KaroM KaroM komentáře u knih

Začínáme se suchozemskými želvami Začínáme se suchozemskými želvami Miloš Junek

Souhlasím s mgeisselreiter i Eridan. Kniha je pro VŠECHNY majitele suchozemských želv, od začátečníků až po pokročilé. Srozumitelně napsaná, přehledná, fotky výstižně doplňují text a neměla by chybět v knihovně žádného majitele suchozemských želv. Než kniha vyšla, brouzdala jsem donekonečna webovými stránkami pana Junka. Ale kniha je kniha – rychleji najdu to, co hledám. dala bych i 10*

12.12.2023 5 z 5

Buddhovy příběhy na dobrou noc Buddhovy příběhy na dobrou noc David Michie

Zakoupena jako audiokniha. Krásně se poslouchá. Krátké příběhy jsou ideální i pro poslech v autě, na klidných úsecích trasy :) S odstupem několika měsíců jsem si jí poslechla podruhé a určitě si jí v budoucnu poslechnu minimálně ještě jednou.

05.02.2023 5 z 5

Průvodce psí reprodukcí Průvodce psí reprodukcí Roman Kvapil

Kniha, kterou by měl vlastnit každý začínající chovatel, vlastně každý chovatel. Odborná, přehledná a srozumitelná, se spoustou fotografií.

05.04.2021 5 z 5

Svého psa nestřílejte! Svého psa nestřílejte! Karen Pryor

Kniha, která by neměla chybět v žádné domácí knihovně bez ohledu na to, zda vlastníte nějaké zvíře.

27.10.2020 5 z 5

Jedinečný svět psích emocí - Pes je láska Jedinečný svět psích emocí - Pes je láska Clive Wynne

Kniha je čtivá a pro milovníky psů přínosná. Některé pasáže jsou trochu odbornější, ale přesto srozumitelné. Autor také nechává nahlédnout do vlastního života s jeho psími parťáky. Vhodná pro pejskaře-začátečníky.

27.10.2020 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nádherná kniha, pohodové čtení.
Ze zvědavosti jsem si jí koupila i v audio verzi do auta a mohu vřele doporučit.

27.10.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Další skvělá kniha od D.M. A stejně jako u předchozích tří dílů Dalajlámovy kočky, i k této se budu vracet.. Jen mi tentokráte přišlo, že ten konec je až příliš happy endový.

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Knize uškodila přehnaná publicita a honosná obálka. Očekávala jsem, že se do ní ponořím a budu dychtivě číst. Byly však chvíle, kdy jsem knihu musela odložit, jak byly některé pasáže zbytečně zdlouhavé a nezáživné. Zajímavé jsou informace o včelařství. Pro milovníky včel je kniha hodnotná.

27.10.2020 3 z 5

Ekvilibrista aneb O muži, který objevil tajemství rovnováhy Ekvilibrista aneb O muži, který objevil tajemství rovnováhy Eric Hubler

Souhlasím s Ghandimasterem. Vzkaz, který chtěli autoři předat čtenářům, je hodnotný, ale..
Dopodrobna vylíčené, co "muž" dělá a co si myslí, ale vše to působí školácky obnaženě a nevěrohodně. Ani když jsem si řekla, že příběh dočtu jako pohádku. S tím kontrastovaly poznámky, které si "muž" psal do zápisníku, ty byly jak z učebnice. Kniha si určitě najde své příznivce, já k nim bohužel nepatřím.

