Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Kto je Wilhelm? Kto je Wilhelm? Constance Ørbeck-Nilssen

Ilustrácie sú síce krásne, ale príbeh je príliš filozofický aj na dospelého a nie to ešte na dieťa.

23.08.2023 3 z 5

Mám tě rád, sestřičko Mám tě rád, sestřičko Astrid Desbordes

Krásny a jednoduchý príbeh, ktorý môže pomôcť s príchodom nového člena do rodiny. Krásne ilustrácie.

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Pre mňa tretia kniha tejto autorky a zasa skvele spracovaná a ilustrovaná kniha o rodičovskej láske.

Co mi řekl táta Co mi řekl táta Astrid Desbordes

Ďalšia kniha z tejto série, ktorá je úžasne spracovaná a ilustrovaná. Aj pri tejto knihe sa potvrdzuje, že v jednoduchosti je krásna a niekedy aj neskutočná hĺbka. Odporúčam.

To je otázka To je otázka Jostein Gaarder

V jednoduchosti je krása a táto kniha je krásna nielen svojimi ilustráciami, ale aj otázkami nad ktorými sa často zamýšľame a nad ktorými sa nezamýšľami dosť často. Určite sa oplatí prečítať a porozmýšľať a rozprávať sa.

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Ku knihe som sa dostala cez seriál a je to taká príjemná letná oddychovka, ktorú som čítala v rámci knižnej letnej výzvy. AJ

07.08.2023 3 z 5

Ženy, ktoré zostali Ženy, ktoré zostali ​Magdaléna Rojo

Ďalšia absyntovka a ďalší skvost. V dnešnej dobe, kedy sa migrantami straší kde sa dá, otvára táto kniha dvere do domácností, kde rodiny zažívajú úskalia a ťažkosti, ktoré so sebou migrácia prináša, ale aj určité benefity. Určite odporúčam prečítať, ľudia majú často predsudky bez toho, aby si poriadne naštudovali všetky potrebné informácie. V konečnom dôsledku je migrácia najmä o ľudskosti a tiež chýbajúcej ľudskosti. Veď všetci sa chceme mať dobre, či nie?

01.08.2023 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

V Martinuse píšu, že približná dĺžka čítania tejto knihy je 4 hodiny. Nuž, mne to trvalo pár týždňov, kým som sa prelúskala touto knihou, pretože život Milady Horákovej sa nečíta vôbec ľahko a ona ho napriek všetkým úzkaliam, bolestiam a nespravodlivému koncu zvládala s pokorou a odvahou. Povinné čítanie pre všetkých, ktorí túto výmimočnú ženu poznajú aj nepoznajú. Najmä v tejto dobe je dôležité si pripomínať minulosť našej krajiny a predchádzať opakovaniu chýb, lebo zdá sa, že my ľudia sme niekedy nepoučiteľní :( Odporúčam!

30.07.2023 5 z 5

Vieš, ako veľmi ťa ľúbim? Vieš, ako veľmi ťa ľúbim? Alma Gross

Možno je táto kniha až "príliš sladká", ale myslím si, že má čo povedať nie len deťom, ale aj nástročným a dospelým, ktorí často podľahnú tlakom "populárnejších kamarátov" a strácajú samých seba a svoju jedinečnosť, len aby zapadli. Oplatí sa prečítať.

29.07.2023 5 z 5

Škriatok Bertil a záhada strateného potoka Škriatok Bertil a záhada strateného potoka Mária Lazárová

Podarené dielo pre deti s hlbšou myšlienkou ochrany našej plantéty. Určite odporúčam túto autorku nie len pre deti :)

29.07.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uf. Pár toxických rodičov a rodín poznám, ale táto kniha je naozaj silná káva. Žiaľ, udalosti, ktoré opisuje sa dejú v rodinách a niekedy sa to tiahne generáciami, kým sa pretne zlo. Napriek tomu, že je to príbeh s ťažkou tématikou, Alena Mornštajnová ho podala podľa mňa majstrovsky. Určite odporúčam!

