kapitan9556

Dallas 63Dallas 63Stephen King

Přečetl jsem od Kinga zhruba 50 knížek. Tuto hodnotím, jako jednu z jeho nejlepších! Výborný nápad s cestováním v čase a s love story, kterou King prostě umí! A ten konec.......

12.12.2017

Černočerná tmaČernočerná tmaStephen King

Tohle byla poslední knížka do sbírky! Nedivím se, že jsem za ni vypláz pomalu pětikilo. Stálo to za to!!! Z povídky 1922 jsem do teď absolutně paralyzován! Obdoba Dololres Claibournové v krvavější verzi! Při podřezávání krku, jsem knížku zavíral :). Big Driver: Jedním dechem a s husinou na zádech, tohle se ti prostě MŮŽE stát!!! Naopak Prodlužování času se Ti stát nemůže, přesto jsem tomu věřil. Kdo je Tvůj nejlepší přítel? Good Marriage: Nikdy nikomu nevěř...a to je asi celý :)

20.04.2018

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Parádní detektivka!!!! Mám za to, že jsem si na oddělení Q vytvořil závislost už po první knize!!!

06.12.2018

SelfiesSelfiesJussi Adler-Olsen

Pro mně zase pecka a proto moc nechápu to hodnocení! Styl trochu jiný, ale přiznejme si, ani předchozí díly, nebyli psány úplně stejně! Rozhodně série, kterou jsem si zamiloval! Mám jen jedno přání: aby to čekání, na další knihu nebylo moc dlouhý.

28.02.2019

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

No tedy nic moc. Na to, že to každý chválí, já jsem jiného názoru. Pro mě docela tuctová detektivka, kde jsem od půlky prostě věděl. Nechci vnucovat nikomu svůj vkus, ale příště radši sáhnu, znovu po nějakém seveřanovi, to je záruka kvality téměř stoprocentní. Nevím, jestli to bylo překladem, ale vražda starosty, je tak špatně napsaná, až jsem si říkal wtf. Pokračování asi přečtu, rád dotahuji věci do konce, ale Hadrový panák mě nijak moc nezaujal!

20.02.2018

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Třetí díl jede, jako po másle. Pro mě zatím nejlepší díl série!!! Jak po stránce samotného detektivního příběhu, tak kvůli hlavním hrdinům. "Rose" je fakt boží a jen napjatě čekám co udělá příště, nehledě na to co vyplyne z případu v Amageru. Ale úplně nejvíc jsem zvědavý, co je zač Asad. Snad až teď můžu tvrdit: děj se rozvíjí, vzniká zápletka. :) Nemůžu se nabažit! Konečně série detektivního rázu, která má hlavu a patu. Nehledě na napínavost a originalitu. Pokračuji v krasojízdě!

04.01.2019

ZabijáciZabijáciJussi Adler-Olsen

Nemám co dodat! Toto je knížka, která mi doslova vyrazila dech. Nedám si pokoj, dokud sérii nedočtu celou. Jussi je mistr svého oboru :)

16.12.2018

Noční směnaNoční směnaStephen King

Povídky od Kinga jsem si vesměs nechal na konec a musím říct, že jedním dechem. Neskutečná představivost a témata, které prostě nevymyslíš.

02.09.2019

O psaní - Memoáry o řemesleO psaní - Memoáry o řemesleStephen King

Nevím proč jsem se tomuhle titulu tak dlouho vyhýbal...??? Možná to bylo tím, že jsem nečekal příběh... Zase vedle! Kingův život, je jeden parádní příběh, který v této knize doplňuje svými poznatky a postupy, které za léta psaní pochytil, nebo si je uvědomil. Palec hore!!! Ještě teď koukám, jako puk!!!

04.12.2019

SvědectvíSvědectvíStephen King

Ano! Říkám to stále a dokola! Čím větší bichle od Kinga, tím větší kus zábavy. Geniální propracování charakterů, které Vás nutí přemýšlet až k slzám! Nevšední bitva mezi dobrem a zlem v Post-Apokalyptickém duchu a hlavně Kingův koncept a výprava!!! Znova říkám Ano, dejte si to, pro mě to byla jízda se vším všudy!!!!!

20.04.2018

NikdykdeNikdykdeNeil Gaiman

První beletrie od Gaimana a slintám si na kabát! Znám comicsovky...Sandman, 1602, knihy hřbitovní....ale tohle jsem nečekal. Vpadnul jsem a nebylo cesty zpět!!! Jedním dechem a s příběhem zažraným do mozku, na věčný časy!

