Karmyn Karmyn komentáře u knih

111 míst v Praze, která musíte vidět 111 míst v Praze, která musíte vidět Matěj Černý

Kniha mě trochu zklamala. Nejsem rodilý Pražák, ani v Praze nežijí dost dlouho. Ale hold se kniha netrefila do mého vkusu s výběrem míst.

17.01.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mě nebavila a hlavní postava mi byla velmi nesympatická. Snad poprvé jsem chtěla mít nějakou knihu brzy dočtenou.

05.01.2017 2 z 5

Koupili jsme ZOO Koupili jsme ZOO Benjamin Mee

Velké zklamání. Kniha moc dlouhá, vlastně jenom vyprávění a autor pořád odbíhá od tématu, že se člověk za chvilku ztratí. Poprvé jsem zažila, kdy film je rozhodně lepší než kniha, i když film je podstatě uplně něco jiného.

01.02.2016 2 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Kniha bylo o něco horší než ostatní, ale to bude tím, že je tam zbytečně moc linek, které mi připadají dosti zbytečné. Ale jinač si myslím, že celá sága je výborná a už se těším na závěr a jsem zvědavá jak to dopadne. Libí se mi, jakým směrem se kniha ubírá a jak na začátku jsme věděli proti čemu vlastně dvojčata stojí, ale nakonec je všemu jinak. Líbí se mi, že jinak tomu není, že v pozadí stálo něco jiného, ale že prostě jistý "člověk" se změnil a že se změnil status quo.

21.03.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha se mi moc nelíbila, hlavní hrdinka mě štvala víc a víc a hlavně jsem nějak moc nepochopila ten konec, o co jim vlastně šlo. Třetí knihu však přečtu, chci vědět jak to dopadne.

15.02.2014 2 z 5

Obnažená říše Obnažená říše Terry Goodkind

Po předchozí knize se konečně zase dostáváme k Richardovi a Kahlan. Kniha opět jako všechny předchozí utíká rychle a člověk se do ní hned od začátku začte. Kniha avšak má dlouhý rozjezd. Co mi zde vadilo, že Richard vnucuje svoji pravdu, neuznává to, že lidé prostě věří i něčemu jinému.

29.01.2014 4 z 5

Ekonomika Hollywoodu Ekonomika Hollywoodu Edward Jay Epstein

Kniha je velice zajimavá a doporučuji ji těm, co se chtějí dozvědět něco o tom, jak to funguje v pozadí filmového průmyslu. Spoustu věcí jsem se dověděla a některá mi vyrazila dech. Takže až příště uvidím, že film vydělal tolik a tolik tak budu vědět, že je to sice krásné, ale na tohle to opravdu nezáleží.

09.01.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knihu jsem si přečetla, protože vím, že bude filmová adaptace a zajímalo mě, o čem to teda je a nechtělo se mi čekat na film. Musím říct, že knížka se dobře četla. Tris je zajimavá dívka, ale místy mi byla nesympatická. To samé se dá říct o Tobiasovi. Příběh a celá mytologie je velmi zajimavá. Knihu jsem přečetla a odložila a kdo ví kdy se k ní zase vrátím. Nic ve mě nezanechala.

09.01.2014 3 z 5

Pilíře světa Pilíře světa Terry Goodkind

Kniha je velice čtivá stejně jako ostatní díly. Přestože se v hlavními postavy v této knize potkáme téměř až na konci, tak to vůbec nevadí. Hlavní hrdinkou tohoto dílu je Jennsen, nevlastní sestra Richarda. V této knize vidíme pravý opak, jak vlastně Císařský řád nahlíží na Richarda. Vidíme, že každé dobro může být obráceno a být prezentováno jako zlo. Kniha je skvělá a je potřebná pro pochopení dalšího dílu, protože Obnažená říše začíná od den později, kde skončil příběh Pilířů světa.

09.01.2014 5 z 5