katallinka katallinka komentáře u knih

Poslední boj Poslední boj Masaši Kišimoto

Tentokrát zase trošku slabší, druhá polovina byla o dost klidnější než předchozí díly.

03.10.2023 3 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Miluju podobné knihy. Dvě dějové linky, jedna lepší než druhá. Navíc knižní prostředí je vždy sázka na jistotu. Knížka byla neskutečně čtivá, napínavá a taky místy dojemná. Ve stejný měsíc jsem četla i knihu od Austenové, takže byl děj krásně tématicky.

02.10.2023 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Mám tyhle klasické detektivky moc ráda a Hercule Poirot je sázka na jistotu. Skvělý a napínavý příběh!

30.09.2023 4 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Nápad asi dobrý, ale délka a provedení bylo špatné. S knihou jsem se hrozně trápila. Nemůžu říct, že by mě to vyloženě nebavilo, ale na každou super kapitolu byly čtyři neskutečně nudné. Kniha mě uvrhla do obrovské čtecí krize, takže jsem se musela hrozně nutit číst a tím pádem 2,5*.

28.09.2023 2 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

To, že autor píše skvěle, bylo jasné po přečtení prvního dílu. Nicméně nečekala jsem, že i druhý díl bude stejně skvělý. Ze začátku mi chyběli hrdinové prvního dílu, ale i zde se postupně objevili postavy, které jsem si musela zamilovat a opět se mi těžko opouští. S knihou jsem strávila hromadu času, ale nelituji jediné minuty.

28.09.2023 5 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Opět skvělé a napínavé čtení.

28.09.2023 4 z 5

Srdcem mojí babičky Srdcem mojí babičky Barbora Linke

Tohle byla tak krásná knížka. Vychází tolik knížek z období 2.sv.v., ale většinou jsou stále podobné, o Židech a koncentracích. Tady se, ale paní autorka zaměřila na život obyčejných lidí, který byl stejně silný. Kniha se skvěle četla a i když měla Ester pár dost otravných vlastností, moc jsem si ji oblíbila a celou dobu jsem ji fandila.

09.09.2023 5 z 5

Narutův styl Narutův styl Masaši Kišimoto

Velmi akční díl. Zase mě to hodně bavilo, jsem zvědavá, jak souboj dopadne.

07.09.2023 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Emma je bohužel hrozně nesympatická hlavní hrdinka. Příběh je zbytečně rozvleklý a dlouhý. Takže tohle dílo bych raději vynechala. Ostatní knihy, které jsem přečetla se mi líbily více.

03.09.2023 3 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Tohle bylo bohužel dost špatné. V podstatě soubor nesmyslných myšlenek zamilované ,,puberťačky,, která mi hrozně lezla na nervy. Kniha úplně postrádala děj a ani otevřený závěr to nijak nevylepšil. Nejlepší je na knize bezesporu obálka, která je nádherná.

25.08.2023 2 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Povedená klasika!

20.08.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tohle bylo hodně drsné čtení. Vůbec jsem nechápala, jaké zvěrstva se děly na ženách a dětech. I když se mi kniha velmi těžce četla, je důležité, aby podobné knihy vycházely a ukazovaly teror v době komunismu.

20.08.2023 5 z 5

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Neskutečně drsná kniha, která mi hodně dala. Často sahám po historických knihách, ale podobných knih se ke mně moc nedostalo. Cora byla velmi silná postava a za tak krátký život toho strašně moc vydržela. Tato kniha si Pulitzerovu cenu rozhodně zaslouží a měla by být více vidět.

09.08.2023 5 z 5

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Mám pocit, že označení detektivka, je možná přehnané. Nicméně nějakého vyšetřování jsme se dočkali a také velkého množství popisu historie a ezoteriky. Mě osobně historie velmi baví, takže mi to vůbec nevadilo. Navíc oba policisté mi byli velmi sympatičtí. 3,5*

07.08.2023 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Pomocí knížek vždy ráda poznávám odlišné kultury a obvykle očekávám, že to čtení bude bolet, protože si neumím představit žít jinde než v ČR a přizpůsobovat se jiným pravidlům. Hlavní hrdinka této knihy byla velmi silná a v podstatě dost emancipovaná žena, která měla strašnou smůlu a protrpěla si to nejhorší, co ženu může potkat. Vůbec jsem nečekala, že mě kniha tolik zasáhne. Jedná se o velmi silný příběh dotýkající se otázky mateřství, který je okořeněn historií Nigérie. Vše je odhalováno postupně, takže se kniha velmi rychle čte.

03.08.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Kniha je bohužel vystavena na seznamu událostí a příběh mi připadal pouze okrajový. Mám načteno hodně podobných knížek, ale tady mi neseděl styl jakým byla kniha napsaná. Osudy postav byly velmi smutné a život se s nimi většinou nemazlil, ale nedokázaly mě úplně chytnout za srdce. 3,5*

03.08.2023 4 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Zase jednou platí, že je lepší nesoudit knihu podle obalu. Knížka byla skvělá! Po dlouhé době jsem četla od rána až do večera, protože jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Bylo to milé, vtipné a romantické, bez zbytečných klišé ( samozřejmě je jasné, jak to dopadne). Hlavní postavy byly sympatické, moc mě bavil vývoj jejich vztahu a Ronana jsem si úplně zamilovala. Na konci každé kapitoly jsou krátké citáty, které čtení pěkně ozvláštní.

02.08.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Bylo to čtivé, romantické a místy i napínavé. Chemie mezi hlavními hrdiny skvěle fungovala. Na druhou stranu bych knížku zkrátila a a obešla bych se bez zbytečného dohadování mezi hlavními hrdiny, čímž mi dost lezli na nervy. Nevěřila bych, že si to budu někdy myslet, ale tentokrát je film lepší než knižní předloha. 3,5*

31.07.2023 4 z 5

Dům na tekutých píscích Dům na tekutých píscích Carlton Mellick III

Když jsem viděla obálku a anotaci měla jsem obavy, ale mám ráda výzvy, takže jsem se do knihy pustila. Je pro mě obrovským zjištěním, že přesně takové ,,divno knížky,, jsou skvělé a chci je číst. Kniha mě moc bavila, při čtení jsem se bála a měla milion teorií. Klíštěk byl skvělý hlavní hrdina, kterému jsem moc fandila, takže jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Největší plus v této knížce vidím v tom, že řeší téma vztah rodiče s dětmi. Neustále jsem musela přemýšlet nad tím, jaká budoucnost nás čeká.

31.07.2023 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Opět velmi napínavé a zajímavé čtení. V tomto díle velmi oceňuji přesah do historie! Celá tato série má jediné dvě mouchy délka a množství postav, ale to nic nemění na tom, že je to skvělé.

31.07.2023 4 z 5