katallinka Online katallinka komentáře u knih

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Do této knihy jsem se zamilovala. Většinou se u mě romantika nedostává do nejlepších knih roku, ale tady nemůžu jinak. Dvě skvělé časové linky. Pomalý a uvěřitelný vývoj postav, které jsou velmi sympatické. Konečně postavy, které chybují! Navíc tak krásná romantická linka! Musela jsem se hodně nutit, abych si dala od čtení pauzu.

15.02.2024 5 z 5

Lenochod Jimmy & jeho backup band Lenochod Jimmy & jeho backup band Pavel Bareš

Z Mety jsem byla neskutečně nadšená a všude jsem ji doporučovala, takže jsem měla velmi vysoká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Nápad byl určitě zajímavý, ale nějak jsem se při čtení nudila. Muzikanti jsou většinou skvělé postavy, ale tady se pro mě sešla skupinka dost nesympatických postav. Když jsem si na poněkud svérázné muzikanty zvykla, přišel ke konci zvrat, který na mě už byl už moc.

15.02.2024 3 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Kniha se skvěle četla. Bylo to napínavé a krásně romantické čtení. Obě dějové linky byly hodně zajímavé. Nicméně ke konci mi to přišlo už malinko překombinované a v tom prolínání různých linek jsem se ztrácela. Mám pocit, že zde Dracula není prezentován tak jak jsme zvyklí, ale to mi teda vůbec nevadilo. Kniha navíc líčí dějiny, které u nás nejsou úplně stěžejní, takže jsem se dozvěděla i něco nového.

13.02.2024 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha byla na můj vkus příliš dlouhá a i na konci jsem se ztrácela v množství jmen. Vyšetřování bylo originální a rozhodně jsem neodhadla, jak to dopadne. Epilog byl pro mě naprostým zklamáním ubral jednu hvězdičku.

05.02.2024 3 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Čtení na jedno odpoledne. Na pár stránkách se dozvíme úplně strašné věci, nechápu, co si ti mladí museli všechno prožít a rozuzlení mě teda hodně překvapilo.

31.01.2024 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Já vím, že Colleen tohle umí, ale i tak jsem opět překvapená, jak skvělé čtení to bylo. Lily, Ryle i Atlas byly skvělé postavy. Hlavní myšlenka domácího násilí, zde byla skvěle zakomponovaná, moc jsem Lily fandila. Celkově nemám knize, co vytknout. Navíc doslov mě úplně dostal! Mám moc ráda, když knížka vychází z autorova života. Vždycky mi to připadá mnohem zajímavější, reálnější a v tomto případě děsivější. Podobné knížky by měly vycházet a všichni bychom je měli číst, abychom dali ženám šanci utéct a ukázat jim, že takový vztah rozhodně v pořádku není.

27.01.2024 5 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Jsem hodně mile překvapená. Kate byla úžasná žena. V době, kdy žena neměla žádné uznání dokázala neskutečné věci. Kniha se skvěle četla, byly to v podstatě povídky z jejího života. Dokonce byla škoda, že jednotlivé kapitoly nebyly delší nebo více rozpracované. Kniha kvůli tomu nikdy nešla do hloubky a dost informací, které by čtenáře mohly zasáhnout byly jen ve stručnosti v rámci odstavce. Velké plus knihy vidím taky v tématech pro čtenářský klub. Připadá mi to geniální a úplně lituji, že jsem knihu nečetla v nějakém společném čtení nebo ve štafetě.

22.01.2024 4 z 5

Mirzova vize Mirzova vize Josef Pecinovský

Originální a hodně zajímavé sci-fi! Cestování v čase do pravěku je geniální. První půlka knihy je skvělá, děj velmi rychle odsypá a hlavní postavy jsou hodně sympatické! Druhá půlka se začne malinko natahovat. Celkově velká spokojenost!

22.01.2024 4 z 5

Nesnáze českých sexbytostí Nesnáze českých sexbytostí Michal Ježek

Podle obálky jsem vůbec nečekala, že se mi to bude kniha tolik líbit. Neskutečně jsem se nasmála. Doufám, že se nikdy podobného rychlorande nebudu muset účastnit. Knížka se díky jednotlivým schůzkám skvěle četla a byla v podstatě na jedno odpoledne.

