Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Červený balík Červený balík Linda Wolfsgruber

Krásna vianočná kniha aj o tom, že čo komu dávame, to sa nám vracia. Ilustrácie sú krásne. Určite odporúčam :)

01.12.2023 4 z 5

Stína Stína Lani Yamamoto

Na prvý pohľad možno jednoduchý príbeh, ktorý v sebe ukrýva hĺbku. Je ťažké vychádzať zo svojej komfortnej zóny a niekedy potrebujeme niekoho, kto nám pomôže prekonať prekážky.

01.12.2023 4 z 5

Koala, ktorá môže Koala, ktorá môže Rachel Bright

Krásny, jednoduchý príbeh o tom, že sa netreba báť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, lebo život okolo nás je krásny a plný možností. Plus je táto kniha nádherne ilustrovaná.

16.11.2023 5 z 5

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Moja druhá kniha od tohto autora a opäť skvele spracovaný skutočný príbeh, aj keď teda obsahovo je to dosť ťažké čítanie. Ďalšia ukážka toho, čo všetko si pôvodní obyvatelia Ameriky vytrpeli a akých ohavných činov sú ľudia schopní. Určite odporúčam. AJ

16.11.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Vždy sa teším, keď sa autor vráti so sveta, ktorý vytvoril. Suzanne Collins sa to podarilo. Príbeh mladého Snowa zodpovedal mnoho otázok a aj napriek tomu, že som vedela kde nakoniec skončí, tak časť mňa dúfala, že nie, nevyberie si túto cestu. A to je podľa mňa skvelé, že sa to autorke podarilo, vyvolať emócie, ktoré sa menili s blížiacim sa koncom. Nuž, som rada, že som si prečítala Baladu, len by som rada vedela viac o Lucy Gray a Tigris. AJ

13.11.2023 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Sci-fi klasika, ktorá mi v mnohom pripomínala môj nedávno prečítaný súčastný sci-fi kolos The Expanse. Vesmírne dobrodružstvo, ktoré stojí za prečítanie. AJ

01.11.2023 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Skvelé, skvelé, skvelé! Perfektný úvod do trilógie, v ktorej Sanderson opäť raz vytvoril originálny svet s mágiou, v ktorej som sa síce miestami trochu strácala, ale napriek tomu som si túto knihu nesmierne užívala. Odporúčam a ide sa na 2.časť. AJ

30.10.2023 5 z 5

Zatúlaná Máša Zatúlaná Máša Svetlana Ružićová- Kurćubićová

Táto kniha je o Máši, prapraprababičke Máše a Medveda, aspoň tak to tvrdí autorka :) Príbeh je jednoduchý, Máša neposlúchne starých rodičov a stratí sa v lese, no vo svojej šikovnosti dokáže prekonať prekážky pred sebou. Kniha má menej textu a veľké, pekné ilustrácie. Deťom v škôlke (4-5 rokov) sa veľmi páčila.

19.10.2023 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Pre mňa druhý Sanderson, druhá kniha, ktorú viacerí čitatelia označovali ako jeho slabšie dielo a druhé pozitívne prekvapenie. Ak má Warbreaker byť slabšia kniha, tak naozaj neviem, čo ma čaká ďalej :)
Sanderson vytvoril originálnu mágiu, zaujímavé postavy, pútavý dej, mnoho nečakaných prekvapení a veľmi dobrý záver. Určite oporúčam! AJ

09.10.2023 5 z 5

Poklady Poklady Wojciech Widlak

V tejto knihe Pán Guľôčka poučí nie len deti, ale aj dospelých o tom, čo sú v skutočnosti tie najdôležitejšie poklady v našom živote. Opäť sú bonus krásne ilustrácie.

04.10.2023 4 z 5

100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! 100 způsobů, kterými si zbytečně komplikujeme život - ...a jak s tím přestat! Dušan Kadlec

Ľudia dobrí, toto je čo za knihu? Mala som ju prečítať v rámci knižnej výzvy v októbri, ale došla som zubami nechtami len do polovice, aj to s nútením sa. Píše akože zrelý muž pre mužov, ale mne to príde akoby to písal puberťák (aj štylizácia a slovník), ktorý si naštudoval, čo iní ľudia zažili, napísali a on to podáva ďalej ako niečo úžasne jedinečné. Neviem, či sa dokopem dočítať to. Jednu hviezdu dávam za citáty, ktoré sú v knihe, no aj tie patria iným osobnostiam a nie autorovi. Škoda papiera.

