kapitan9556 kapitan9556 komentáře u knih

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Po povídkách, které byli výborné, teď budu hodnotit pět knih a.k.a. Legendu o Geraltovi a Ciri. Hned z kraje napíšu, že jsem nadšen! Parádní jízda, kde poslední dvě knihy, dokonaly mojí závislost! Geniální vypravěčství u mě umocnil Sapkowského alkoholický humor. Lepší pojetí upírství, jsem snad nečetl! Moc se těším na Bouřkovou sezónu!

08.06.2022 5 z 5

Návnada Návnada Chuck Palahniuk

Třetí hvězda pouze za zpracování knihy a ilustrace. Povídky vesměs hodně slabé.

03.05.2022 3 z 5

Naštěstí (ne)máme mléko Naštěstí (ne)máme mléko Neil Gaiman

Parádní. Chtěl jsem vědět co chci dát přečíst sedmiletému chlapci a po pár stránkách, nebylo cesty zpět. Velice příjemná půlhodina! Jsem zvědavý, jaké budou ohlasy!

23.04.2022 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Jak někdo může napsat, že to bylo slabší, než první kniha? Asi jenom ignorant! Neskutečná romantika s porci krve! A to je moje! P.s. Zasraná Yennefer, aby ji šlak a neštovice!

07.04.2022 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Výborný start a ani mi nevadilo, že jsou to povídky. Těším se na další knihu a jsem zvědav co mě čeká!

30.03.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Super!!! Nemohl jsem od toho odtrhnout oči.

22.03.2022 5 z 5

Sanctum Sanctum Markus Heitz

Oba dva díly jsou mega parádní. Hodně dlouho jsem se do knih takhle nezažral. PAN historik, PAN spisovatel!!!

16.03.2022 5 z 5

Virus omega Virus omega Mark E. Pocha (p)

Marka čtu rád, ale tady jsem nějak nedostal to na co jsem v jeho jiných knihách zvyklý. Asi to bude tím, že kniha není tak krvavá a bizarní, jako jeho jiná díla. Přesto se to hezky četlo a děj pěkně odsejpal. Ideální společník na noční směnu.

16.03.2022 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

V konečný fázi musím hodnotit za 4*, ale není to z daleka pro mě! Anglický humor mi dělá radost jen z části, jinak se mi to zdá, jako pořádná hadrovina! Ano styl je parádní, někdy sice zdlouhavý, ale pro mě ne moc čtivý! Prokousával jsem se tím. P.s. Nechcete to někdo komplet koupit? I s šestým Gaimanem ? :)

26.02.2022 4 z 5

Ritus Ritus Markus Heitz

Já říkám víc než výborný!!! První kniha od Markuse (a to jich mám celou polici) a lapám po dechu!!! Nemohl jsem si vybrat lépe! Skutečnou událost přepracoval tak úchvatným stylem, až smekám! Nedejte na komenty níže, o neúplnosti, nebo o nevysvětlení. Ty lidi hald neumí číst mezi řádky! Rovnou se vrhám na Sanctum. Neskutečně se těším!

26.02.2022 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Uf. To už jsem nějaký ten horror přečetl, ale tohle bylo hodně nepříjemný! Přesto bravurní práce!!!

10.02.2022 5 z 5

Vztek a další příběhy Vztek a další příběhy Lucy Taylor

Tak tedy musím konstatovat, že Lucy je taky pěknej dáreček. Vulgarita mi většinou nevadí, ale v prvních povídkách je jí tolik, že mě to docela (na ženskou) zaráželo. Jinak se to velice pěkně četlo a i když jsem spíše na delší knihy, tyhle povídky ve mě rozhodně nějakou chvíli budou rezonovat!

02.02.2022 5 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Paráda! Hodně originální kniha u které jsem se moc bavil. Jen ten konec....doteď nevím, jestli je geniální, nebo k nasrání. Nechám to na každém z Vás.

21.01.2022 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

U Marka se vždycky bavím a tady tomu nebo jinak! Zakomponování H. Vojtíška je fakt stylovka, teda nevím, co na to říkal jeho otec.... :) :) :) To, co jsem čekal, jsem dostal! Klasická Epochální oddychovka.

