi paragrafy Gerhardt Bubník

Nádherná knižka prečítaná jedným dychnom. Obsiahnutý celý život významnej húževnatej, nepostrádateľnej osobnosti česko-slovenského krasokorčuľovania ako aj advokátskeho sveta. Knižka obsahuje šťastné aj menje šťastné momenty svetového krasokorčuľovania. Som nesmierne rada, že knižku autor vydal.

07.07.2018 5 z 5

Ľad je magnet Ľad je magnet Elena Smolinská

Autorka knižky má veľmi jednoduchý štýl písania. Jediné, čo ma oslovilo bola p. Buřilová, ktorá je obrovským prínosom do slovenského korčuľovania, prečo si teda nechala napísať biografiu od neskúseného autora?

07.07.2018