01.10.2023 1 z 5

Krídla Krídla Wojciech Widlak

Toto je naozaj podarená séria kníh pre deti. Ilustrácie sú tiež úšasné a deťom sa kniha veľmi páčila (4-5 rokov).

28.09.2023 4 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Nestáva sa mi často, že jednu knihu čítam viac ako raz, ale po knihe Elantris som siahla druhýkrát, lebo na Sandersona sa chystám už dlhšie a chcela som si pripomenúť, prečo ma pred pár rokmi touto knihou nadchol. Aj na druhé prečítanie je Elantris vynikajúca fantasy, ktorá obsahuje všetko, čo má dobré fantasy mať. Určite odporúčam. AJ

24.09.2023 5 z 5

Pán Guľôčka Pán Guľôčka Wojciech Widlak

Veľmi milá séria kníh o pánovi Guľôčkovi. Pár už prečítaných mám, ale čítam ich nanovo deťom v škôlke a veľmi sa im páčila (4-5 rokov). Kniha, z ktorej sa toho dá veľa vyťažiť a naučiť sa. Oplatí sa prečítať a ilustrácie sú tiež krásne.

13.09.2023 4 z 5

Terka ide do školy Terka ide do školy Liane Schneider

Ďalšia kniha zo série o malej Terke, ktorá tentoraz sprevádza Terku pri jej nástupe do školy. Podobne ako ostatné knihy, aj táto sa venuje určitej téme, ktorá môže dieťaťu pomôcť zvládať lepšie nové výzvy.

05.09.2023 3 z 5

Som tu pre teba Som tu pre teba Äppol (p)

Veľké prekvapenie, krásna kniha s jednoduchými, ale zároveň aj hlbokými myšlienkami nad ktorými sa oplatí pozastaviť a porozmýšľať. No a ilustrácie, tie sú jednoducho nádherné.

01.09.2023 5 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Druhá časť podobne ako prvá neohúrila, ale ani neublížila. Kniha je pre násťročných, takže veľké očakávania som nemala, ale autorka rieši okrem vzťahov hlavných hrdinov aj vážnejšie problémy ako je strata rodiča, čo môže niekomu pomôcť. Trilógiu už dorazím, lebo je to v rámci výzvy, ale toto je naozaj autorka pre mladších čitateľov. AJ

01.09.2023 3 z 5

Klub: Sexuální skandál ve Švédské akademii Klub: Sexuální skandál ve Švédské akademii Matilda Voss Gustavsson

"Milá čtenářko, milý čtenáři, pocit přináležitosti k elitnímu klubu vyvolených může v člověku vyvolávat dojem, že si může dovolit víc než ostatní. A že svěřená zodpovědnost je jeho vlastní zásluhou. Nobelova cena je jedním z nejsledovanejších a nejprestižnejších ocenění, rozhodovat o ní je privilegium a závazek. O to větší šok způsobila odhalení Matildy Voss Gustavsson. Opět vidíme, jak nezbytné je všechny vlivné osobnosti hlídat a nebát sa jejich často přeceňované moci. I proto jsou tu reportéři."

Odporúčam prečítať.

31.08.2023 5 z 5

Polnočná knižnica Polnočná knižnica Matt Haig

Kto sa nezamýšľal niekedy nad tým ako sa mohol vyvíjať život inak, ak by sa v danej situácii rozhodol inak, ak by si vybral inú možnosť, inú cestu, iného človeka, ... Nuž, priznám sa, že aj ja to niekedy robím. Nora Seed sa neplánovane ocitne v polnočnej knižnici, ktorá jej ukáže plejádu jej alternatívnych životov, má možnosť vyskúšať si žiť Nory v inom multivesmíre (ako v Marveli ;) Nie je to úplne wau čítanie, ale má táto kniha niečo do seba. AJ

25.08.2023 3 z 5

Sherlock Junior a medveď v Londýne Sherlock Junior a medveď v Londýne kolektiv autorů

Myslím, že je to celkom dobre spracovaná detektívka pre deti, aby sa mohli zoznámiť s týmto žánrom. Prepletená s anglickými slovami a vetami, na precvičovanie jazyka tiež nie je na škodu. Ilustrácie a otázky na konci každej kapitoly pomáhajú detským čitateľom zahrať sa na detektíva. Kniha sa veľmi páčila aj deťom v škôlke.

25.08.2023 3 z 5