Karketa.von.st Karketa.von.st komentáře u knih

Biblické příběhy Biblické příběhy Slavomír Pejčoch Ravik

Velmi se mi líbily pasáže s filosofickým výkladem starozákonních příběhů. Ilustrační dřevoryty též úžasné! Skvělá kniha, jen pro mě bohužel jakožto neznalce Bible a jejích příběhů trochu složitější. Asi si budu muset přečíst nějakou verzi pro děti a k Ravikovi se vrátit posléze - ale ráda!

07.08.2017 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Asi za to budu ukamenována, ale kniha bohužel nesplnila má očekávání. Konec byl výborný. Nejspíš jsem podle níže uvedených komentářů čekala něco s drsnějším, naturalističtějším popisem děje... a na to jsem se i těšila. Ale nedostavilo se. Tak snad příště.

27.07.2017 4 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Kniha humorně napsaná i když hlavní zápletka je velmi vážná a je dobré se nad ni zamyslet. Zejména se mi líbila poslední kapitola, kdy hlavní hrdinové spekulují o víře v lidi a sebe sama, místo v Boha a zázraky.

"Každej to myslí náramně dobře s lidstvem, ale s jedním každým člověkem, to ne. Tebe zabiju, ale lidstvo spasím. (...) Svět bude zlej, dokud nezačnou lidi věřit v lidi."

31.03.2017 3 z 5

Obyčejný život Obyčejný život Karel Čapek

Jedno z nejlepších Čapkových děl, které jsem doposud četla. Z jeho pragmatické trilogie je dle mého názoru nejzdařilejší, jelikož se nejvíce dotýká osobnosti čtenáře a nejvíce ho nutí zamyslet se nad svým životem a jeho odlišnými stránkami, nad svými nejsilnějšími já a celkově nad sebou samým.

29.06.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nejlepší knížka, když se máte s někým rozloučit. Letos jsem jí četla už dvakrát a pokaždé jsem si v ní našla to, co jsem potřebovala. Podle mě je to kniha pro každou věkovou kategorii a každé citové rozpoložení. Vždy si v ní najdu něco nového - i kdybych ji četla z měsíce na měsíc. Jednou se shlédnu v pilotovi, teď jsem se ztotožnila s květinou. Tato kniha se zkrátka mění s námi a je nadčasová!

27.03.2016 5 z 5

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

Některé příběhy jsem nepochopila a musela je číst víckrát, ale některé ve mě rozhodně něco zanechaly... Zdaleka nejlepší se mi zdál příběh s želvou a dvěma jeřáby :) často si na něj vzpomenu.

03.11.2015 4 z 5