Bytost na cestě Bytost na cestě komentáře u knih

Psychická sebeobrana Psychická sebeobrana Tomáš Novák

Měla jsem jí v knihovně roky, tak jsem jí pročetla. Pro určité typy lidí se asi hodit bude, jsou tam náznaky manipulačního chování a jak to rozpoznat. Ale velmi podivně je kniha popsána, nelíbí se mi a je dnes mnoho lepších knih.

16.03.2024 1 z 5

Žili jsme už někdy? Žili jsme už někdy? kolektiv autorů

V knize je několik zajímavostí a příběhů, ale přílišný apel na křesťanství a vševědoucnost autora je komická. Dovolit si tvrdit, že ví, jak to je.
Kniha vyšla v roce 1997. A mnoho tvrzených pravd jsou dnes už prozkoumány jinak. Duše prý vstupuje do těla při porodu nebo pár dní po a miminko v břiše je jen hmota bez duše. V tom případě by výzkum prenatální psychologie a vzpomínky lidí / duší na toto období, byly úplně mimo. Energetické léčebné systémy taky pracují s bodem početí, kdy duše vstupuje do těla.

16.03.2024 2 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Úžasný příběh, který pohladí a zahřeje. Je čtivý a přínosný i pro všechny dospělé.

31.12.2023 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Krásná kniha, šetřila jsem si jí, aby mi tak rychle neutekla. Spousta hlubokých témat, moudrosti, krásného vyprávění a hlavně Jesky :-)

15.12.2023 5 z 5

Proč nemůžeme spát? Proč nemůžeme spát? Darian Leader

V knize jsem si našla spoustu zajímavých témat a docvaknutí souvislostí, které jsem potřebovala. Ale zároveň tam byly i části a stránky, které jsem přeskakovala, protože nic nepřinášely. Přesto nelituji čtení.

15.12.2023 3 z 5

Rodinné konstelace - tok lásky Rodinné konstelace - tok lásky Jaroslav Simon

Zajímavá a poučná kniha, jistě přínosný střípek pro studiium a pochopení konstelací :-)

18.11.2023 4 z 5

Znamení zvěrokruhu Znamení zvěrokruhu Emil Václav Havelka

V některých věcech se kniha trefila, v některých vůbec.

30.10.2023 3 z 5

Křížem krážem zvěrokruhem: Kozoroh Křížem krážem zvěrokruhem: Kozoroh Jana Divišová

Na to, že jde o jednoduchou knížečku, je tam spousta zajímavých informací.

15.10.2023 4 z 5

Karmická astrologie - nejsme tu poprvé Karmická astrologie - nejsme tu poprvé Olga Krumlovská

Kniha mě neoslovila, nemyslím si, že informace z knihy se dají obecně uplatňovat, že ti a ti zrozenci měli životy tam a tam.

07.10.2023 3 z 5

Partnerské horoskopy Partnerské horoskopy Olga Krumlovská

Myslela jsem, že to bude jen kniha, kterou prolétnu a odložím, ale zaujala a překvapila mě až neobvyklou trefností. Bavil mě i styl psaní.

07.10.2023 4 z 5

Astrologie, psychika a sex Astrologie, psychika a sex George Mountaneer

Možná v roce 1992 popisy znamení ještě seděly, ale dnes už ne :) Zajímavé aspekty tam jsou, ale v zásadě dogmatický přístup k tomu, že je někdo takový a ne jiný, se mnou nesouzní.

05.10.2023 2 z 5

Hodíme se k sobě - Horoskopy Hodíme se k sobě - Horoskopy Jarmila Mandžuková

Kniha, kterou jsem v pubertě často pročítala a hltala. Teď jsem ji pročetla s tím, že to už absolutně nesedí a to škatulkování znamení už mě nebaví :)

05.10.2023 3 z 5

Datum narození a jeho vliv na náš charakter Datum narození a jeho vliv na náš charakter Jitka Kadlecová

Kniha, kterou jsem v pubertě hodně listovala a nechala se jí řídit. Dnes už ne :)

05.10.2023 3 z 5

Touha po druhém Touha po druhém Verena Kast

Verenu Cast mám ráda, ale tohle mě tedy nenadchlo. Jednak je výběr pohádek zvláštní a jednak vše, co v nich autorka vidí, mi přijde až moc, zkreslené filtry jejího vnímání. Pitvání mě nebavilo, takže kniha putuje dál.

04.10.2023 2 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Super knížka, jednoduše a prakticky uchopeno. Bez skepticismu - kdo si hraje se záměry a přáními, ví, že to funguje :) Více netřeba. :)

20.09.2023 5 z 5

Rodinné konstelace Rodinné konstelace Wilfried Nelles

Perfektní kniha, dobře se četla a doporučuji :)

01.09.2023 5 z 5

Jan houslista Jan houslista Josef Hora

První z děl Josefa Hory, které mě nebavilo, nedařilo se mi začíst a verše mě nevtahovaly. Chyběla mi ohraničenost, unikala mi návaznost... Nutila jsem se do čtení. Ač nerada, tuhle knihu ve své sbírce oželím.

11.08.2023 3 z 5

Moudrost z knihy Čtyři dohody Moudrost z knihy Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Krásné připomenutí si 4 dohod ve verzi "do kabelky" :)

18.07.2023 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Moc hezká kniha, poslouchala jsem jako audio a líbila se mi moc. Všechny ty moudra znám, ale v kontextu knihy se mi to takto líbilo :)

05.07.2023 5 z 5

Zamilovanost Zamilovanost Wunibald Müller

Velmi zajímavá a velmi cenná kniha. Přišla v pravou chvíli a přinesla mi obrovské uvědomění, poznání, pochopení a proměnu. Děkuji :)

01.07.2023 5 z 5