kapitan9556

Jihočeský hororJihočeský horor* antologie

Na tuhle antologii jsem se hodně těšil! Jsem rodilý Jihočech (jihočeský holky, jihočeský pivo) a byl jsem strašně zvědavý jak se s tématem autoři poperou. Budu stručný:

Miroslav Pech: No...znechutil mi cestu vlakem..dál už jezdit nebudu, jsem rád, že jsem ještě panna!

Václav Křenek: Rychlý, skvěle napsaný. Aby jsme se nedivili.

Ivana Gašparíková: Výborně napsanej příběh, kde jsem konec neprokouk. Ptáček nabudí a říkáš si wtf. Musím přečíst víc. Tohle se mi nezdá, jako brutal, kterej by nešel nevydat. To Pech je vic brutální! Ale už jsem možná taky, za ty léta, ztratil korektnost.

Jiří Sivok: Je to přesně tak. Silnější pes m....Mám rád, tyhle sexem napuštěný příběhy! Pecka!

Martin Štefko: Bazén má potenciál, bohužel nevyužitej. Ja se nemohl začíst! Navíc je tam takovejch chyb až mi to čtení kazilo....sorry, jen jsem upřimnej...

Anna Korbelová: Sorry! Na tenhle abstraktní styl moc nejsem. Budu muset přečíst znovu. Snad to pochopím...

Vaclav Votruba: Mám moc rád skrytý místnosti za knihovnou! A taky upíry! (ne ty ze Stmívání). Až nemístně boží.

Honza Vojtíšek: Přečetl jsem Meluzínu a říkal jsem "boží". Přečetl jsem Příchozí a píšu kurvamajsterštyk! S příští objednavkou kupuju Kazatele, ať se děje cokoliv!!! Tohle mě fakt moc baví!

Kateřina Malec Houfková: Dobrý psycho. Skvěle vystupňovaný. Skvěle napsaný. Mysl dovede neuvěřitelný věci!

Svatopluk Doseděl: Žrádlo! Mistrovsky propracovaný žrádlo. Top na konec. Alespoň, tak to vidím já.

P.s. Nikdy jsem nebyl nějak moc na český autory, ale tohle mě utvrzuje v tom, že se spoustu věcí změnilo!

21.12.2021

Dallas 63Dallas 63Stephen King

Přečetl jsem od Kinga zhruba 50 knížek. Tuto hodnotím, jako jednu z jeho nejlepších! Výborný nápad s cestováním v čase a s love story, kterou King prostě umí! A ten konec.......

12.12.2017

Černočerná tmaČernočerná tmaStephen King

Tohle byla poslední knížka do sbírky! Nedivím se, že jsem za ni vypláz pomalu pětikilo. Stálo to za to!!! Z povídky 1922 jsem do teď absolutně paralyzován! Obdoba Dololres Claibournové v krvavější verzi! Při podřezávání krku, jsem knížku zavíral :). Big Driver: Jedním dechem a s husinou na zádech, tohle se ti prostě MŮŽE stát!!! Naopak Prodlužování času se Ti stát nemůže, přesto jsem tomu věřil. Kdo je Tvůj nejlepší přítel? Good Marriage: Nikdy nikomu nevěř...a to je asi celý :)

20.04.2018

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

No tedy nic moc. Na to, že to každý chválí, já jsem jiného názoru. Pro mě docela tuctová detektivka, kde jsem od půlky prostě věděl. Nechci vnucovat nikomu svůj vkus, ale příště radši sáhnu, znovu po nějakém seveřanovi, to je záruka kvality téměř stoprocentní. Nevím, jestli to bylo překladem, ale vražda starosty, je tak špatně napsaná, až jsem si říkal wtf. Pokračování asi přečtu, rád dotahuji věci do konce, ale Hadrový panák mě nijak moc nezaujal!

20.02.2018

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Parádní detektivka!!!! Mám za to, že jsem si na oddělení Q vytvořil závislost už po první knize!!!

