kamilen kamilen komentáře u knih

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

No. Marné to nebylo, další část si asi přečtu. Dobře to odsejpalo, ale to, co občas hlavní postavy prováděly za naivnosti ... opravdu by zkušená vyšetřovatelka vysypala podrobnosti případu někomu, kdo jí volá poprvé v životě? Ve shrnutí: na nedělní dopoledne to není špatná četba, ale nic, co by utkvělo v paměti.

01.05.2017 3 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Četlo se to hezky, napínavé, hlavní hrdina sympatický..nicméně konec byl, bohužel, předvídatelný a úplné finále až lehce překombinované. Přesto si ráda přečtu další případy s Havranem.

24.09.2014 4 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

Vynikající kniha! Miluji Helgasonův černý humor a sarkasmus. A jak si umí dělat srandu z vlastního národa, z vlastní země!
Smála jsem se nahlas! :)

26.03.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Skvělá kniha. Napětí až do konce. Dokonce příběh, že jsem byla až dojatá. Nesbo nezklamal ani v nejmenším!!

23.03.2014 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Nebylo to úplně špatné čtení, ale přirovnání k Přeletu nad kukaččím hnízdem, případně k Larssonovi, je poněkud přehnané.
Nicméně závěr rozhodně překvapí.

09.03.2014 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Nesbo nezklamal. I když jsem dlouho tušila, kdo je hlavní záporák, stejně jsem dočetla s napětím.

20.12.2013 5 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Chvílemi mě to nebavilo a korektora bych vytahala za uši. Tolik překlepů a gramatických chyb, hlavně ke konci knihy, jsem snad ještě neviděla. Horká jehla. :(

02.12.2013 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Nemohu si pomoct, jsem trošičku zklamaná. Jako by Adler-Olsen příběh uměle natahoval, jako by mu už trochu došla témata. Závěr byl příliš předvídatelný...
Možná je to ale tím, že jsem byla tolik natěšená. Každopádně jsem knihu zhltla na posezení.

16.10.2013 4 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Poslouchala jsem jako audioknihu. Vynikající! Doplněno hudbou autorovy kapely U-bahn.

08.10.2013 4 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

U mě vede povídka Pop Art - nafukovací kamarád mě dohnal až k slze....

22.09.2013 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Je to depresivní příběh.
Jako, když se podíváte 28. března ven a mrzne a sněží a domy se mrazem bortí.
A všude je sníh.
Nikdy na tu knihu nezapomenu.

28.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem ji, abych věděla o co jde.
Nemůžu popřít, že některý scény byly vzrušující. Sexy.

Ale celkově je to blbě napsaný, příběh nikde a jazyková hodnota na nule.
Třikrát za stránku "vyskočí mi srdce z hrudi" nebo "zajíkla jsem se až můj hlas nebyl můj"

Běžně nečtu romány pro ženy, neodsuzuju je, ale tohle...

Dobrá reklama, humbuk, vysoký výdělek :)

Jo..a...jsem submisivní typ :)))

28.03.2013 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Hodně napínavé, ale kdo je pachatel je celkem předvídatelné. Zhruba od poloviny knihy. Nicméně zhltnuto za 2 dny :-)

21.03.2013 5 z 5

Hry na bolest Hry na bolest Petra Neomillnerová

Poněkud úchylné, ale dalo se to :-)

19.03.2013 3 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

12.03.2013

Járo, kakao! Járo, kakao! Lou Fanánek Hagen (p)

Mám ráda Fanánka a Tři sestry. Jde o procházku jednoho a ...mnoha koncertů. Tak nějak to prostě chodí. Pro ty, co přemýšlí o tom, co se stalo v Třebíči na recepci zrána, najdou odpověď. Přemýšlela jsem o tom dlouho...

10.03.2013 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvěle gradované napětí, propracovaná zápletka a hlavně vtip. Vtip! Nemohu se dočkat další přeložené knihy. Jussi Adler-Olsen zatím vede v tolik oblíbené severské krimi....

23.02.2013 5 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Tahle kniha je pro mě srdcová záležitost.
Četla jsem ji poprvé ještě jako dorostenka v knihovně rodičů. Dnes ji vyhledávám ve všech tzv. "hrabácích" v knihovnách a antikvariátech a s chutí ji předávám dál, většinou kamarádkám, jako dárek. Přečtete ji rychleji, než ohřejete párek.

19.02.2013 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Ze začátku mi Gerlof lezl hrozně na nervy. Dědek jeden tajnůstákřskej! :-) Chvílemi mě to i nudilo, ale ke konci to mělo spád a zajímavé rozuzlení. Každopádně znám lepší severské detektivky.

13.02.2013 2 z 5

Krysařův deník Krysařův deník Stephen Gilbert

Sama jsem chovala potkanice a vím, co dovedou. Napětí od začátku do konce. Nepodceňovala bych inteligenci menších tvorů...a zvrácenost lidské mysli.

25.01.2013 5 z 5