karel.kral karel.kral komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Muž jménem Ove mě bavil... Tahle kniha, i když hodně podobná, zdaleka tolik ne, musel jsem se nutit, abych ji dočetl. Nakonec byl příběh podobně dojemný, ale až ke konci knihy.

13.04.2024 3 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Na to, jak stará to byla kniha, to bylo úžasné počtení, zajímavý příběh. Jen bych vyčetl že postavy z Motáků na konci knihy se začaly chovat s inteligencí podobnou lidem.

15.01.2024 4 z 5

Roboti nemají ocas Roboti nemají ocas Henry Kuttner

První povídky mi přišly moc vtipné, ale další byly jen opakováním toho stejného. Dlouhé líčení stavů vynálezce a na vtipný nápad moc nezbylo. Dočetl jsem s přemáháním.

11.01.2024 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Skvělé pokračování předchozího příběhu. Místy o dost temnější, o to ale hlubší a zajímavější. Těším se na další pokračování.

06.01.2024 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělé pokračování předchozí knížky, příběh nemá chybu. Těším se na další pokračování.

05.01.2024 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Když jsem začínal číst tohle knihu, měl jsem obavy, aby to nebyla jen další pohádka pro mladé. Ale ne, bavilo mě to od začátku do konce a v rámci fantasy to bylo i velmi reálné. Pěkný lidský příběh, zajímavý děj, trička emocí ve správném poměru. Moc pěkná kniha, těším se na další díly.

30.12.2023 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

To byla jízda, moc mě to bavilo. Super vesmírná Scifi. Uvítal bych trochu méně střílení a trochu více uvěřitelného děje.

28.12.2023 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Bylo to moc pěkné čtení, smutné, hluboké. Místy ale příběh trochu stál a já měl tendenci přeskakovat. Pasáže psané s hrubkami se hodně špatně četly.

18.12.2023 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Působivé čtení. Určitě to není lehké čtení, ale dost těžké psychologické čtení. Nemůžu říct, že jsem se při čtení bavil, spíš jsem byl fascinován tou hrou, kterou kniha popisuje. Stále hlouběji a hlouběji. Výborně napsané.

02.12.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tahle kniha se mi že začátku nečetla moc dobře, po Muž jménem Ove mi přišla plná mouder, o které jsem moc nestál. Ale postupně se množství příběhů složilo do krásného velmi laskavého příběhu a všechno začalo dávat smysl.

10.11.2023 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Příběh mě moc bavil svým obsahem a exotičností. Styl psaní je ale trochu nudný, bez napětí a barevnosti.

24.09.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha, jedna z nejlepších, co jsem za poslední roky četl. Je škoda, že autorka napsala pouze jednu, hned bych se pustil do další.
Kniha o lásce a samotě, o přírodě a zradě, moc mě vtáhla. Krásný, romantický a místy bolavý příběh, krásně napsané. Obával jsem se konce, viz další recenze zde, ale mě přišel skvělý stejně jako celá kniha.
P.S. Nerozumím tomu, proč je kniha zařazená mezi romány pro ženy.
Doporučuji se také podívat na film.

14.08.2023 5 z 5

Láska v New Yorku Láska v New Yorku Iva Pekárková

Povídky mě moc bavily, krátké, vtipné, o lásce, koncích, smrti.

01.08.2023 4 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Krásná kniha, poetická, úplně mě vrátila do dětství. Moc se mi líbil popis přírody Provence, krásný vztah s kamarádem. Doporučuji též film, je to krásné dokreslení knihy.

30.07.2023 5 z 5

Tatínkova sláva Tatínkova sláva Marcel Pagnol

30.07.2023 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Tahle kniha mě teda nebavila, stěží jsem ji dočetl. Prvních asi 50 stránek bylo fajn, ale celý příběh působí dost vykonstruovaně a neuvěřitelně. Napětí žádné. Postavy si melou pořád jenom to svoje stejné, nikam se to nevyvíjí. Dočetl jsem, ale na konci jsem už vyloženě přeskakoval. Konec mě otrávil. Vymyšlený, nevěrohodný.

30.05.2023 1 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Tenhle díl mě nebavil tolik jako předchozí. Asi do půlky jsem se nemohl začíst, mnoho jmen, mnoho příběhů, nevěděl jsem, kdo je kdo. O půlky mě to pak začalo bavit.
Nicméně pořád platí, že je to fascinující Sci-Fi, jedno z nejlepších, co jsem četl.

14.02.2023 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Takové sci-fi jsem ještě nečetl. Geniální kniha, skvělé napsaná. A ten nápad v ní, prostě jsem nadšený. Těším se na další díly, ještě, že existují.

20.01.2023 5 z 5

Příběhy vašeho života Příběhy vašeho života Ted Chiang

Každá povídka má opravdu výborný, neotřelý nápad. Ale provedení kulhá. Knížka není moc čtivá, místy jsem se musel překonávat, abych ji dočetl.

15.01.2023 3 z 5

Řekni pravdu Řekni pravdu George P. Pelecanos

Nedočetl jsem. První kapitola s akcí byla skvělá, ale pak jsem se úplně ztratil v množství postav a dějů, zdánlivě nesouvisejících. Asi ve třetině knihy jsem to vzdal.

26.12.2022 1 z 5