13.03.2020

Srdce v AtlantiděSrdce v AtlantiděStephen King

Jsem nadšen! King úplně jinak, přitom Kingovsky. Propojení jednotlivých částí je tak pozvolné, a ze začátku nenápadné, že jsem si v jednu chvíli říkal, co to vlastně čtu. Má to se sebou vůbec něco společného? Každá část(povídka) je trochu z jiného soudku a přitom je vlastně spousta věcí spojuje. Moje oblíbená část je samozřejmě Ničemní muži ve žlutých pláštích, ale i část slepý Willie ve mě zanechala cosi, co ve mě bude ještě nějakou dobu, takzvaně hnít. Dávám 5 hvězdiček, protože jsem od Kinga nic podobného nečetl.

20.12.2017

Pane B., zmiztePane B., zmizteClive Barker

Tak tohle mě rozhodně nezklamalo! Moje prvotina od Barkera(jako román) a jedním dechem! Taková "běžná" zpověď démona, která s každou stránkou graduje. "Nic není bizardní, nemožné, nebo nemorální. Každopádně, tenhle paperback, před přečtením spalte"

31.03.2018

Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Čtvrtý díl rozhodně nezklamal. Perfektní vypravěčský um a téma, nad kterým zůstává rozum stát. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Jussi RULEZ !

17.01.2019

MarcoMarcoJussi Adler-Olsen

MMMMM...... tenhle "ESCAPE" styl miluju!!! (Running man). A Jussi mu dal zcela jiný průběh, než jsem byl zvyklý! Pátá kniha je zase jízda! Je tedy fakt, že zde dává příběhu o Marcovi menší stránkový prostor, než bylo zvykem(o hlavním případu) v knížkách předešlých, zato to kompenzuje informacemi o trojlístku z oddělení Q. (tedy teď už čtyřlístku) Na druhou stranu, to beru jako plus, protože jsme v půlce série a už bylo načase s tím trochu pohnout.
P.S. Začínám se hodně bát, že to co jest vydáno rychle dočtu a pak budu dlóóóóuho dlóóóuho čekat. A to se mi opravdu nechce :( :)

22.01.2019

Ostrov Duma KeyOstrov Duma KeyStephen King

Přečteno po druhé a smekám! Teď jsem si to užil mnohem lépe. Geniální propracování linií a charakterů, takhle Kinga miluju! Přidávám hvězdu!

07.12.2020

ŽhářkaŽhářkaStephen King

KRÁSNÁ KNIHA! Myšlenka upravit člověka v superčlověka, tu byla odpradávna. King jí dotáhl do samotné dokonalosti!!!! DROGY? Jasně, má s nima zkušenost, ale tohle? Nádherný příběh malé Charlie a jejího otce, který nenechá jedno oko suché. Přiznám se, že jsem jí přečetl za dva dny a po dočtení mi fakt bylo mizerně! Kniha mi připomínala ranou Kingovu tvorbu aka. Bachmana. Za mě TOP.......doufám, že bude TOP i pro Vás!

22.12.2017

Strážci zákonaStrážci zákonaR. Bachman (pseudonym)

Nemůžu si pomoci, ale Strážci zákona, jsou pro mě propadák. Bachman, kterého mam rád, se tu mění na něco, co se mi nelíbí!!! Ale ještě jsem nepřečetl Beznaděj, snad se trochu vykompenzuje....ale dám tomu čas :D

NesmírnýNesmírnýJussi Adler-Olsen

Další parádní případ oddělení Q. Téhle sérii opravdu není co vytknout! Tak hurá do posledního vydaného dílu a pak hald jen čekat :( :)

08.02.2019

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Tuhle knížku jsem četl poprvé asi před 5-6-ti lety. Teď mě okolnosti "donutili" přečíst jí znovu (blížící se nové filmové zpracování) a musím říct, že znovu jedním dechem. Mráz nahánějící příběh o smrti a vzkříšení, který má rozhodně co říct i po 35-ti letech od prvního vydání. Teď se jen modlit, aby film nezmrvili, jako ve většině případů Kingových předloh. Stephen RULEZ!

20.03.2019

Osvícení v temnotěOsvícení v temnotě* antologie

Nemastné, neslané. Snad jen opravdu Freeman a Barker. I King absolutně podprůměrný a to jsem se na tu jeho "ztracenou" povídku tak těšil.

20.03.2019

Divné počasíDivné počasíJ. Hill (pseudonym)

Po pravdě jsem trochu zklamán. Ze čtyř novel mi vlezli pod kůži pouze dvě. (Nabito, Déšť) Zbytek průměrný. Je vidět, že Hill je opravdu lepší v delších románech. Viz NOS4A2, nebo Rohy. Ohnivého muže jsem si nechal až nakonec, tak snad si zlepším chuť.

29.05.2019

Alfa a omegaAlfa a omegaJ. Hill (pseudonym)

Celá série je jedno velké slintání!!! Teď jsem ji přečetl podruhé a mohu říci, jen to, že na po druhé byla ještě lepší... Jo jo jablko nepadá daleko od stromu!!!

