Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Starec a more príbehov Starec a more príbehov Carsten Henn

Pekný príbeh, ktorý pohladí na duši. Knihy sú naozaj najlepším darom pre ľudstvo, kiežby v sebe viacerí pocítili túžbu začítať sa do tej správnej knihy, ktorá by im otvorila oči alebo ukázala správny smer v živote.

26.01.2024 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

K tejto knihe som sa dostala cez seriál, ktorý sa mi celkom páčil, no keďže ho po druhej sérii zrušili, tak som siahla aj po knihe, aby som sa postupne dopracovala ku koncu. Leigh Bardugo vytvorila vcelku zaujímavý svet a mágiu, no jej postavy konajú tak ako čitatelia pre ktorých je táto trilógia určená ;) V porovnaní s inými fantasy knihami a sériami, ktoré sú oveľa viac prepracované a náročné, je toto len taká oddychovka. AJ

20.01.2024 3 z 5

Eliška miluje zimu Eliška miluje zimu Anna Wlodarkiewicz

Milá kniha o tom, čo všetko so sebou prináša zima ako ročné obdobie. Ilustrácie sú veľmi pekné a rodinka malej Elišky zobrazujé mnohé rodiny dnes, čiže je ľahké sa pre deti stotožniť sa s Eliškou.

16.01.2024 4 z 5

Královnina msta Královnina msta Jean Plaidy (p)

16. storočie v britskej monarchii je jedno z najzaujímavejších a osud Márie Stuartovej je naozaj jeden z tych menej ľahších. Smutný príbeh, ale zároveň fascinujúci. Toto obdobie si v historických románoch vždy užívam a ani táto kniha nie je výnimka. AJ

15.01.2024 4 z 5

Zober ma so sebou Zober ma so sebou Catherine Ryan Hyde

Skvelý príbeh, ktorý sa ku mne dostal len v rámci knižnej výzvy od inej čitateľky. Autorku som nepoznala, aj keď teda film podľa jej knihy Pošli to ďalej som videla. Tento príbeh o učiteľovi prírodných vied Augustovi a jeho letnom neplánovanom dobrodružstve, ktoré zmení život nie len jemu, je naozaj krásny, dojemný. Autorka sa však dotkla ťažšej témy, a to alkoholizmu a jeho vplyvu na rodinné vzťahy a život ako taký. Veľmi príjemné prekvapenie je táto kniha, odporúčam.

06.01.2024 5 z 5

Veveričky, čo sa škriepili Veveričky, čo sa škriepili Rachel Bright

Skvelá kniha, už moja štvrá od tejto autorky a musím povedať, že to má dobre rozbehnuté a vytvára krásne príbehy nie len pre deti. Plus ilustrácie sú nádherný bonus. Určite odporúčam :) AJ

03.01.2024 5 z 5

Lev v srdci Lev v srdci Rachel Bright

Krásna kniha s posolstvom nielen pre deti. Forma akou píše táto autorka je super, pretože rýmovanie sa deťom veľmi páči a mne sa deťom super číta. Skvelé je, že je dobre preložená aj do slovenčiny. Odporúčam :) AJ

03.01.2024 5 z 5

Prepáč mi Prepáč mi Isabella Paglia

Krásna kniha, útla, ale plná jednoduchých a zároveň hlbokých myšlienok. Krásne ilustrácie, určite odporúčam.

02.01.2024 5 z 5

O malom sedmospáčovi, ktorý nevedel zaspať O malom sedmospáčovi, ktorý nevedel zaspať Sabine Bohlmann

Toto je krásna kniha o malom sedmospáčovi, ktorému sa nedarí zaspať. Rôzne zvieratká mu síce dávajú svoje tipy ako na to, ale naňho to nefunguje. Veľmi milá kniha s krásnymi ilustráciami.

02.01.2024 5 z 5

Co by se stalo, kdyby... Co by se stalo, kdyby... Daisy Mrázková

Pekná kniha, ktorá obsahuje rôzne otázky čo keby ... a ponúka aj zaujímavé odpovede. Kniha je plná pekných ilustrácii, ktoré dopĺňajú otázky a odpovede.

