Kami33 Kami33 komentáře u knih

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Souhlasím s předchozími komentáři, že za chvilku člověk zapomene, o čem to vlastně bylo. Ale na druhou stranu oceňuji čtivost série, kdy děj pěkně ubíhá, nejsou zde žádné do očí bijící nelogičnosti, lidé se chovají přirozeně, což se o mnoha podobných sériích říct nedá. Proto já jsem spokojená.

28.03.2024 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Pomalejší rozjezd než se vše pospojuje. Neumím se vžít do mentality týraných žen, proto mi chování Grace přijde dost zvláštní.

21.03.2024 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Oddechová detektivka, která neurazí.

21.03.2024 4 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Oblíbená autorka, oblíbení hrdinové, čtivý děj... přečteno raz dva.

10.03.2024 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Poměrně čtivá knížka, která nijak nevybočuje z příjemného průměru. Žádný wow efekt se tu nekonal, ale na druhou stranu zde nebylo ani nic, co by mi extra vadilo. Jen malá drobnost: já například znám přátele svého muže a on zná moje kamarádky - minimálně jménem :-).

04.03.2024 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Hezká knížka. Děj pěkně odsýpá, a i když pachatel mi byl jasný už zhruba od poloviny, přesto byl konec napínavý.

27.02.2024 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Oblíbení hrdinové, oddechová knížka.

27.02.2024 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Napínavé čtení, možná malinko překombinovaná zápletka, ale to nic neubírá na čtivosti. Díly čtu na přeskáčku, jak se mi dostanou do ruky, proto jsem si k Lottie už našla cestu. Jen v tomto díle si myslím, že by měla zvedat telefony, když jí volá někdo blízký /mohla si pár starostí ušetřit.

18.02.2024 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Za mě opět příjemné čtení, i když tento díl byl pro mě maličko slabší. I tak to ale bylo skvělé počtení.

11.02.2024 5 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Tak tady si dovolím jít proti proudu. Po čtvrtině jsem knihu odložila. Prvoplánovitý příběh - bohatá dívka a chudý muž - se možná ještě časem zamotá, protože z líčení doby vyplývá, že nic takového není možné, ale celé mě to nebavilo. Všechny postavy minimálně tu první čtvrtinu knihy byly dost předvídatelné. Líčení bídy za mě zbytečně přehnané a rozvláčné, i když možná pravdivé, to samozřejmě netuším. Evidentně nejsem cílovou čtenářskou skupinou této knihy.

11.02.2024

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Čtení knížky rychle ubíhá, ale obsahově mě děj až tolik nenadchnul. Na druhou stranu bylo to celkem oddechové čtení (až na ty brutality), proto si ráda od autorky ještě něco přečtu.

11.02.2024 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Mám přečtenou většinu knih s Kim Stoneovou, a proto tato knížko byla jako návrat na známé místo. Moc jsem si to užila.

04.02.2024 5 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Ale ano. Jasně, zápletka je velmi nepravděpodobná, nicméně děj svižně ubíhá. Za chvilku máte přečteno a za měsíc si už nebudete pamatovat, o čem to bylo. Přesto hodnotím plným počtem, protože jsem si čtení užila.

01.02.2024 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Fejetony ze života, kdy si při čtení říkáte: hmm... přesně... Ale bohužel by to málokdo zvládl napsat tak mile a vtipně jako pan Eben.

31.01.2024

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Souhlasím, že kniha se čte poměrně rychle a také s tím že děj je napínavý. Ale... je tam x věcí, které již od začátku nedávají smysl a vy víte, že to bude chtít nějaké hodně chytré vysvětlení. A ano vysvětlení přišlo, nicméně mě moc nepřesvědčilo.

28.01.2024 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Mé první setkání s autorkou. Předpokládám, že ne poslední. Život Anny zhuštěný do útlé knížky. Četlo se to hezky, četlo se to rychle, ale přesto po přečtení ve mě zůstává pocit, jestli by nebylo lepší děj trochu rozvést.

25.01.2024 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Napínavý děj, který rychle ubíhá a vy jen čekáte, jak to celé skončí. Za mě hezké čtení.

24.01.2024 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Napínavé, rychlé čtení, . Sice jsem některé díly vynechala, ale v tomto případě to nevadilo. Za mě povedená detektivka, i když rozuzlení bylo dost jasné.

20.01.2024 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Souhlasím s tím, že knížka se čte dobře. Co se žánru týká, místo detektivky mi to přijde spíš jako čtení pro ženy. Krásní mladí hrdinové, naivní zápletka s obrazy, jeden padouch a detektiv, který se někde během děje zatoulal bůhví kam a cituplný epilog, který pomaleji chápajícímu čtenáři vše osvětlí. (Jo a Linči mi opravdu lezla na nervy.)

18.01.2024 3 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Nezbývá mi než opakovat předchozí komentáře: Skvělé. Čtivé. Čtvrtý díl oblíbené série.
A závěr knihy slibuje, že tato série bude pokračovat.

14.01.2024 5 z 5