kanitsuj kanitsuj komentáře u knih

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Příběh se dotkne všech, kteří se narodili v osmdesátých letech, ještě o něco více než ostatních. Ve mně tedy rozhodně rezonoval popis dobové atmosféry. Jako bych se přenesla o čtyřicet let zpátky, mnohé pocity jsem již zapomněla, ale Petra Dvořáková mi je dokázala připomenout. I když se jedná o něco úplně jiného, v mnohém mi příběh připomínal román Les v domě Aleny Mornštajnové. I zde jsou obě hrdinky determinovány složitými rodinnými vztahy a vlastně i zakončení je podobné.

16.04.2024 4 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Moje první setkání s autorkou a jejími hrdiny, rozhodla jsem se k četbě na základě zdejšího vysokého hodnocení. Knížka byla čtivá i zápletka v rámci možností v celku reálná, jen od poloviny jsem začala mít pocit, že je to stále to stejné a děj se zbytečně protahuje. Příběh páru s větším věkovým rozdílem mi nepřišel v ničem kontroverzní, Jordan byla na svůj věk vyspělá, protože ji životní okolnosti donutili předčasně dospět, a také asi čtyřicetiletého muže ještě nepovažuji za starce:-)

16.04.2024 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Mne to tedy absolutně nebavilo, přitom mám romantické čtení ráda. Nemám nic ani proti erotice a sexu, ale tento příběh byl pro mne zklamáním hned po prvních dvou kapitolách. Zprvu jsem si myslela, že půjde o celkem uvěřitelný román, v němž se hrdinka postupně opět shledá se svou první láskou a skončí to samozřejmě happy endem, ovšem jak došlo k setkání ústřední dvojice a k jejich sbližování, atmosféra se zásadně proměnila. V celku sympatická Olive se změnila v naprosto tupou husu a Jason se z prostopášné hvězdičky přehoupl v pořádného rapla (sexuální mašinu) řešícího všechny problémy sexem. A když už jsme u toho sexu, vadila mi lascivnost a vulgárnost, v tomto případě zbytečná a překlad, který byl pro smích. Vzrušující to tedy rozhodně nebylo, spíše rozpačité a trapné. Tato série pro mne rozhodně skončila s prvním dílem.

28.03.2024 1 z 5

Hradba mlčení Hradba mlčení Tracy Buchanan

Thriller se mi dostal do rukou náhodou a jeho četby nelituji, protože zápletka byla poutavá a až do poslední chvíle jsem netušila, proč byl útok spáchán. Místy mi vadilo opakování již mnohokrát řečeného, snad aby se čtenář nedostal na scestí. Rozhodně nejde o nic nezapomenutelného, ale také to není žádný propadák. Knížku bych doporučila všem, kteří mají načtené detektivky, zápletka je rozhodně nezklame.

25.03.2024 3 z 5

Strážkyně Metsan Valo Strážkyně Metsan Valo Wendy Webb

Další z příběhů od Hořejšího jezera nebyl tak špatný jako ten předchozí, ale rozhodně to nebyl žádný nezapomenutelný zážitek. Řekla bych, že knize chyběl především poutavý děj a aspoň trochu smysluplná pointa. Je to taková nepřirozeně vykonstruovaná pohádka, která má dobrý námět, ale jeho rozvinutí bohužel značně pokulhává.

13.03.2024 2 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Nepotěšilo ani doslova neurazilo, aspoň v mém případě. Dvě třetiny knihy se téměř nic nedělo, měla jsem problém s ukotvením příběhu - nedokázal mi totiž odpovědět na základní otázky - v jaké době se přesně odehrává, jaké je roční období?, kolik let je asi hlavní hrdince a kolik ostatním hrdinům...možná jsem četla nepozorně, možná je to špatně napsané. Nějak jsem se nedokázala začíst a když se mi to konečně povedlo, byl konec. Zdá se, že tato série by mohla být doslova nekonečná. Skvělý nápad autorky, ale bude to čtenáře bavit?