18.07.2023 5 z 5

Chlapec, ktorý patril moru Chlapec, ktorý patril moru Denis Thériault

Priznám sa, že som po tejto knihe siahla v prvom rade kvôli obálke. Po prečítaní anotácie som si povedala, že to vyzerá celkom zaujímavo a ono to naozaj bolo zaujímavé čítanie, miestami zvláštne a miestami zvláštne krásne aj smutné. Vôbec som nečala to, čo tento príbeh v sebe niesol a jeho koniec už vôbec nie. Ale som rada, že som si ju prečítala.

17.07.2023 4 z 5

Rodina žije z lásky Rodina žije z lásky Jiřina Prekopová

Jiřina Prekopová je odborníčka vo svojej oblasti a čerpá zo svojich skúseností z práce, takže vie o čom hovorí. Vychádza z reálneho života, z reálnych vzťahov a preto je táto kniha naozaj dobrá. Musím sa ale priznať, že miestami mi tie príklady ako sa rozprávať pripadali dosť nereálne, keďže ja osobne som takúto konverzáciu nevidela a nepočula v žiadnej rodine, manželstve, vo vzťahu k deťom, ALE nikdy nie je neskoro začať robiť veci inak a zlepšovať tak vzťahy vo všeobecnosti :)

07.07.2023 4 z 5

Kráľ potkanov Kráľ potkanov Pascal Engman

Kniha prečítaná vo vlaku na trati Praha-Košice, v rámci knižnej výzvy. Po dlhšej dobe som zasa čítala severské krimi, (nie z vlastnej vôle, už na to akosi nemám žalúdok ako kedysi). No musím povedať, že to bola poriadna jazda a pre milovníkov tohto žánru určite odporúčam.

06.07.2023 4 z 5

Očima vlka Očima vlka Margaret Lindholm

Parádne ukončenie tejto trilógie. Absolútne som netušila ako sa skončí Fitzova cesta, autorka ma prekvapila vynikajúcim koncom. Táto trilógia je pre mňa veľkým prekvapením a orčite odporúčam všetkým milovníkov fantasy. AJ

06.07.2023 5 z 5

Pom Pomove rozprávky Pom Pomove rozprávky István Csukás

Skvelá kniha so šiestimi originálnymi príbehmi o Pom Pomovi a jeho kamarátke Bambuľke. Vôbec som nepoznala túto knihu a objavila ju úplne náhodou v našej škôlkárskej knižnici. Naozaj odporúčam, deti si ju tiež náramne užívali :)

21.06.2023 5 z 5

Pretože si výnimočná Pretože si výnimočná Alma Gross

Pekne vystavaný príbeh o mame a dcére, o tom ako spolu riešiť problémy a komunikovať o nich. Miestami až asi príliš ideálny príbeh, ale svet by bol ozaj krajší, keby takto rodičia a deti fungovali. Kniha obsahuje tiež 5 praktických rád a a usmernení pre rodičov. Oplatí sa prečítať.

14.06.2023 4 z 5

Hups, Rups a Šups Hups, Rups a Šups Gabriela Futová

Skvelá kniha, plná dobrodružstiev malých tlačiarenskych škriatkov. Ilustrácie sú krásny bonus. Príbeh je vtipný, ale aj poučný a deťom (predškolákom v škôlke) sa kniha veľmi páčila a tešili sa každý deň na pokračovanie. Určite odporúčam.

13.06.2023 5 z 5

Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy Klaus Hagerup

Pre mňa to je jedna z najkrajších kníh, možno je príbeh jednoduchý, ale neuberá mu to na hĺbke a kráse. Ku koncu sa mi aj oči zaslzili a tie ilustrácie sú nádherné.

08.06.2023 5 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Kniha Six Crimson Cranes bola pre mňa obrovským prekvapením. Viackrát som o nej počula od rôznych booktuberov, ktorí ju chválili. Kniha je síce označená ako YA, ale musím povedať, že aj keď nespadám do tejto vekovej kategórie, náramne som si túto knihu užila a už sa neviem dočkať pokračovania, ktoré by malo vyjsť v októbri tohto roka.
Inšpirovaná príbehom H.CH. Andersena Divé labute, autorka Elizabeth Lim vsadila dej tohto príbehu do starého Japonska a urobila to veľmi dobre. Príbeh princeznej Shiori a jej bratov bolo jedno veľmi krásne, napínavé, miestami celkom strašidelné dobrodružstvo plné odvahy, lásky, mágie a drakov. Určite odporúčam prečítať.

05.06.2023 5 z 5