Kasandra109 Kasandra109 komentáře u knih

Medvědí tlama Medvědí tlama Liz Hyder

Zajímavý námět, ale špatně se četla. Prostě příběh, který během dvou večerů přečtete, ale za měsíc už si na něj nevzpomenete.

24.10.2021 3 z 5

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Mně osobně knížka celkem zklamala. Jako nápad s kastama je skvělý, magie je taky celkem zajímavá a hlavní hrdinka mi byla kupodivu sympatická. Ale... Všechno je tam takové nedotažené. Svět by si určitě zasloužil více propracování a ta magie mohla být aspoň trochu více vysvětlená. Postavy byly celkem v pohodě, ničím speciální, ale vadilo mi, že o záporácích se dozvíme jen to, že jsou zlí. Celý příběh je prakticky pořád to samé dokola (cesta, utáboření se, přepadení, útěk) a já neměla skoro žádnou motivaci to dočíst.

Celkově si myslím, že příběh má opravdu potenciál, jen by potřeboval trochu více propracovanosti a neřešit pořád to samé dokola. Za mě 2,5*/5*.

16.05.2021 3 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Kde začít. Kniha zněla opravdu hodně lákavě a začátek taky vypadal slibně. Bohužel pak se začalo v příběhu objevovat čím dál více klišé a celé to šlo do háje.

Co mi vadilo:
Příběh se očividně úplně vykašlal na logiku, postavy skákaly z místa na místo atd.(SPOILER! Nejhorší asi bylo to, že postavy -hlavně teda Ramson - byly prakticky nezranitelné. Protože, jak je sakra možné, že někomu prostřelíte rameno, mučíte ho atd. a ten někdo pak v pohodě vstane, opráší se a jde v pohodě dál, jakoby se nic nestalo. KONEC SPOILERU!) Celé to bylo předvídatelné (takže pokud jste četli alespoň jednu YA fantasy, musí vám být jasné, jak to dopadne). Postavy neměli žádnou hloubku a za měsíc už si asi ani nevzpomenu, jak se jmenovaly. Oba dva se chovali se naprosto hloupě a zasloužili by pořádně proplesknout, aby se probrali. Taky tam mezi nimi chyběla jakákoliv chemie.

Jediné, co bych pochválila je čtivost, obálka a svět, který sice je jak vytržený z šesti vran, ale to bylo to poslední, co mi vadilo.

Doporučila bych ji snad jen lidem, kteří nikdy nic z YA fantasy nečetli, nebo toho nepřečetli moc. Pro ostatní je to jen ztráta času. 2*/5*

29.03.2021 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tak tohle byla opravdu zvláštní kniha. Doteď přemýšlím nad tím, jestli ten konec je naprosto genialní, nebo naprosto zvrácený. Každopádně příběh určitě za přečtení stojí. Jediné, co bych vytkla je, že občas tam byla trochu hluchá místa, a chvíli trvalo, než jsem se pořádně začetla.

12.02.2021 4 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Tak tohle byla opravdu skvělá jízda:) Příběh mě vytáhl ze čtecí krize a dokonce jsem ho přelouskala za jedno jediný odpoledne. Knížka se nedá odložit a i přesto, že tam je spoustu klišé a hlavní hrdinka se občas chová dost naivně, můžu vám příběh s klidným srdcem doporučit:)

12.01.2021 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tak tohle bylo celkem zklamání. Zápletka byla opravdu hodně předvídatelná a postavy mě ničím nezaujaly. Problém je také v tom, že víc než psycho thriller je kniha spíš rodinné drama.

06.01.2021 2 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Kniha je opravdu velmi chytře a čtivě napsaná a celé vyřešení se mi moc líbilo. Jediné co mi trochu vadilo je to, že chvílemi jsem se trochu ztrácela v ději, ale nebylo to nic hrozného:)

02.01.2021 5 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

V první řadě musím (podobně jako ostatní:)) poděkovat autorovi za poskytnutí knihy k přečtení, udělal mi tím velkou radost. A teď k mému názoru.

Příběh se četl opravdu hezky a jde vidět, že autor má velkou slovní zásobu. Bohužel mi vadilo, že v knize nám celý svět nebyl více představen, podobně jako hlavní nepřátelé, o kterých jediné, co jsme se dozvěděli bylo to, že jsou zlí. Další vítku mám k té romantické lince. Vadilo mi, že hlavní postavy se do sebe zamilovali na první pohled, čímž jejich vztah nepůsobil důvěryhodně a pak jejich následné chování mi přišlo nelogické.

Hlavní hrdina Jon mi nebyl nijak sympatický a ani se mi nějak zvlášť neprotivil. Jediné, co mi na něm vadilo, byla ta jeho nesmrtelnost, která nepůsobila nijak věrohodně a ke konci už jsem mu ani nedržela palce při soubojích, protože jsem věděla, že ať už by se mu stalo cokoliv, stejně by to přežil. A co se týče druhé postavy Ya-ny, ta už mi byla sympatická více, ale že by mi nějak přirostla k srdci, to se říct nedá. Většina ostatních postav mi přišla jen tak do počtu.