06.12.2018

SvědectvíSvědectvíStephen King

Ano! Říkám to stále a dokola! Čím větší bichle od Kinga, tím větší kus zábavy. Geniální propracování charakterů, které Vás nutí přemýšlet až k slzám! Nevšední bitva mezi dobrem a zlem v Post-Apokalyptickém duchu a hlavně Kingův koncept a výprava!!! Znova říkám Ano, dejte si to, pro mě to byla jízda se vším všudy!!!!!

20.04.2018

SelfiesSelfiesJussi Adler-Olsen

Pro mně zase pecka a proto moc nechápu to hodnocení! Styl trochu jiný, ale přiznejme si, ani předchozí díly, nebyli psány úplně stejně! Rozhodně série, kterou jsem si zamiloval! Mám jen jedno přání: aby to čekání, na další knihu nebylo moc dlouhý.

28.02.2019

O psaní - Memoáry o řemesleO psaní - Memoáry o řemesleStephen King

Nevím proč jsem se tomuhle titulu tak dlouho vyhýbal...??? Možná to bylo tím, že jsem nečekal příběh... Zase vedle! Kingův život, je jeden parádní příběh, který v této knize doplňuje svými poznatky a postupy, které za léta psaní pochytil, nebo si je uvědomil. Palec hore!!! Ještě teď koukám, jako puk!!!

04.12.2019

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Třetí díl jede, jako po másle. Pro mě zatím nejlepší díl série!!! Jak po stránce samotného detektivního příběhu, tak kvůli hlavním hrdinům. "Rose" je fakt boží a jen napjatě čekám co udělá příště, nehledě na to co vyplyne z případu v Amageru. Ale úplně nejvíc jsem zvědavý, co je zač Asad. Snad až teď můžu tvrdit: děj se rozvíjí, vzniká zápletka. :) Nemůžu se nabažit! Konečně série detektivního rázu, která má hlavu a patu. Nehledě na napínavost a originalitu. Pokračuji v krasojízdě!

04.01.2019

Noční směna (20 povídek)Noční směna (20 povídek)Stephen King

Povídky od Kinga jsem si vesměs nechal na konec a musím říct, že jedním dechem. Neskutečná představivost a témata, které prostě nevymyslíš.

02.09.2019

Utrpení tělaUtrpení tělaMonica J. O’Rourke

No do sedele! Tohle opravdu nevím jak uchopit! Na jednu stranu parádní odsejpačka s brutalitou, jakou si nedovedete představit. A navíc to graduje. Na stanu druhou věc, kterou nechcete číst! Stále nedokáži pochopit, že tohle napsala ženská! Vím, znám, kdysi jsem měl bar a čistil dámský záchody a vím, že ženský dokážou být pořádný prasata, ale tohle mi moc rozum nebere! Mám o čem přemýšlet! Přesto: výborný, šokující, skvěle napsaný a přeložený horror porno u kterýho jsem se, teda v menší míře setkal jenom u Barkera. Díky bohu, nebo bohu dík nedokážu posoudit páč jsem ateista! Přesto strašně bavilo...ne nejsem úchyl

14.07.2021

Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

Výborný start a ani mi nevadilo, že jsou to povídky. Těším se na další knihu a jsem zvědav co mě čeká!

ZabijáciZabijáciJussi Adler-Olsen

Nemám co dodat! Toto je knížka, která mi doslova vyrazila dech. Nedám si pokoj, dokud sérii nedočtu celou. Jussi je mistr svého oboru :)

16.12.2018

NikdykdeNikdykdeNeil Gaiman

První beletrie od Gaimana a slintám si na kabát! Znám comicsovky...Sandman, 1602, knihy hřbitovní....ale tohle jsem nečekal. Vpadnul jsem a nebylo cesty zpět!!! Jedním dechem a s příběhem zažraným do mozku, na věčný časy!

13.03.2020

Ostrov Duma KeyOstrov Duma KeyStephen King

Přečteno po druhé a smekám! Teď jsem si to užil mnohem lépe. Geniální propracování linií a charakterů, takhle Kinga miluju! Přidávám hvězdu!

07.12.2020

Hřbitov trpaslíkůHřbitov trpaslíkůPetr Boček

Paráda! Hodně originální kniha u které jsem se moc bavil. Jen ten konec....doteď nevím, jestli je geniální, nebo k nasrání. Nechám to na každém z Vás.

