katallinka katallinka komentáře u knih

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Opět velmi napínavé a zajímavé čtení. V tomto díle velmi oceňuji přesah do historie! Celá tato série má jediné dvě mouchy délka a množství postav, ale to nic nemění na tom, že je to skvělé.

31.07.2023 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Mrzí mě, že to musím říct o knížce, ale tohle byla totální blbost! Jazyk jak, kdyby to psalo dítě. Naprosto žádná chemie mezi hrdiny, rovnou láska až za hrob. Navíc ty dialogy úplně o ničem. Říkala jsem si, že to třeba konec zlepší, ale ne, v půlce hádky je kniha ukončena a pro jistotu je to v knize napsáno, což nechápu. Rozhodně mě to na další díl nenalákalo! Jsem překvapena z tak vysokého hodnocení, za mě 1,5*

30.07.2023 2 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tohle bylo skvělé, dokonalé. Měla jsem záchvaty smíchu a přečetla jsem za jeden den. Konečně hrdinové, kteří se chovají ,,normálně,, a šíleně, navíc se krásně doplňují. Autorka vzala klasické klišé a vytvořila z nich neskutečně vtipnou a ujetou romantiku a celkem fungující erotiku. Skvělá oddechovka!

24.07.2023 5 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Autorův nápad a celkové poslání knihy je geniální! Informační technologie jsou obrovským pomocníkem, ale mohou se stát v určitých případech snadnou hrozbou. Kniha se velmi dobře četla, krátké kapitoly a sympatické postavy. Nicméně na můj vkus byla příliš dlouhá a myslím, že se z námětu dalo vytěžit ještě trošku více. Konec nebyl příliš překvapivý dle ladění celé knihy. 3,5*

23.07.2023 3 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Na to, že jsme s knihou stejně staré, tak velmi povedený thriller. Poslouchala jsem jako audioknihu a hlas hlavní hrdinky mi dost rušil poslech. Oblíbila jsem si všechny hlavní postavy, i když je jich celkem dost, takže se malinko pletou. Velké plus této knihy je poznávání Aljašky a její kultury.

23.07.2023 4 z 5

Past Past František Niedl

Pan Niedl opět předvedl své mistrovství a ukázal 2. světovou válku z pohledu tři rozdílných vojáků. Řekla bych, že tato kniha je množstvím technických výrazu a detailnějším popisem boje více pro muže. I tak jsem si knihu moc užila. Pouze mě mrzí, že epilog nezahrnoval i osud vedlejších postav. 3,5*

20.07.2023 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

4,5* Tuhle knihu jsem si opravdu užila a pravidelně jsem si ji dávkovala. Moc povedená romantika přesně na léto.

20.07.2023 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Jsem hodně mile překvapená, tohle bylo skvělé! Kniha mi dost připomíná zaklínače, ale tohle bylo mnohem lepší. Příběh je velmi čtivý a postavy sympatické a zajímavé.

18.07.2023 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Dost šílená romantická komedie! Hlavní hrdinka je zde dost nesympatická a první polovina knihy je taková zvláštní. Druhá polovina je mnohem lepší a splnila to, co jsem od knihy očekávala, smála jsem se a moje romantická část se radovala. Autorka píše velmi čtivě, takže i když z této knihy nejsem úplně nadšená, chci zkusit i další knihy. 3,5*

17.07.2023 3 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Absolutně bych nepoznala, že se jedná o autorky Božského, s tím se kniha nedá srovnávat. Nicméně i tak mě kniha moc bavila. Ten pomalý naivní začátek se mi naprosto trefil do nálady a já si ho moc užila. Prostředí natáčení filmu bylo velmi zajímavé, dokonce musím uznat, že mi tady ta romantická linka byla celkem jedno.

12.07.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Autorku a její knížky mám moc ráda, bohužel tato oproti předchozím je spíše průměrná. Hlavní postavy jsou zde celkem ploché a dost věcí nebylo dobře vysvětleno. Hlavní postavy se tím pádem chovaly dost neadekvátně situaci. Jinak objevování starého skotského hradu mě moc bavilo a klidně bych brala více Skotska a ne pouze různé výrazy. Největší plus této série jsou rozhodně obálky a tahle je jedna z nejhezčích, nemůžu se na ni vynadívat.

10.07.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha mi ukázala trošku jiné Řecko než je obecně známe a část jeho děsivé historie. Příběh je velmi dobře a zajímavě napsaný. Osudy hlavních postav mě hodně zasáhly a konec mě úplně odrovnal. Neskutečně silné čtení. Moc doporučuji!

07.07.2023 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Pane bože!!! Tohle bylo naprosto úžasné čtení, od kterého se nešlo odtrhnout! Pořád jsem si říkala, to jasné, jak to bude pokračovat a pak moji teorii autor naprosto odpálil a znovu a znovu. Úplně jsem se ztrácela v tom, co je pravda a co ne. Skvělé čtení a s autorem určitě nekončím. Naprosto geniální thriller!

07.07.2023 5 z 5

Dluh Dluh Dmitrij Rus

Knihy se malinko opakují, takže doporučuji nečíst hned po sobě. Nicméně autor má skvělé konce, takže opět chci nutně vědět, co bude dál.

06.07.2023 3 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Mě autorovy historické romány moc baví a nejinak je tomu i u této série. Čtivá, zajímavá a mnohdy vtipná a napínavá.

06.07.2023 4 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Kniha má velmi zajímavou anotaci a ústav pro choromyslné ve mě vzbuzoval malinko strach, co vše se dočtu, ale naštěstí všechny mé obavy nebyly naplněny. Kniha byla velmi čtivá. Hlavní hrdince jsem celou dobu fandila.

04.07.2023 4 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

S prvním dílem se to nedá srovnat. Stále je kniha čtivá, ale první polovina se dost vlekla a obecně je kniha dost repetitivní. Posledních asi 50 stran bylo skvělých a plných zajímavých témat. A ten konec?! Co to zase je?! 3,5*

02.07.2023 3 z 5

Souboj stínů Souboj stínů Masaši Kišimoto

Díl plný akce, ale bohužel na můj vkus poměrně nepřehledný a bez nějaké zajímavější zápletky.

01.07.2023 3 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

V pubertě mě podobné knihy nebavily, takže to teď doháním. Tahle knížka autorky mě hodně bavila, je to taková fajn letní oddechovka.

30.06.2023 4 z 5

Putování se Ziburou je vždy plné vtipu a naprosto nepředstavitelné smůly (nebo možná štěstí). Tentokrát jsem měla pocit, že jsme se společně propili Arménií a Gruzií a informací o zemi bylo méně než v předchozích knihách. Nicméně opět jsem se velmi bavila. 3,5*

28.06.2023 4 z 5