02.01.2024 4 z 5

Smutný príbeh človeka, ktorý sa aj napriek tomu, že by si to želal inak, navždy zapíše do pamäte ľudí najmä ako Chandler Bing. Síce silný príbeh, ale pre mňa osobne to nebolo najlepšie napísané. AJ

31.12.2023 3 z 5

Cesta slávy Cesta slávy Jeffrey Archer

Výborná kniha. Meno Gregoryho Malloryho mi bolo povedomé, ale nevedela som ho celkom zaradiť. Teraz už viem a myslím, že si ho už navždy zapamätám. Táto kniha je mix fikcia a realita, ale skvelo a pútavo napísaná. Aj keď nikdy celkom nepochopím takúto túžbu ako majú niektorí ľudia, dosiahnuť rôzne vrcholy a prvenstvá, že sú ochotní za to zaplatiť aj životom, ich životné príbehy sú častokrát fascinujúce. Odporúčam.

29.12.2023 5 z 5

Veľryba, čo chcela viac Veľryba, čo chcela viac Rachel Bright

Milý príbeh s krásnymi ilustráciami o tom, že nie je dôležite vlasniť veľa materiálnych vecí a nechávať si ich len pre seba. Deliť sa s priateľmi je oveľa dôležitejšie.

25.12.2023 4 z 5

Kubkove zimné radovánky Kubkove zimné radovánky Christian Tielmann

Ďalšia kniha zo série o Kubkovi, tentoraz o zime a radostiach, ktoré toto ročné obdobie prináša. Ako vždy, je to milé čítanie.

21.12.2023 3 z 5

Vianočný strom, čo si z lesa objednal pán Hron Vianočný strom, čo si z lesa objednal pán Hron Robert Barry

Krásna rozprávka o jednom vianočnom stromčeku, ktorý priniesol radosť do mnohých domovov :) Ilustrácie sú nádherné, no a preklad a prebásnenie Ľubomíra Feldeka nesklamali. Naozaj úžasné!

21.12.2023 5 z 5

Sára a vianočný medveď Sára a vianočný medveď Holly Webb

Pekný vianočný príbeh s malou dávkou fantastična. Určený od 7+, ja som ale knihu čítala 4-5 ročným deťom a páčila sa im.

20.12.2023 4 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Moja štvrtá kniha od Sandersona, druhý diel v trilógii Mistborn a môžem spokojne povedať, že tento autor je v žánri fantasy zaslúžene. Pre mňa vynikajúce pokračovanie po každej stránke. Svet, ktorý Sanderson vytvoril je naozaj originálny s komplexnými postavami, originálnou mágiou a zaujímavou politikou. Môžem len odporúčať a tešiť sa na to ako to ukončí. AJ

16.12.2023 5 z 5

Somárik a vianočný anjel Somárik a vianočný anjel Otfried Preussler

Milý príbeh o malom somárikovi, ktorý putoval za svojou mamou do Betlehema, kde zohrievala malého Ježiška v jasličkách.

04.12.2023 4 z 5

Oči zasypané pieskom Oči zasypané pieskom Paweł Smoleński

Oplatí sa siahnuť po tejto knihe, aby sa čitateľ priblížil a trochu viac sa zorientoval v tejto téme, na základe osobných skúseností nielen samotného autora, ale aj ľudí, s ktorými sa rozprával. Pre niekoho je riešenie tohto dlhoročného konfliktu veľmi jednoduché a jednostranné, no ono to vôbec nie je jednoduché a Pawel Smolenski podáva informácie z oboch strán, čo veľmi oceňujem. Určite odporúčam.

02.12.2023 5 z 5

Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Jozef Cíger Hronský

Detská klasika, aj keď som ju čítala prvýkrát až deťom v škôlke. Určite odporúčam deťom čítať aj staršie knihy, ktoré stále majú, čo ponúknuť.

01.12.2023 4 z 5