19.01.2022 5 z 5

Jihočeský horor Jihočeský horor * antologie

Na tuhle antologii jsem se hodně těšil! Jsem rodilý Jihočech (jihočeský holky, jihočeský pivo) a byl jsem strašně zvědavý jak se s tématem autoři poperou. Budu stručný:

Miroslav Pech: No...znechutil mi cestu vlakem..dál už jezdit nebudu, jsem rád, že jsem ještě panna!

Václav Křenek: Rychlý, skvěle napsaný. Aby jsme se nedivili.

Ivana Gašparíková: Výborně napsanej příběh, kde jsem konec neprokouk. Ptáček nabudí a říkáš si wtf. Musím přečíst víc. Tohle se mi nezdá, jako brutal, kterej by nešel nevydat. To Pech je vic brutální! Ale už jsem možná taky, za ty léta, ztratil korektnost.

Jiří Sivok: Je to přesně tak. Silnější pes m....Mám rád, tyhle sexem napuštěný příběhy! Pecka!

Martin Štefko: Bazén má potenciál, bohužel nevyužitej. Ja se nemohl začíst! Navíc je tam takovejch chyb až mi to čtení kazilo....sorry, jen jsem upřimnej...

Anna Korbelová: Sorry! Na tenhle abstraktní styl moc nejsem. Budu muset přečíst znovu. Snad to pochopím...

Vaclav Votruba: Mám moc rád skrytý místnosti za knihovnou! A taky upíry! (ne ty ze Stmívání). Až nemístně boží.

Honza Vojtíšek: Přečetl jsem Meluzínu a říkal jsem "boží". Přečetl jsem Příchozí a píšu kurvamajsterštyk! S příští objednavkou kupuju Kazatele, ať se děje cokoliv!!! Tohle mě fakt moc baví!

Kateřina Malec Houfková: Dobrý psycho. Skvěle vystupňovaný. Skvěle napsaný. Mysl dovede neuvěřitelný věci!

Svatopluk Doseděl: Žrádlo! Mistrovsky propracovaný žrádlo. Top na konec. Alespoň, tak to vidím já.

P.s. Nikdy jsem nebyl nějak moc na český autory, ale tohle mě utvrzuje v tom, že se spoustu věcí změnilo!

21.12.2021 4 z 5

Milenci ze snů / S Meluzínou sůl lízat Milenci ze snů / S Meluzínou sůl lízat Honza Vojtíšek

Tohle s odstupem času, musím okomentovat! Nějak mi to nedá.... Knihu jsem si koupil vlastně kvuli Pechovi, libilo se mi, ale o tomto autorovi vlastně psát nechci. Chci psát o Meluzíně a Honzovi Vojtíškovi... První setkání s timto autorem a já, nejenže si čtení užil, ja to přímo hltal! To je tak krásně napsaný, že moje romantický srdce plesá!!! Rozhodně autor, kterého si "pohlídám"!

06.12.2021 4 z 5

Tramvaj č. 1852 Tramvaj č. 1852 Edward Lee

Knihu jsem začal číst a po dvaceti stránkách jsem ji odložil. Byl to průměr, tedy s pěkným nápadem, ale prostě nějak nebyl čas. Včera jsem ji po měsíci zase vzal do ruky a musim říci, ze nešla nedočíst! Veliká parádní Lovecraftovská šmakuláda, kterou by jste od H.P. nečekali. Jsem strašně mile překvapen. Horrorporno rulez :)

12.11.2021 4 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Super. Místy jsem se za břicho popadal a místy jsem z toho cítil až zoufalost. Parádní konec, který jsem tedy prokoukl. Hodnocení zde je podle mě velice slabé! Fakt fakt.

18.10.2021 4 z 5

Hranice už nejsou, tati Hranice už nejsou, tati Miroslav Pech

Parádně napsané! Jen jednu výtku mám. Ženský nemají ohryzek. (Adamovo jablko) A pokud ano, rozhodně by nebyl vidět u dívky, která má 4 roky. Ale asi jsem trochu hnidopich. Jinak klobouk dolů!

08.10.2021 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Velice důstojný preqel! Kolečka do sebe krásně zapadají!

07.10.2021 4 z 5