katallinka

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Autorka prostě umí vytvořit skvělé příběhy, které po dočtení ve čtenáři zanechají stísněný pocit a nenechají zapomenout….

13.11.2021

HanaHanaAlena Mornštajnová

Výborná knížka, musela jsem ji přečíst na jeden zátah.

28.03.2020

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Hodně smutné čtení! Jsem moc ráda, že listopadová revoluce dopadla tak jak dopadla. Ve světě, který tato skvělá autorka perfektně a děsivě popsala bych žít nechtěla.

19.09.2021

PopravčíPopravčíChris Carter

Nečekala jsem, že to bude ještě lepší než první díl, ale bylo! Kniha plná zajímavých zvratů a ten konec …. Byla jsem maximálně překvapená!!!

08.10.2021

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Skvělé čtení. Občas mi připadá, že tento žánr není pro mne a pak objevím něco tak skvělého a musím se pustit do celé série. Čtivé a plné překvapení! Přidávám se k nadšeným čtenářům Chrise Cartera.

05.09.2021

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Neskutečně silný příběh. Začátek byl trošku pomalejší, ale později se příběh rozjel a nešlo přestat číst. Příběh byl velmi smutný a ukázal zase trošku jiný pohled na válku. Pomohl mi uvědomit si jak velkými hrdinkami byly ženy, které zůstávaly za války doma a bojovaly trošku jiným způsobem a jak i nepatrný odpor byl neskutečným hrdinstvím.

20.05.2020

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Tohle bylo tak smutné a zároveň krásné a dojemné čtení. Skvěle zpracováno, Gumpovi jsem moc fandila a neustále měla slzy na krajíčku. Knihu by si měl přečíst každý. Snad by konečně lidé přestali ubližovat zvířatům.

20.04.2021

451 stupňů Fahrenheita451 stupňů FahrenheitaRaymond Douglas Bradbury

Nadčasové dílo, které mě jako milovníci knih velmi zaujalo. Zpětné nechápu, že jsem čtení tohoto skvostu tak dlouho odkládala.

14.10.2020

Dopisy ztracenýmDopisy ztracenýmBrigid Kemmerer

Tak strašně smutné čtení, které mi lámalo srdce a zároveň nutilo se usmívat. Je hrozné jak těžký život některé děti mají a dospělí to přehlížejí nebo nechápou. Na knihu budu ještě dlouho myslet.

09.09.2021

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Velmi dobře napsána kniha. Závěr mne překvapil. Rozhodně chápu proč si kniha našla tolik čtenářů. Pouštím se do další knihy autorky.

27.06.2019

VrányVrányPetra Dvořáková

Tak z této knihy je mi hrozně smutno...

29.01.2021

Mizející dívkyMizející dívkyLisa Regan

Tak jsem zase jednou nadšená. Na začátku jsem měla trošku problém s hlavní postavou, ale na konci se stala mou oblíbenou. Napínavý příběh s velmi zajímavým rozuzlením, navíc kniha se četla sama. Musela jsem se nutit do přestávek. Už se těším na další knihu autorky.

26.03.2021

Skříň plná DioraSkříň plná DioraNatasha Lester

Nemám slov!!! To bylo tak skvělé čtení. Dojemný válečný příběh, který krásně ukazuje ženskou sílu v této těžké době. Rozhodně se nenechejte odradit obálkou, dostanete něco jiného než to na první pohled vypadá. Kniha byla neskutečně čtivá a plná dokonalých zápletek. V hlavě jsem měla milion teorii, které nutily číst dál a dál. Navíc pro mě zase trošku jiný pohled na druhou světovou válku. Už se dívám po dalších knížkách autorky.

23.04.2021

Noční lovecNoční lovecChris Carter

Opět skvělé čtení. Tentokrát mi případ připadal hodně děsivý. Nemohla jsem číst, když jsem byla sama doma. Jestli se děsivost bude stupňovat, nevím, kolik dílů ještě zvládnu.

28.12.2021

CopCopLætitia Colombani

Nemám skoro slov.... nejlepší kniha tohoto roku!!!! Příběh těchto žen mě neskutečně zasáhl. Po přečtení anotace mě nenapadlo, že bych se od knížky nemohla odtrhnout a přečetla ji téměř na jeden zátah.

30.09.2019

Schindlerův seznamSchindlerův seznamThomas Michael Keneally

Zavírám knihu se slzami v očích pro úžasného člověka, který měl obrovské srdce v době plné hrůzy a strachu.

10.10.2020

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Krásný příběh z úst malé naivní holčičky. Nejprve se mi moc nelíbila naivnost příběhu, ale rychle jsem si zvykla a zamilovala jsem si to. Atticus je pro mě hrdina.

