katallinka katallinka komentáře u knih

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Dost drsné čtení plné vulgarismů, ale celkově to fungovalo, takže za mě spokojenost 3,5 v sérii budu pokračovat. Četla jsem hodně podobných knížek, které byly malinko lepší, proto tak nízké hodnocení.

28.12.2023 3 z 5

Svědectví uloupené dýky Svědectví uloupené dýky Martina Novotná

Opět jsem poslouchala jako audioknihu a zpracování bylo naprosto skvělé. Nicméně příběh mě bavil méně než první díl. Zápletka byla zajímavá, ale děj mi připadal zdlouhavý. Čtu podobných detektivek hodně, takže hodnocení se dost odvíjí od toho, že jsou i lepší. 3,5* a určitě budu pokračovat, doufám, že v příštím díle se Vítek zase více zapojí, tentokrát mi chyběl. Prokop je taky fajn, ale je to takový hladový popletla.

21.12.2023 3 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

První díl mě bavil více. Tento případ byl zajímavý, ale nějak mě nedokázal zaujmout. Moc mě, ale bavilo prostředí. Poslední dobou jsem si oblíbila knížky, které se odehrávají na horách.

16.12.2023 3 z 5

Skvělá kniha, stejně jako první díl. Čekala jsem, že druhý díl bude malinko lehčím čtením, ale právě naopak, začalo ještě přituhovat. František už není tak naivní a komunistický režim mu život hodně ztrpčuje.

13.12.2023 4 z 5

Volha Volha Karel Hynie

Takové chlapské čtení. Na začátku jsem myslela, že to nezvládnu. Pan Pekárek byl hrozný chlap. Nicméně jsem se po čase zaposlouchala a kniha mě začala dost bavit. Zajímavá exkurze do komunismu. Prostřednictví sebestředného a svým způsobem dost hloupého hlavního hrdiny. Hádek audioknihu skvěle načetl!

06.12.2023 4 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Taková utahaná vesnická detektivka. Asi by mě bavila mnohem více, kdyby první půlka nebyla jen výčet obrovského množství postav bez nějakého rozumného vysvětlení, chtěla jsem odložit. Druhá polovina byla naštěstí mnohem lepší!

05.12.2023 3 z 5

Bílá nemoc (komiks) Bílá nemoc (komiks) Jan Štěpánek

Skvěle zpracováno klasické dílo. Hlavní myšlenka je geniální a velmi autora obdivuji, jak ji zpracoval. Po grafické stránce je kniha nádherná, kresby se mi moc líbí.

01.12.2023 5 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Za krásnou obálkou se skrývá nádherný romantický příběh. Zároveň se odkrývá tajemství hlavní hrdinky. Příběh mě moc bavil, hlavní postavy byly skvělé. A i přes celkem velký počet stran (na romantiku) se kniha poměrně rychle četla.

20.11.2023 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

3,5* poměrně zajímavý začátek dost drsné a krvavé série.

19.11.2023 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Kniha se skvěle četla, ale ten začátek byl hrozný. Nesnáším zbytečné násilí v knihách. Konec zůstal dost otevřený, v podstatě utnutý v půlce kapitoly, takže se do 2.dílu určitě brzo pustím, protože jsem zvědavá, jak to bude dál. Celkově hodnotím jako průměr 3,5*

16.11.2023 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Ještě lepší než první díl. Kniha se skvěle četla a byla dost napínavá. Navíc zvrat na konci mě úplně zničil.

12.11.2023 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Kniha mi v knihovně ležela roky a já jsem ráda, že jsem se do ni konečně pustila. Jedná se o první díl, takže předpokládám, že se to ještě rozjede. Na začátek to bylo fajn seznámení se světem a postavami. Jsem zvědavá, co přinesou další díly.

10.11.2023 4 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Opět trošku jiné dějiny, než jsme zvyklí. Musím říct, že to bylo strašné a zároveň skvělé čtení. Nechápu, co Stalin provedl na Ukrajině za hrůzy. Jsem ráda, že kniha události líčí celkem rychle a moc se nezastavuje na pocitech marnosti, které byly rozhodně na místě.

05.11.2023 5 z 5

Podíl viny Podíl viny Veronika Martinková

Opět velmi povedená česká detektivka. Vždycky jsem hrozně ráda, že jsem se nenechala odradit tou ne moc pěknou obálkou. I když jsem malinko tušila, jak to celé dopadne, tak mě celý příběh velmi bavil. Konec mohl být klidně ještě delší.

05.11.2023 4 z 5

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Ke knize jsem přistupovala s obavami, ale nakonec mě to hodně bavilo. Kniha se skvěle četla, ale celkově je dost depresivně laděná, takže v některých chvílích to padalo i na mě.

02.11.2023 4 z 5

Bastard Bastard Jaroslav Mostecký

Skvělá kniha plná úžasných postav s velmi propracovaným dějem.

29.10.2023 4 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Anotace vyvolává trošku jiné představy než dostaneme. Kniha byla bezesporu zajímavá. Ale příběh byl dost roztahaný a celkově malinko zvláštní. Moc se mi líbilo, jak autorka ukázala odvrácenou tvář reality show a života celebrit.

28.10.2023 3 z 5

Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Audrey Carlan

Pokračování bylo stejně dobré jako první díl. Objevili se zde opět neskutečně sympatičtí a sexy muži. Poslední kapitola byla celkem síla. Těším se, co Miu bude čekat v dalších měsících.

23.10.2023 4 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

Kniha byla stejně dobrá jako první díl. Velmi vtipný a čtivý příběh, který byl občas i dost napínavý. Postavy byly skvělé, ale osobně jsem si nejvíce oblíbila Charlotte. Celkově skvělé čtení, autorky si umí dělat legraci z klasiky i historie.

08.10.2023 4 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Celkově mám ráda historické detektivky. Tato nebyla asi ničím originálnější než jiné, ale já jsem naprosto spokojená, další série, ve které budu ráda pokračovat. 4,5* velmi příjemné a pohodové čtení se zajímavou zápletkou.

07.10.2023 4 z 5