Stopařův průvodce GalaxiíStopařův průvodce GalaxiíDouglas Adams

V konečný fázi musím hodnotit za 4*, ale není to z daleka pro mě! Anglický humor mi dělá radost jen z části, jinak se mi to zdá, jako pořádná hadrovina! Ano styl je parádní, někdy sice zdlouhavý, ale pro mě ne moc čtivý! Prokousával jsem se tím. P.s. Nechcete to někdo komplet koupit? I s šestým Gaimanem ? :)

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Super!!! Nemohl jsem od toho odtrhnout oči.

Meč osuduMeč osuduAndrzej Sapkowski

Jak někdo může napsat, že to bylo slabší, než první kniha? Asi jenom ignorant! Neskutečná romantika s porci krve! A to je moje! P.s. Zasraná Yennefer, aby ji šlak a neštovice!

Srdce v AtlantiděSrdce v AtlantiděStephen King

Jsem nadšen! King úplně jinak, přitom Kingovsky. Propojení jednotlivých částí je tak pozvolné, a ze začátku nenápadné, že jsem si v jednu chvíli říkal, co to vlastně čtu. Má to se sebou vůbec něco společného? Každá část(povídka) je trochu z jiného soudku a přitom je vlastně spousta věcí spojuje. Moje oblíbená část je samozřejmě Ničemní muži ve žlutých pláštích, ale i část slepý Willie ve mě zanechala cosi, co ve mě bude ještě nějakou dobu, takzvaně hnít. Dávám 5 hvězdiček, protože jsem od Kinga nic podobného nečetl.

20.12.2017

ŽhářkaŽhářkaStephen King

KRÁSNÁ KNIHA! Myšlenka upravit člověka v superčlověka, tu byla odpradávna. King jí dotáhl do samotné dokonalosti!!!! DROGY? Jasně, má s nima zkušenost, ale tohle? Nádherný příběh malé Charlie a jejího otce, který nenechá jedno oko suché. Přiznám se, že jsem jí přečetl za dva dny a po dočtení mi fakt bylo mizerně! Kniha mi připomínala ranou Kingovu tvorbu aka. Bachmana. Za mě TOP.......doufám, že bude TOP i pro Vás!

22.12.2017

MarcoMarcoJussi Adler-Olsen

MMMMM...... tenhle "ESCAPE" styl miluju!!! (Running man). A Jussi mu dal zcela jiný průběh, než jsem byl zvyklý! Pátá kniha je zase jízda! Je tedy fakt, že zde dává příběhu o Marcovi menší stránkový prostor, než bylo zvykem(o hlavním případu) v knížkách předešlých, zato to kompenzuje informacemi o trojlístku z oddělení Q. (tedy teď už čtyřlístku) Na druhou stranu, to beru jako plus, protože jsme v půlce série a už bylo načase s tím trochu pohnout.
P.S. Začínám se hodně bát, že to co jest vydáno rychle dočtu a pak budu dlóóóóuho dlóóóuho čekat. A to se mi opravdu nechce :( :)

22.01.2019

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Tuhle knížku jsem četl poprvé asi před 5-6-ti lety. Teď mě okolnosti "donutili" přečíst jí znovu (blížící se nové filmové zpracování) a musím říct, že znovu jedním dechem. Mráz nahánějící příběh o smrti a vzkříšení, který má rozhodně co říct i po 35-ti letech od prvního vydání. Teď se jen modlit, aby film nezmrvili, jako ve většině případů Kingových předloh. Stephen RULEZ!

20.03.2019

Milenci ze snů / S Meluzínou sůl lízatMilenci ze snů / S Meluzínou sůl lízatHonza Vojtíšek

Tohle s odstupem času, musím okomentovat! Nějak mi to nedá.... Knihu jsem si koupil vlastně kvuli Pechovi, libilo se mi, ale o tomto autorovi vlastně psát nechci. Chci psát o Meluzíně a Honzovi Vojtíškovi... První setkání s timto autorem a já, nejenže si čtení užil, ja to přímo hltal! To je tak krásně napsaný, že moje romantický srdce plesá!!! Rozhodně autor, kterého si "pohlídám"!