26.02.2024 3 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Velmi čtivý thriller (měla jsem ho přečtený v naprosto rekordním čase, je to taková jednohubka), jen po Pomocnici slaboulinké zklamání, proto ubírám jednu hvězdičku. Autorka střídá současný a minulý děj v nepravidelně řazených kapitolách a velice umně odvádí pozornost od možného napodobitele. V závěru ve velmi rychlém sledu nabízí množství možných pachatelů (prakticky přijde řada na všechny, kdo se knihou jen mihnou). Méně schopný autor by možná skončil u první varianty a vlastně by se zase tolik nestalo, jen by se knížka zařadila mezi ty se snadno rozpoznatelnou pointou. Jelikož má však autorka větší ambice, na můj vkus je už samotný závěr příliš překombinovaný a ubírá mi na celkovém čtenářském zážitku, který i přesto hodnotím velmi kladně a v žánru nadprůměrně.

20.02.2024 4 z 5

Prospěchářka Prospěchářka Elyse Friedman

Přehledné a čtivé, trochu jednodušeji psané, ale poměrně originální zápletka a překvapivá pointa. Trochu mne zamrzely scény s daňky, ale autorka jimi chtěla zřejmě podpořit pointu. Škoda, že příběh nebyl propracovanější, dalo by se z něj vytěžit mnohem víc.

12.02.2024 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Po tomto románu jsem sáhla ze zvědavosti. Zaujal mne nejednoznačný námět a originální styl vyprávění. Autorka už v samém začátku doslova zasype čtenáře množstvím hrdinů i jejich problémy. V momentě, kdy se čtenář konečně začte, končí první část a začíná druhá, která se odvíjí v podobném duchu. Líbilo se mi prostředí, v němž se příběh odehrával, sympatické mi byly i některé z postav, bohužel pointa mne zklamala a překombinovanost vztahů mezi postavami ubrala na celkovém dojmu.

12.02.2024 3 z 5

Všichni dobří lidé Všichni dobří lidé Ashley Flowers

Hodnocení této knížky bohužel výrazně snížím - námět je dobrý, detektivní příběh se pěkně čte, ale to je vše. Způsob jakým pátrá novinářka po pachateli činu je totiž ve srovnání s jinými detektivkami spíše k smíchu. Zmiňovaných nelogičností je v knize příliš a konec byl aspoň pro mne úplnou katastrofou.

25.01.2024 2 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Další detektivka Charlotte Linkové udržuje její velmi dobrý standard. Konkrétně tento díl je trochu zdlouhavější a na můj vkus má zbytečně moc postav, ale dobře se čte a je napínavý až do konce. Kupodivu nenudí ani pasáže o soukromém životě vyšetřovatelky Kate, které jsou takovým bonusovým romantickým čtením pro čtenářky.

18.01.2024 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Knížku jsem dostala k Vánocům a po prvním zběžném prolistování jsem měla chuť ji okamžitě odložit. Odradilo mne množství vulgarismů i styl, jakým je napsaná. O několik dní později jsem jí zkusila dát šanci a přečetla si první kapitolu. Působila na mne vytrženě, něco mi vůbec nedávalo smysl, pustila jsem se tedy do další a další, až jsem byla u konce. Řazení kapitol na přeskáčku je originální a na knize to nejzajímavější. Překvapilo mne, jak můj mozek dokáže zpracovat příběh, který je napsaný tímto nelineárním způsobem. Osudy Dáši a její rodiny už tak slavné nebyly. Je to velmi smutné čtení, aspoň pro mne neuvěřitelné a samotný závěr mne zklamal.

08.01.2024 3 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Velmi jsem si detektivku užila,na závěr roku jsem těžko mohla najít lepší!Příběh je trochu překombinovaný,ale vše do sebe zapadne.Pointa je skvělá,dlouho jsem nevěděla, kdo byl pachatel a to je přesně to,co čtenář od detektivky očekáváChystám se na předešlé díly série o Kate a Calebovi!

