kapitan9556 kapitan9556 komentáře u knih

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

No do sedele! Tohle opravdu nevím jak uchopit! Na jednu stranu parádní odsejpačka s brutalitou, jakou si nedovedete představit. A navíc to graduje. Na stanu druhou věc, kterou nechcete číst! Stále nedokáži pochopit, že tohle napsala ženská! Vím, znám, kdysi jsem měl bar a čistil dámský záchody a vím, že ženský dokážou být pořádný prasata, ale tohle mi moc rozum nebere! Mám o čem přemýšlet! Přesto: výborný, šokující, skvěle napsaný a přeložený horror porno u kterýho jsem se, teda v menší míře setkal jenom u Barkera. Díky bohu, nebo bohu dík nedokážu posoudit páč jsem ateista! Přesto strašně bavilo...ne nejsem úchyl

14.07.2021 4 z 5

Hnízdo Hnízdo Ellen Steiber

Je to prostě srdcovka a kor tenhleten díl. Nemůžu jinak než 5*.

27.01.2021 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Přečteno po druhé a smekám! Teď jsem si to užil mnohem lépe. Geniální propracování linií a charakterů, takhle Kinga miluju! Přidávám hvězdu!

07.12.2020 5 z 5

Bludiště Bludiště Charles Burns

Klasická Burnsovská halucinace, které barva vyloženě sluší! Zatím jsem z toho docela jelen a myslím si, že hodnotit příběh, bude nasnadě a s třetím dílem. Kniha moc pěkně udělaná. Moc pěkná artovka!

25.04.2020 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

První beletrie od Gaimana a slintám si na kabát! Znám comicsovky...Sandman, 1602, knihy hřbitovní....ale tohle jsem nečekal. Vpadnul jsem a nebylo cesty zpět!!! Jedním dechem a s příběhem zažraným do mozku, na věčný časy!

13.03.2020 5 z 5

Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Mark E. Pocha (p)

Přesně tohle mě baví. Klasická brakovka roadtrip stylu, ufo stylu, která vás napíná, až do poslední stránky! Teda, když nebudeme řešit to, že v prvních dvou třetinách, se až na pár výjimek, neděje pomalu nic. Je to účel (teda, podle mýho názoru) a skvělej! Třetí třetina je totiž prošpikovaná, přesně tím co jste chtěli. Za mě palec hore a rozhodně jsem s Markem neskončil, páč mám pocit, že něco takovýho tady chybělo!

13.03.2020 4 z 5

Třetí kniha krve Třetí kniha krve Clive Barker

Čím vyšší číslo Knih krve, tím víc kvalita klesá. Já pevně doufám, že u 4. 5. 6. to bude jinak!

11.03.2020 3 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Nevím proč jsem se tomuhle titulu tak dlouho vyhýbal...??? Možná to bylo tím, že jsem nečekal příběh... Zase vedle! Kingův život, je jeden parádní příběh, který v této knize doplňuje svými poznatky a postupy, které za léta psaní pochytil, nebo si je uvědomil. Palec hore!!! Ještě teď koukám, jako puk!!!

04.12.2019 5 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Celá série je jedno velké slintání!!! Teď jsem ji přečetl podruhé a mohu říci, jen to, že na po druhé byla ještě lepší... Jo jo jablko nepadá daleko od stromu!!!

04.12.2019 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Povídky od Kinga jsem si vesměs nechal na konec a musím říct, že jedním dechem. Neskutečná představivost a témata, které prostě nevymyslíš.

02.09.2019 5 z 5

Red Red Jack Ketchum (p)

Jsem velice překvapen. Jízda od začátku do konce. Hlavně bez vaty.

11.07.2019 5 z 5

Hellraiser (dvě povídky) Hellraiser (dvě povídky) Clive Barker

Dvě parádní povídky, které jsem přečetl za jeden večer. Nemám co vytknout! Barker v nejlepší formě!

11.06.2019 5 z 5

Velké a tajné show Velké a tajné show Clive Barker

Nebylo to špatné, ale na Utkaný svět, nebo Coldheart Canyon to nemá. Oceňuji nápaditost a originalitu díla, ale na Barkera je to slabší!

11.06.2019 4 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Po pravdě jsem trochu zklamán. Ze čtyř novel mi vlezli pod kůži pouze dvě. (Nabito, Déšť) Zbytek průměrný. Je vidět, že Hill je opravdu lepší v delších románech. Viz NOS4A2, nebo Rohy. Ohnivého muže jsem si nechal až nakonec, tak snad si zlepším chuť.

29.05.2019 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Moc parádní povídky, hlavně: Sestřičky z Elurie (které jsem už kdysi četli v souvislosti doplnění Temné věže), Všechno je definitivní, Silniční virus míří na sever, Oběd v Gotham Cafe, 1408 a v první řadě legendární Jízda na střele (kterou jsem již kdysi také četl). Zbytek průměr, který ale neuspí a také neurazí.

20.03.2019 5 z 5

Osvícení v temnotě Osvícení v temnotě * antologie

Nemastné, neslané. Snad jen opravdu Freeman a Barker. I King absolutně podprůměrný a to jsem se na tu jeho "ztracenou" povídku tak těšil.

20.03.2019 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Petr Kopl

Petra Kopla, jsem si za poslední dobu hodně oblíbil! A tenhle comics, je toho jasným důkazem. Nevím jestli je to tím, že jsem tuto knihu četl současně s Kingovým Řbitovem zviřátek (podobné téma), ale moc se mi líbila! 4 hvězdy dávám pouze proto, že mi kresba přišla taková různorodá a zdá se mi, že Petr neumí moc obličeje. Kdybych měl hodnotit jenom příběh, dávám 5.

20.03.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tuhle knížku jsem četl poprvé asi před 5-6-ti lety. Teď mě okolnosti "donutili" přečíst jí znovu (blížící se nové filmové zpracování) a musím říct, že znovu jedním dechem. Mráz nahánějící příběh o smrti a vzkříšení, který má rozhodně co říct i po 35-ti letech od prvního vydání. Teď se jen modlit, aby film nezmrvili, jako ve většině případů Kingových předloh. Stephen RULEZ!

20.03.2019

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Pro mně zase pecka a proto moc nechápu to hodnocení! Styl trochu jiný, ale přiznejme si, ani předchozí díly, nebyli psány úplně stejně! Rozhodně série, kterou jsem si zamiloval! Mám jen jedno přání: aby to čekání, na další knihu nebylo moc dlouhý.

28.02.2019 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Další parádní případ oddělení Q. Téhle sérii opravdu není co vytknout! Tak hurá do posledního vydaného dílu a pak hald jen čekat :( :)

08.02.2019 5 z 5