06.12.2021

Vztek a další příběhyVztek a další příběhyLucy Taylor

Tak tedy musím konstatovat, že Lucy je taky pěknej dáreček. Vulgarita mi většinou nevadí, ale v prvních povídkách je jí tolik, že mě to docela (na ženskou) zaráželo. Jinak se to velice pěkně četlo a i když jsem spíše na delší knihy, tyhle povídky ve mě rozhodně nějakou chvíli budou rezonovat!

Pane B., zmiztePane B., zmizteClive Barker

Tak tohle mě rozhodně nezklamalo! Moje prvotina od Barkera(jako román) a jedním dechem! Taková "běžná" zpověď démona, která s každou stránkou graduje. "Nic není bizardní, nemožné, nebo nemorální. Každopádně, tenhle paperback, před přečtením spalte"

31.03.2018

Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Čtvrtý díl rozhodně nezklamal. Perfektní vypravěčský um a téma, nad kterým zůstává rozum stát. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Jussi RULEZ !

17.01.2019

První kniha krvePrvní kniha krveClive Barker

Moje úplně první knížka od Barkera. A je to celkově hodně k zamyšlení. Po předmluvě "kniha krve" jsem byl v rozpacích! Říkal jsem si co mě vlastně čeká? Naštěstí můj dojem vylepšila hned první povídka "půlnoční vlak smrti" ano, metro a podzemí, to je to co mě baví! Nakrmte dav! Povídku Azrael a Jack jsem tak nějak, bez povšimnutí přešel. Po pravdě, teď, když to píši zpětně, tak ani nevím o čem byla. Zato "Blues prasečí krve" to byla přesně ta prasárna, kterou jsem čekal a chtěl! Bizarní, úchylný a já říkám ANO! "Sex, smrt a hvězdy zář" je předposlední povídka z první knihy krve a abych řekl "neublíží." Duchařinka, která se dobře čte a vlastně uvolňuje napětí, před, pro mě, neskutečným finále. Finálovou povídkou jsou "Města v horách." (Kvůli ní také volím 4 hvězdy) Bizarní povídka o páru homosexuálů, kteří cestují po Jugoslávii. Homoatmo, felace v poli, dobře. Ale to co následuje poté jsem nečekal ani v neživějším snu. Barker zde pouští fantazii tak "našpacír", že je opravdu těžko uvěřitelné, že tohle opravdu čtete. S odstupem času, je to pro mě tak silná povídka, že si jí budu pamatovat snad do konce života! Nevnucuji ale nikomu svoje zalíbení v hororové literatuře, každý ať si udělá názor sám. :)

24.04.2018

PlášťPlášťJ. Hill (pseudonym)

PARÁDA!!! Z knihy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy se mi líbila, mimo jiné i tato povídka! Comics tuto povídku rozšiřuje a pro mě dokonale! Prequel (1969) nic moc, souhlasím, ale aspoň Vás uvede do děje! Za to, rozšíření a úpravy samotné povídky, kterou u této delux edice, najdete na konci, mě nenechala v klidu! Samotná povídka je obsažená v prvním sešitě, i když odkazy na ní najdete i v zbývajících číslech. Zbytek je jízda a hate na rodinu, který, jen tak nepochopím, nerozdejchám! A asi, právě proto, si to budu dlouho pamatovat! Konec je předvídatelný, ale jinak to ani nemohlo dopadnout! Celkově hodnotím 5* ať si, kdo chce, co chce říká :)

07.05.2018

Všechno je definitivníVšechno je definitivníStephen King

Moc parádní povídky, hlavně: Sestřičky z Elurie (které jsem už kdysi četli v souvislosti doplnění Temné věže), Všechno je definitivní, Silniční virus míří na sever, Oběd v Gotham Cafe, 1408 a v první řadě legendární Jízda na střele (kterou jsem již kdysi také četl). Zbytek průměr, který ale neuspí a také neurazí.

20.03.2019