Karinka2012 Karinka2012 komentáře u knih

Ora Ora Lea Schmidbauer

Hezký, dojemný příběh. Ze začátku trošku slabší, ale konec skvělý. Hezký přátelský vztah tří dívek, pro které okamžiky v této knize byly nezapomenutelné. Vztah mezi Majkou a Severákem je kouzelný. Všechny knížky této série na sebe navazují. Těším se na další díl.

17.10.2022 5 z 5

Kouzelný les Kouzelný les Zanna Davidson

Kniha krásně ilustrovaná, pro malé děti. Zajímavý a rychlý příběh.

02.03.2021 5 z 5

Chyceni v Minecraftu Chyceni v Minecraftu Winter Morgan

Kniha na jeden večer, bavila mě, chyby nevadily. Jinak super, dobrodružná. Cítila jsem se, jako bych byla s nimi v příběhu.

01.03.2021 5 z 5

Evička lhářka žhářka Evička lhářka žhářka Petra Braunová

Kniha není veselá, ale naučná. Přinutí určitě k zamyšlení. Jinak zajímavé.

28.02.2021 5 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Zajímavá knížka, zaujala mě. Po celý příběh napínavá, doporučuji. Přečetla jsem ji za tři dny.

28.02.2021 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Na knihu jsem si musela zvykat, čte se špatně, je v ní hodně nespisovných výrazů a zatím jsem se s tímto stylem psaní nesetkala. Nicméně jsem knihu dočetla a byla pěkná. Ale další knihy od této autorky, právě kvůli nespisovnosti, vyhledávat nebudu.

31.12.2020 4 z 5

Jak pohlídat dědečka Jak pohlídat dědečka Jean Reagan

Kniha o ničem. Dávám hvězdičku pouze za ilustrace.

08.12.2020 1 z 5

Brony a já: příběh děvčátka a koně Brony a já: příběh děvčátka a koně Miroslav Hule

Nebavilo mě, nedočteno.

05.12.2020 1 z 5

Tajemství strašidelného zámku Tajemství strašidelného zámku Thomas Brezina

Krásná, vtipná knížka, moc mě pobavila. Určitě si přečtu další díl.

20.10.2020 5 z 5

Sesterstvo ve Snové říši Sesterstvo ve Snové říši Lucie Hlavinková

Zklamání, první díl byl lepší. Kniha odložena...

20.10.2020 2 z 5

Karlík a velký skleněný výtah Karlík a velký skleněný výtah Roald Dahl

Dávám jednu hvězdičku, protože knihu psal můj oblíbený spisovatel. Knihu jsem nedočetla, velké zklamání, nuda.

20.10.2020 1 z 5

Vilda a pidipískové Vilda a pidipískové Roald Dahl

"Kdo nevěří na zázraky, žádné neuvidí!"
Další krásná knížka od Roalda Dahla. Mám autora ráda a ani tentokrát mne nezklamal.
Milý příběh, chvílemi napínavý, ale hlavně o přátelství.

16.05.2020 5 z 5

Emil se bojí Emil se bojí Aurélie Chien Chow Chine

Pěkná knížka, ale příliš krátká. Čtení na pět minut.

16.05.2020 4 z 5

Kouzelné pastelky Kouzelné pastelky Marcela Kotová

Hezká knížka o malé holčičce Kateřině, která se snaží mít kamarády. Milé vyprávění o kouzelných pastelkách. Ač už nejsem začínající čtenář, moc se mi líbila. Škoda, že nebyla delší.

14.05.2020 5 z 5

Je to pravda, Tygříku? Je to pravda, Tygříku? Byron Katie

Skvělá poučná knížka. Moc se mi líbila. Mrzí mě jedině to, že je moc krátká.

19.04.2020 5 z 5

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Pěkný příběh, ale krátký, proto ubírám hvězdičku.

17.04.2020 4 z 5

Vilma běží o život Vilma běží o život Naďa Pažoutová

Krásná dětská knížka. Moc se mi líbila. Děj mě hned zaujal a rychle jsem ji přečetla. Krásné přátelství Vilmy a chlapce jménem Kauuva, který jí několikrát zachránil život.

17.04.2020 5 z 5

Dědečku, vyprávěj o světě Dědečku, vyprávěj o světě Ladislav Špaček

Souhlasím s předešlým hodnocením. Četla jsem všechny knihy od autora, Dědečku vyprávěj..., a tato je nejlepší. Jediné mínus jsou ilustrace. Předešlé knihy jsou ilustrovány rozhodně lépe.

05.04.2020 5 z 5

O holčičce z jiného světa O holčičce z jiného světa Aharon Appelfeld

Hezká knížka, moc se mi líbila. Příběh o dvou chlapcích, kteří se ukrývají v lese. Nastala totiž II. světová válka......

24.03.2020 5 z 5

Nejzlobivější jednorožec na sportovním dni Nejzlobivější jednorožec na sportovním dni Pip Bird

Hezká vtipná knížka.

24.03.2020 5 z 5