31.12.2023 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

(SPOILER) Milovaná Liane Moriarty je znovu zpět a se vší parádou. Takovým způsobem dokáže psát jen ona a mne to neskutečně baví. Úvodní kapitola je skvělá, je to jako sledovat divadlo. Autorka vzápětí rozdá karty a potom s nimi hraje vztahový mariáš. Opět je tu rodinné tajemství, dokonce několik a opět čtenář trne hrůzou. Napsat detektivku, v níž schází zločin a přesto dát čtenáři uspokojivou pointu, to je mistrovství. Zasvěcenějším čtenářům příběh možná připomene jinou autorčinu knihu "Na co Alice zapomněla", ale to vůbec nevadí, opakovaný vtip v tomto případě rozhodně nepřestává být vtipem:-)

11.12.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Pro mne rozhodně nejlepší kniha autorky hned po legendární Haně. Příběh je sevřený, vztahy mezi postavami přehledné a dobře popsané, pointa překvapí, i když už čtenář nic nečeká. Co víc si přát. Knížka by se mi líbila zfilmovaná, na první pohled to nevypadá, ale je tam zápletka ve stylu Stephena Kinga.

11.12.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Autobiografii prince Harryho jsem si přečetla především ze zvědavosti a dojmy mám po jejím přečtení rozporuplné. První třetina mne zaujala nejvíce (vzpomínky na období úmrtí princezny Diany, na babičku královnu Alžbětu i internátní školy). Druhá část věnovaná Afganistánu mne jako ženu příliš nebavila a u třetí části jsem se už vyloženě nudila. V té se čtenář, který viděl dokument na Netflixu a rozhovor s Oprah Winfreyovou, nedozví vůbec nic nového. Čím více stránek přibývá, tím více se princ lituje a glorifikuje svoji manželku. Nelituji, ale znovu si knížku rozhodně nepřečtu.

11.12.2023 3 z 5

Hovory s Nepraktou Hovory s Nepraktou Helen Valentová

Jde o vyprávění historek a čtenář se dozví i leccos o mistrově pozoruhodném životě a tvorbě. Nemohu se zbavit pocitu, že knížka není úplná, protože témata v ní probíraná působila nahodile a aspoň pro mne nikam nesměřovala.

16.11.2023 3 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Opět jsem neodolala a přečetla si další díl ze série o strašidelných domech. Rozhodně nepatřím ke skupině čtenářů, které tento příběh zaujal. Kromě psa, který nemohl být roztomilejší, jsem si nedokázala oblíbit žádnou z postav včetně hlavní hrdinky Margot. Četbu bych přirovnala k otravné migréně, která sužuje nejen obyvatele Šiběničního vrchu, ale i čtenáře. Chcete se jí zbavit, víte, že to lepší nebude, přesto čtete až do samého konce, protože co kdyby... a ano, v závěru mne pointa celkem mile překvapila, proto nakonec dávám průměrné hodnocení. Celkový dojem je ovšem veliké zklamání z nesmyslu rozepsaného na 400 stran.

13.11.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Toto byl příběh na plný počet hvězdiček! Bavilo mne podívat se díky němu do Hollywoodu a nasát atmosféru filmového světa kypícího pozlátkem a přetvářkou. Poznat soukromí Evelyn Hugo a odhalit její velké tajemství. Ani na chvilku mi nevadilo, že jde o fiktivní postavu. Vše bylo tak uvěřitelné a závěr naprosto nečekaný.
Autorka velmi pěkně píše, čtenář se do příběhu zcela ponoří. Nechyběla mi dynamika, vše pěkně plynulo a články z bulvárních novin byly vždy takovou tečkou a shrnutím, uzavřením jednotlivých kapitol. Zároveň byla četba díky nim živější a uvěřitelnější. Sedm manželů Evelyn Hugo se nečte, ale žije, bylo to skvělé!

02.11.2023 5 z 5

Prodloužený víkend Prodloužený víkend Gilly Macmillan

Četla jsem většinu autorčiných knih, moje nejoblíbenější je Spálená obloha a Chůva, bohužel Prodloužený víkend nenaplnil má očekávání.
Příběh mi přišel překombinovaný, nemohu ani napsat, že by byl čtivý a napínavý. Přistihla jsem se, že týden po přečtení nevím, co bylo obsahem, takže za sebe thriller hodnotím jako naprostý průměr, který mne absolutně ničím nezaujal.

19.10.2023 3 z 5