20.01.2024 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

3,5* zajímavý start fantasy série. Nathan měl hrozně těžký život bylo mi ho hrozně líto. Jinak celkem osvědčený model. Mladý kluk super silný se smutným osudem všemi pronásledovaný, který má velké štěstí. Otevřený konec určitě láká k přečtení dalších dílů.

19.01.2024 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Taková pohodová detektivka, ve které jsem vraha absolutně netušila. Moc mě baví hlavní postavy, takže budu v sérii určitě pokračovat.

19.01.2024 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

3,5* Milá knížka plná knih. Příběh se velmi dobře četl, ale byla to taková klasická oddechová romantika na jedno odpoledne, která v ničem příliš nevybočuje. Jediným plusem byla spousta knih, i když osobně jsem jich znala jen málo.

17.01.2024 3 z 5

Uteč, než doroste měsíc Uteč, než doroste měsíc Helena Drdlová

4,5* Podle obálky jsem se do knihy pouštěla s obavami. Horor je hodně špatné označení! Po prvních asi 30 stránkách jsem se do knížky neskutečně začetla. Velmi povedený fantasy příběh se středověkou atmosférou. Byla jsem hodně zvědavá o jakých postavách vlastně čteme, kdo je kdo. Velkým plusem bylo dávkování informací a pohledy do minulosti, které mě při čtení vůbec netušily, právě naopak. Rozuzlení jsem vůbec nečekala. Celkově obrovské nadšení.

16.01.2024 4 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Anotace zněla úžasně. Mám moc ráda knihy z královského prostředí, ale bohužel tady se provedení úplně nepovedlo. Knížka v podstatě neměla děj, byl to jeden dlouhý seznam jmen a plánek pražského hradu. Škoda, že nevyšel pouze jeden díl, který by byl rychlejší. Dávám 2,5 *. Konec zůstal hodně otevřený, takže druhému dílu dám taky šanci.

15.01.2024 3 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Na jednu stranu neskutečná šílenost, ale na druhé straně hrozně milá knížka s neskutečným přesahem. Ukazuje totiž, jak bychom neměli odsuzovat pouze na základě vzhledu. Autor je v tomto génius.

12.01.2024 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

3,5 * Ze začátku mě kniha velmi bavila, děj byl zajímavý, svižný a hlavní vyšetřovatelé jsou skvělí. Tilly jsem si hodně oblíbila, mám moc ráda geniální matematiky v knihách. Nicméně konec se nepovedl. Bylo to hrozně natahované. Vrah odhalen, ale další 2 hodiny vysvětlování a složitostí. Tohle není nic pro mě!

12.01.2024 3 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

4,5* Tato série se hodně povedla! Jedná se o oddechovou, milou detektivku, která je navíc pořádně zamotaná. Autoři nás pořádně pletli, každou kapitolu jsem měla jiný tip na vraha. I když má kniha hodně stránek, tak jsem se ani chvilku nenudila. Postavy jsou skvělé a neskutečně sympatické. Doufám, že budou vycházet další díly.

07.01.2024 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

3,5* Autorka vytvořila velmi zajímavý a originální svět. Rusalky, divoženky a další se jako hlavní postavy velmi povedly. Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a příliš mi nesedla, nedokázala jsem se zaposlouchat a musela jsem ji mít hodně zrychlenou, ať mě neuspává. Trošku lituji, že jsem se nepustila do knihy. Do dalšího dílu se určitě pustím.

06.01.2024 3 z 5

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

Opět nádherná obálka, ale tentokrát slabší děj. Hlavní hrdina byl skvělý, ale kniha byla bohužel příliš dlouhá a v některých částech se prostě nic nedělo. Zbytečně natahovaný milý romantický příběh.

30.12.2023 3 z 5

Kdo má pod čepicí a jiné povídky Kdo má pod čepicí a jiné povídky Marie Rejfová

Josefína je nejlepší postava! Mám záchvaty smíchu a je neskutečně sympatická. Opět skvělé čtení a ani mi nevadily kratší příběhy. Moc mě bavila povídka o seznámení s Tvrdíkem.

30.12.2023 5 z 5