kapitan0643 kapitan0643 komentáře u knih

Cholera Cholera Jožo Nižnánsky

Je to na pomedzí beletrie a literatúri faktu o veľmi ťažkých časoch Slovákov v Uhorsku. Kniha je veľmi čtivá okamžite dokáže vtiahnuť do deja, a už ju len tak ľahko nepustíte z ruky.

09.04.2015 4 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Veľmi veľmi slabé čakal som väčšiu zábavu . Mám rád humoristickú literatúru a toto dielo je zatiaľ najslabšie čo som čítal. Strašne ukecaná kniha v zmysle strašne rozsiahlych, ale prázdnych a nudných popisov, kde Chevallierovi nerobí problém napríklad rozpisovať sa o vzhľade jednej ženy zo Zvonokos na 8 stranách. A popisy boli napísané takým až úchylným štýlom starého mládenca, až som nadobudol pocit, že autor si niečo v knihe kompenzuje.
Neustále sexuálne narážky,úchylné popisy postáv. V ich histórii (vlastne aj prítomnosti) sa autor venuje výlučne tomu, či to bol starý mládenec, stará panna, aké má prsia, s kým spí kto koho podvádza kto koho nechce lebo je hnusný apod. . Chevallier tu dáva do kontrastu jednu polovicu dediny sexuálne aktívnych obyvateľov, a druhú polovicu frigidných, závistlivých a starých. A to sa deje takmer na všetkých stránkach knihy, a dejová linka toho verejného záchodu a probémov s ním spojených, je odsunutý až na poslednú koľaj.
P.S. Vyrastal som na dedine, a veľa takých typov ľudí a popisovaných vecí či udalostí som videl a zažil.. možno preto som sa tak pri knihe nebavil.

19.03.2015 1 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Stále som na pochybách medzi 3 a 4* tú štvrtú by som dal už len za Bindiga. Kvôli jeho charakterovým črtám mi bol blízky a fandil som mu až dokonca.
Pohľad z druhej strany na elitnú jednotku nemeckých výsadkárov pred koncom 2. sv. vojny. Nezmyselné samovražedné akcie ktoré nepriateľovi v konečnom dôsledku vôbec neuškodia. Skvelá ústredná dvojica ktorá nás knihou doprevádza, a sami začínajú postupom času, pochybovať o tom čo robia. Hnus a nezmyselnosť tejto vojny im otvára oči, aj keď už je asi neskoro. Ako veľké plus vidím spisovateľov rozprávačský štýl.
Ako mínus, že veľa miest bolo vypĺňaných písaním o ženách. V histórii postáv sa venoval skoro stále iba vzťahom k dievčatám alebo šlapkám či ženám ktoré stretávali vo vojne v dedinách osamotené bez mužov. A keďže sa dej odohráva už takmer pred koncom vojny (keď všetci chcú proste len prežiť), nieje až tak ako som čakal zobrazený ani ten prerod mladých chlapcov ktorým vtlkali do hláv od mala svoju ideológiu, že sú hrdinovia pre ktorých je cťou bojovať a zomierať za Nemecko a Fuhrera, na mužov ktorým sa konečne otvorili oči.

18.03.2015 3 z 5

Za všechno může kapitán Za všechno může kapitán Achille Campanile

"Takové jsou ženy. Před svatbou chtějí, aby byl manžel génius. Když si ho vezmou, chtějí, aby byl blbec."
Malá vtipná kniha plná groteskného a absurdného humoru, zo zápletkou ktorá je už sama o sebe absurdná a smiešna. Kvalitný kúsok medzi humoristickou literatúrou.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

P.S. : Škoda že kresba na obale obsahuje spoiler ktorý vyzrádza ten "prekvapivý nález", takže sa naňu dlho nepozerajte pred čítaním knihy, hehe :)

07.03.2015 4 z 5

Matematicky veľa nepredviedla, analfabetkou bola len chvíľu, ale bola to velmi príjemná oddychová a hlavne zábavná kniha aké obľubujem.

14.01.2015 4 z 5

Král advokátů Král advokátů John Grisham

Prvá kniha od Grishama čo som prečítal a neviem či bude ešte nejaká, lebo ma až tak nezaujímajú knihy ani z tohto prostredia. Ale keď som si prečítal krátky popis na prebale o čom to je, tak ma to zaujalo a rozhodol som sa to prečítať. Nakoniec som čakal niečo iné. Začiatok a koniec boli dobré ale medzitým bola nejaká "hluchota" po dobrom rozbehu, až takmer k posledným kapitolám som mal pocit že čítam nejakú štatistickú správu, lebo to bolo len o číslach, miliony,nuly na konte kto kolko tam vymohol. Vymohol na dohode miliony. Sem miliardy tam miliardy, súkromne lietadlá,jachty atd. ale žiadne súdy či porota, hľadanie dôkazov,svedkov. To čo bolo v krátkom popise knihy už bolo dávno mimo až ku vyvrcholeniu ktorý si ten "právnik" zaslúžil. Nesadol mi ani štýl písania.

08.01.2015 1 z 5

Správná myš. Zelený rytíř Správná myš. Zelený rytíř Thomas Jeier

čítanie ma pochytilo až v nedávnej dobe. Dovtedy som od mala toho prečítal len veľmi, ale veľmi málo ale táto (a aj kliatba čarodejníka) zabavná detektívka pre deti bola jednou z nich, ked som bol dieťa tiež.

08.01.2015 3 z 5

Kliatba čarodejníka Kliatba čarodejníka Thomas Jeier

čítanie ma pochytilo až v nedávnej dobe. Dovtedy som od mala toho prečítal len veľmi, ale veľmi málo ale táto (a aj zelený rytier) zabavná detektívka pre deti bola jednou z nich, ked som bol dieťa tiež.

08.01.2015

Darwinovy ceny Darwinovy ceny Wendy Northcutt

kniha Darwinove ceny obsahuje ľudskú hlúposť v tej najčistejšej forme. Zábavné aj morbídne čítanie pre ľudí s čiernym humorom.

08.01.2015 4 z 5

Smaragdové oči Smaragdové oči Daniel "Steel" Kvasnica (p)

Čítanie hlavne pre fanúšikov Horkýže slíže. Pôvodne to mal byť film, ale ako obvykle na Slovensku sa nezohnali peniaze, tak to HS vydali ako knihu. A musím povedať vydarenú vtipnú knihu o jednej začínajúcej hudobnej skupine z Nitry, ktorá sa nevedomky zapletie s miestnymi mafiánmi, čo má za následok veľa komických situácií a nedorozumení. Určite by som išiel aj na film.
Jednoducho zábavná nečakaná zápletka,náhody,nedorozumenia, skvelé hlášky mnohé z nich sú určite inšpirované skutočnosťou :) . Čakal som trochu domyslenejšie zakončenie, ale ajtak je to skvelá kniha.

08.01.2015 5 z 5