04.12.2019

NespavostNespavostStephen King

Klasická Kingovka se vším všudy! Bavily mě nařážky na Temnou věž a samozřejmě geniální koncept, který může vymyslet právě jenom King. Popravdě jsem jí ze začátku hodně vstřebával a nevěděl co si o ní mám myslet. To však záhy pominulo. Děj je na konci tak čtivý, že se nedá odtrhnout! 4 hvězdy, jen proto, že hodnotím dílo v Kingově repertoáru a rozhodně napsal lepší knížky.

17.12.2017

Running ManRunning ManR. Bachman (pseudonym)

Tuhle knížku jsem četl poprvé zhruba před 6-7 lety a jsem strašně rád, že jsem se k ní uchýlil podruhé! To je přesně to co mě baví! Post apo a tempo bez jakéhokoli času na odpočinek s neKingovským koncem. Všem co nečetli, doporučuji! Kdybych mohl dát víc hvězd, dávám víc!!!

Coldheart CanyonColdheart CanyonClive Barker

Chci víc horrorporna od Cliva Barkera!!!

30.10.2018

První kniha krvePrvní kniha krveClive Barker

Moje úplně první knížka od Barkera. A je to celkově hodně k zamyšlení. Po předmluvě "kniha krve" jsem byl v rozpacích! Říkal jsem si co mě vlastně čeká? Naštěstí můj dojem vylepšila hned první povídka "půlnoční vlak smrti" ano, metro a podzemí, to je to co mě baví! Nakrmte dav! Povídku Azrael a Jack jsem tak nějak, bez povšimnutí přešel. Po pravdě, teď, když to píši zpětně, tak ani nevím o čem byla. Zato "Blues prasečí krve" to byla přesně ta prasárna, kterou jsem čekal a chtěl! Bizarní, úchylný a já říkám ANO! "Sex, smrt a hvězdy zář" je předposlední povídka z první knihy krve a abych řekl "neublíží." Duchařinka, která se dobře čte a vlastně uvolňuje napětí, před, pro mě, neskutečným finále. Finálovou povídkou jsou "Města v horách." (Kvůli ní také volím 4 hvězdy) Bizarní povídka o páru homosexuálů, kteří cestují po Jugoslávii. Homoatmo, felace v poli, dobře. Ale to co následuje poté jsem nečekal ani v neživějším snu. Barker zde pouští fantazii tak "našpacír", že je opravdu těžko uvěřitelné, že tohle opravdu čtete. S odstupem času, je to pro mě tak silná povídka, že si jí budu pamatovat snad do konce života! Nevnucuji ale nikomu svoje zalíbení v hororové literatuře, každý ať si udělá názor sám. :)

24.04.2018

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhyBobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhyJ. Hill (pseudonym)

Nechal jsem si odstup a komentář píši, až po druhém přečtení.
A právě proto, si nemyslím, že by to bylo něco mimořádného, že by to bylo něco, co by se mohlo označovat, za to, na co by měl být Stephen King hrdý. Není to prostě něco co by Vás totálně odrovnalo třeba jako "Full Dark, No Stars". Podle mého je to tuctovka zaštíťěná samotným Stephenem. (ale jo rodina) Netvrdím, že jsem se nebavil u povídek: "Nejlepší nový horor", "Černý telefon" a u geniálního(comicsovýho) Pláště. + u nejlepší povídky knihy "Dobrovolná Internace"(nepsal to King?)" JASNĚ!!!! BAVIL!!! Ale jen u týhle chabý hrsty, z těch všech!

26.04.2018

PlášťPlášťJ. Hill (pseudonym)

PARÁDA!!! Z knihy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy se mi líbila, mimo jiné i tato povídka! Comics tuto povídku rozšiřuje a pro mě dokonale! Prequel (1969) nic moc, souhlasím, ale aspoň Vás uvede do děje! Za to, rozšíření a úpravy samotné povídky, kterou u této delux edice, najdete na konci, mě nenechala v klidu! Samotná povídka je obsažená v prvním sešitě, i když odkazy na ní najdete i v zbývajících číslech. Zbytek je jízda a hate na rodinu, který, jen tak nepochopím, nerozdejchám! A asi, právě proto, si to budu dlouho pamatovat! Konec je předvídatelný, ale jinak to ani nemohlo dopadnout! Celkově hodnotím 5* ať si, kdo chce, co chce říká :)

07.05.2018

Kouzelná skříňka pro GwendyKouzelná skříňka pro GwendyStephen King

Svižná, čtivá jednohubka, která zabere pouze tak hodinu a půl, což je jediné mínus.

26.01.2019