Karnager Online Karnager komentáře u knih

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Můj oblíbený typ humoru

19.01.2022 5 z 5

Vrátíme se pro květiny Vrátíme se pro květiny Jean Laffitte

Trochu dobrodružné a trochu nuda. Kniha rozdělena na tři části. Děj spojený s útokem, pak koncentrák a co bylo po válce. Bez propagandy by byla kniha o trochu lepší

11.01.2022 3 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Pro mě luxusní rozjezd, ale jestli jsem čekal i stejně akční závěr tak nic, pak už to šlo pozvolna a v klidu :D

05.10.2021 4 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Pohodové čtení :) exner má příjemné metody vyšetřování. A film se mi taky líbil

16.07.2021 4 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Jak už to bývá, kniha a film jsou dva odlišné světy. Ve filmu jde o zkratku a uměleckou invenci vycházející z knihy ve snaze získat sledovanost :D přiznám se že film se mi líbí víc, možná proto že jsem ho viděl dřív.. ale i kniha má cosi do sebe

11.07.2021 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

za mě fajn kniha, mělo to celkem dobrý spád i když ten konec mi moc nesedl :)
taky mi to trochu připomínalo povídku všechno je definitivní.. jestli z ní king vycházel tak to byl dobře zpracovaný základ...
Jen je věčná škoda že mi kniha zmokla

11.07.2021 4 z 5

Poselství ze Stínadel Poselství ze Stínadel J. Č. Grifin (p)

fajn pokračování :) nicméně mi to minimálně ze začátku přišlo takové kostrbaté, úplně mi to hned nesedlo... později se děj celkem slušně rozjede takže u mě to šlo na tři a půl hvězdy :)

19.05.2021 3 z 5

Mravenci nesou smrt Mravenci nesou smrt Vladimír Vítek

po téhle knize jsem sáhnul vlastně jen kvůli filmu a možná kvůli filmu dávám tři hvězdy i když je děj víceméně jiný :) jinak to jde...neurazí, nenadchne...

17.12.2020 3 z 5

Sám doma Sám doma Todd Strasser

normálně by to byly tři hvězdy ale z lásky k filmu dávám o jednu navíc :) i když tahle kniha film nekopíruje a to je fajn..

15.08.2020 4 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Kniha je tu vedená jako povídky, což mnohé vysvětluje :D já celou dobu hledal nějakou dějovou linii která by to sjednotila. Ona tam byla ale fakt dost slabá. Nejlepší byli ti ničemní muži ze začátku, dobrý opěrný sloup pro temnou věž...

01.05.2020 2 z 5

Revival Revival Stephen King

Tahle kniha mě bohužel neoslovila :( námět zajímavý, hvězdička za tajnou elektřinu a za dvířka porostlá břečťanem a to co čeká za nimi. Bohužel pro mě to byla spousta omáčky, občas kousek fajn, ale víc jak dvě hvězdy mi to nedá..navíc ten konec mi značně připomíná ostrov duma key..

21.03.2020 2 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Je fajn že když je kniha tak útlá, tak jde hned přímo k problému. Ostatně problém to je dost zajímavý. Ale emoce se mnou při čtení nijak extra necloumaly, na plný počet to nevidím..

10.11.2019 3 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

king napsal spoustu dobrých věcí a osobně mám radši jeho knihy kde jde rychle v věci a závěr vás uzemní. Tady to bylo 200 stran vaty, dalších 200 stran než se prokousal k problému a ten závěr je sice fajn, ale celkový dojem už mi to nespravilo..
Taky to věčné propojování knih...

03.11.2019 2 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

K téhle knize jsem byl nejdřív trochu skeptický..ale když jsem začal číst, poznal jsem jak hluboce jsem se mýlil :) stejně mám radši Kingovy knihy, kde je míň postav..je dost prostoru pro myšlenky a pocity...

21.09.2019 4 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Za mně docela povedená knížka. Do hry se tu dostaly i dívky a je zde dost odkazů na komiksy rychlých šípů. Ty jsou pořád kladnými hrdiny, ale už ne tak jednobarevnými

05.08.2019 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

ze začátku jsem nechtěl dát víc jak tři hvězdy, říkal jsem si že ten začátek je docela slabý, ale pak začala atmosféra pěkně houstnout..
první díl byl taková tuctová detektivka a druhý měl pořádnou šťávu, třetí díl je jiný, ale druhému se vyrovná. Klidně by mi stačila knížka s dalším normálním magorem, ale jeden abnormální neuškodí. Sice mám radši happyendy typu zhubni nebo dlouhý pochod..a ten závěr..to už byla životní realita sama..

19.06.2019 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Pro mě aspoň o hvězdu lepší než pan mercedes :) bylo fajn odpíchnout se od známého bodu do neznáma. Taky bylo hezké prolínání časů a střídání hrdinů. I když v určitý moment na mě přišla myšlenka, že se ve finále objeví jeden detail a ten pak opravdu přišel :) Prostě "Miserye" :) a na konec si king šikovně otvírá vrátka pro další pokračování..tak už se těším :)

08.06.2019 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

O Kingovi se říká, že je to mistr hororu..a vida, najednou detektivka, takže krok stranou od jeho obvyklého žánru :) nejblíž k tomu co už jsem četl se mi zdál Lunapark, ale tam jsem dal víc hvězd, protože je tam i prvek tajemna...rád bývám překvapený, ale tady jsem mnohdy nebyl..

07.06.2019 3 z 5

V Kordillerách V Kordillerách Karel May

Vinnetou - paráda, Old Surehand - Paráda :) ale asi jsem propásl ten správný věk na čtení takových knih :) prostě mě někdy začíná štvát ta laskavost Old Shatterhanda, ta touha všechny spasit a všechno vyřešit smírně mi přijde dohnaná do extrému..tím radši mám třeba dlouhého lovce od A.V.Friče

31.05.2019 3 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Seriál mám rád a kniha mi taky sedla :) je tedy víc popisná, jak už to u knih bývá...v seriálu někde zapracovala autorská licence ale to taky bývá...

25.04.2019 4 z 5