08.02.2021

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Velmi smutný příběh. Po celou dobu čtení mi bylo Štěpána moc líto. Tolik smutných a děsivých témat v jedné knize. Nejhorší je, že to mohl být příběh každého z nás. Knihu jsem poslouchala a myslím, že zpracování příběh posunulo, ještě o něco výš. Nejlepší audiokniha!

14.04.2021

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Tak tohle byl thriller podle mých představ! Prvních pár stránek poměrně odborných, ale to mi nevadilo. Mám ráda v knihách nějaký přesah a tady jsem byla nadmíru spokojená. Hlavní hrdina byl celkem ,,šílený,, někdy jsem se musela smát, čeho všeho byl schopný. Rozhodně se těším na další knihy série.

16.04.2021

SkóreSkóreElle Kennedy

Tato série je skvělá, ani u třetího dílu nemám pocit, že je to pořád to stejné. Autorka umí do příběhu skvěle zapojit romantiku, erotiku a nějaký silný příběh postav. Opět se jednalo o knížku, kterou nejde odložit!

17.08.2021

Podzimní případPodzimní případAnders de la Motte

Tak tohleto bylo úžasné podzimní čtení! Příběh byl velmi zajímavý a neskutečně čtivý. I přes celkem velký počet stránek jsem se ani chvilku nenudila. Postavy se tady oproti prvnímu dílu hodně povedly. Brala bych klidně celou sérii s Annou, Agnes a Milem. Navíc konce autor umí skvěle, i když něco jsem odhadla.

29.10.2021

Sochař smrtiSochař smrtiChris Carter

Opět napínavé čtení s velmi překvapivým rozuzlením. Oproti předchozím mě vyšetřování tolik nebavilo, ale i tak zasloužené 4,5*.

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Opravdu velmi čtivá knížka, která není pouze červenou knihovnou, ale obsahuje i velmi smutné pasáže. Ty jsou rozhodně příjemným protipólem nespoutané touhy hlavních hrdinů. Měla jsem obavy, že kniha bude pro mladší čtenářky, ale po jejím přečtení už hledám, co dalšího si pořídím od této autorky.

27.09.2017

Návrat králeNávrat králeJ. R. R. Tolkien

Nádherné zakončení série. Z předchozích dílů jsem byla trošku rozpačitá, ale u tohoto můžu konečně říct, že kniha je lepší než film.

03.04.2020

DeníkDeníkAnne Frank

Myslím, že tuto knihu nelze hodnotit jinak než 5 *. K deníku jsem přistupovala jako k historickému pramenu a nikoli jako k románu. Při čtení, kdy víte, jak vše dopadne se mi hrnuly do oči slzy. V knize nenajdeme, žádné válečné hrůzy, ale je prostoupen nadějí, laskavými lidmi a obyčejnými problémy jedné úžasné dívenky. Velmi zajímavá kniha!!

30.12.2020

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Nádherná kniha, která se čte téměř sama. Hlavní hrdinka je velmi sympatická a veškeré rozhovory jsou vtipné a milé. Bohužel jsem měla příliš velká očekávání, takže mi něco malinko chybělo a konec mi připadal poněkud zrychlený, takže jsem zvědavá i na par stránek navíc.... Velmi pěkné zakončení tohoto roku, myslím, že jsem nemohla vybrat lepší poslední knihu roku.

31.12.2020

Jana EyrováJana EyrováCharlotte Brontë

Krásná kniha! Nechápu proč jsem přečtení tak dlouho odkládala. Jana je úžasný člověk s obrovským srdcem.

16.03.2021

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Čekala jsem těžké čtení, ale i tak jsem poměrně překvapena. Těžká doba vylíčena brilantním stylem. Autorčina strohost příběhu přidával na děsivosti a zároveň mi nedala možnost si chvíli oddechnout. Prostě jsem musela číst dál a dál.

16.04.2021

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Naprosto strhující kniha. V určitých pasážích jsem nemohla uvěřit tomu, co čtu a knihu jsem přečetla v podstatě na jeden zátah. Z tohoto žánru a autorky jsem naprosto nadšena, něco tak poutavého jsem už dlouho nečetla. Všem moc doporučuji !!

03.08.2018

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Tak jsem si u knížky zase jednou pěkně pobrečela. Opět skvěle napsána kniha. Na knížkách této autorky se mi velmi líbí, že obě dějové linky jsou velmi povedené a nemám potřebu přeskakovat. Kniha v sobě skrývá krásnou myšlenku, že je důležité žít život takový jaký je a není potřeba se upínat pouze na jeden nesplnitelný aspekt s kazit si tím i to pěkné, co už máme.

16.02.2020