POZOR SPOILERY
Dále, co mi vadilo byla "schopnost" hlavní hrdinky. Její předtuchy na mě působily, jen jako způsob aby se hlavní postavy potkali, pak během celého děje na ně ani nepřišla řeč a na konci jako by si na ně autor vzpomněl a snažil se to tam násilím nacpat. Další nelogická věc za mě bylo to, jak se Jon stane kapitánem a všichni ho poslouchají na slovo. Přišlo mi, že v knize nikde nebylo napsané, jak si takový respekt vysloužil.

Ale abych jen nekritizovala, tak musím vypíchnout, jak napínavě je napsaná část, kde se Jon a jeho kumpáni snaží vysvobodit Ya-nu ze zajetí. Tato pasáž se četla jedním dechem a byla velmi strhujicí.

Celkově příběh hodnotím jako lehký nadprůměr. Kdyby tam bylo méně vyznávání lásky a více popisů světa, líbilo by se mi to mnohem více. Ale na to, že je to prvotina, tak myslím, že příběh určitě stojí za přečtení.

31.10.2020 3 z 5

Ohnivý květ Ohnivý květ Natalie C. Parker

Mě se knížka opravdu líbila:) měla dobrý nápad, postavy mi přirostly k srdci a příběh neměl žádná hluchá místa. Jediné, co mi vadilo byl svět, který nám vůbec nebyl nějak představen (ale doufám, že v příštích dílech to bude lepší:)).

30.06.2020 3 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Kniha má super nápad a skvělou atmosféru. Hlavní hrdinka Stevie mi byla opravdu hodně sympatická a ostatní postavy byli taky celkem hezky vykreslené. Za co ale strhávám hvězdičku je to, že na můj vkus se tam ti Křiváci objevili celkem málo, tak snad to v dalších dílech, které si rozhodně přečtu, zlepší.

11.05.2020 4 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Komiksy nikdy nebyly nic pro mě a už vůbec ne ty akční, protože se strašně ztrácím v těch obrázcích, kde je právě nějaká bojová scéna (ale to je zřejmě tím, že právě tento druh komiksů nemám vůbec načtený). Před tím jsem četla Útok titanů, kde jsem měla stejný problém. Ale naopak třeba Zápisník smrti jsem naprosto hltala, právě protože tam je příběh postaven na něčem úplně jiném, než právě na akci.

Takže za mě pokud vás anotace zaujala a líbí se vám komiksy a manga, směle do toho:)

07.01.2020 2 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Od knihy jsem očekávala jen krátkou klišoidní oddechovku, ale děj mě překvapivě velmi zaujal. Příběh byl neotřelý, napaditý a postavy mi i přes tak málo stránek přirostli k srdci.

07.01.2020 3 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Krásná knížka s ještě lepším příběhem. S hlavní hrdinkou jsem se dokázala ztotožnit, ale někdy mě trochu štvala (ale to bude tím, že mi hrozně připomíná mě samotnou:)). Určitě doporučuji;)

02.01.2020 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Kniha má krasnou obálku, zajímavý příběh a úžasně temnou atmosféru. Na příběh jsem se moc těšila, ale knize chyběl spád a chvílemi jsem byla myšlenkami úplně někde jinde. Kdyby kniha byla kratší a měla trochu temperamentní hlavní hrdinku, určitě bych ji zařadila do mých nejlepších knih. Takhle se to strašně táhlo.

12.03.2019 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Moc se mi líbilo, že to nebylo to typické klišé typu: obyčejná dívka objeví v sobě sílu a tím se jí ukáže úplně nový svět. Nakonec dávám 4,5*/5*.

16.12.2018 4 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Pěkné zakončení série.

15.12.2018 4 z 5

Útok titánů 3 Útok titánů 3 Hadžime Isajama

Je to čím dál, tím lepší. Už se těším na další díly.

28.11.2018 4 z 5

Útok titánů 2 Útok titánů 2 Hadžime Isajama

I když tento díl byl o mnoho lepší než první tak si stejně myslím, že 5* si to ještě nezaslouží. Co musím pochválit je rozvoj postav a už přehlednější akce.

27.11.2018 4 z 5

Vyvolení Vyvolení Gabriella Poole

Dobrý nápad, ale špatné zpracování. Postavy byli málo propracované, děj se chvílemi vlekl. Kdyby tam byli nějaké boční linky, myslím, že by to byla dobrá série. Do dalších dílů se nejspíš pustím.

23.11.2018 2 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Kniha byla zajímavá, ale celkem zdlouhavá. Kdyby to bylo tak o 100 až 150 stran kratší tak bych tomu i těch 5* dala. Jinak takové fajn počteníčko.

18.11.2018 2 z 5