27.10.2020 2 z 5

Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Amy Sutherland

Skvělé a rychlé čtení pro ty, kteří chtějí zlepšit své vztahy s ostatními, dvounohými i čtyřnohými, a sami se sebou. Autorka rozebírá složité behaviorální psychologické principy do relativních, stravitelných anekdot, které jsou mnohem snadněji zapamatovatelné než odborné texty v učebnicích.
Kniha je v českém jazyce momentálně vyprodaná (červenec 2020), dá se sehnat v angličtině. Pokud vás toto téma zajímá, autorka se několikrát zmiňuje o skvělé knize od Karen Pryor: Svého psa nestřílejte! A ta k sehnání je :)

21.07.2020 5 z 5

Moc a biologie víry v uzdravení Moc a biologie víry v uzdravení Herbert Benson

Název knihy mluví za vše: Dr.Benson ukazuje, že pozitivní víra nás může léčit nejen duchovně, ale i tělesně. Hezky a srozumitelně napsané.

16.01.2020 5 z 5

Smrtící odkaz Smrtící odkaz Monika Maratová

Super thriller! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a to se mi zas tak často nestává.

16.01.2020 5 z 5

Buddhismus nejen pro chlapy Buddhismus nejen pro chlapy Gerry Stribling

Souhlasím s názvem Nejen pro chlapy. Hezky se to čte a kniha se vejde i do kabelky :)

Výživa a krevní skupiny Výživa a krevní skupiny James D´Adamo

Pokud chcete nahlédnout do diety krevních skupin, doporučuji začít právě s touto knihou. V první kapitole Dr. D´Adamo vysvětluje evoluci - jak postupně vznikaly jednotlivé krevní skupiny a proč krevní skupina 0, kterou měli dávní lovci-sběrači, potřebuje ke zdraví maso, a krevní skupině A, která vznikla o 20000let později, prospívá naopak zelenina. U každé krevní skupiny je nejenom doporučená strava, ale i nemoci, ke kterým je ks náchylná, aktivity, které jí prospívají. Kniha je přehledná a srozumitelná.

15.01.2020 5 z 5

Recepty a výživové tabulky (nejen) pro sportovce Recepty a výživové tabulky (nejen) pro sportovce Petr Fořt

Knihu vlastním mnoho let a kdybych o ní přišla, tak si jí opět koupím. Obsahuje cenné informace o potravinách. Přestože kalorie nepočítám, tabulky jsou praktické - u potravin je mj. uvedené množství sacharidů, bílkovin, vlákniny, hořčíku, vápníku a železa.

Šaolin. Tajemství vnitřní síly Šaolin. Tajemství vnitřní síly Thomas Späth

Pohodové čtení, doplněno krátkými šaolinskými příběhy. Krátká cvičení jsou praktická. Kniha vás postupně navede ke zvládnutí vnitřních problémů. A komu se to úplně nepovede, tak se to opravdu krásně čte a dá se vracet k jednotlivým kapitolám.

Herbář léčivých rostlin, 1. díl Herbář léčivých rostlin, 1. díl Jiří Janča

Pamatuji si, jak jsem netrpělivě čekala na vydání dalších dílů..po těch letech už jsou knihy pěkně jeté a stále do nich chodím pro hodnotné rady. Krásné ilustrace.

15.01.2020 5 z 5

Stopové prvky a kovy života v přírodě - skryté léčivé síly v našem okolí Stopové prvky a kovy života v přírodě - skryté léčivé síly v našem okolí Jiří Janča

Jako všechny knihy od pana Janči, i tato je velice přínosná pro všechny, kdo věří na bylinky a chtějí se o své zdraví starat sami. Nenechte se odradit zkratkami chemických prvků, jsou pak v seznamu na konci knihy (prvky v rostlinách).

15.01.2020 5 z 5

Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Jiří Janča

Kniha je již staršího vydání, ale stále aktuální a praktická pro každého, kdo se chce sám starat o vlastní zdraví.

Cukr : jak se zbavit závislosti Cukr : jak se zbavit závislosti Nancy Appleton

Kniha se mi četla dobře. Je rozdělena na krátké kapitoly a odstavce, a tak se dá snadno vracet jen k těm pasážím, které mě zajímají. Určitě dobrá kniha pro ty, kdo stále ještě pochybují o škodlivosti cukrů a potřebují vhodnou motivaci přestat.

15.01.2020 4 z 5