kamerus kamerus komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Nerozvleklé, napínavé, ano jistě... sem tam dost předvidatelné, ale přesto moc krásné dobrodružství.

04.01.2019 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Víc se mi líbil styl prvního dílu. Masakry moc nemusím. Vypráví je sice hezky, ale stejně mě tyhle časti nebavily. Taky se mi vůbec nelíbí, jak se hrdinky mění v tak krátkém časovém intervalu v úplné superhrdinky... super inteligentni, super krásná, a ještě s kudlou házet umí a naučí se to hned, na koni také umí jezdit hned a ještě žralok ji poslouchá, a ta další zas tím lukem, achjo... S výhradama se mi líbil příběh Vélina, tak jak byl popsán v Písni krve. Tohle už prostě moc ne. Příběh Francise mi zas připoměl už nějaký jiný příběh, který jsem viděla, nebo četla. Alucius pro mne uplně nudná výplň, přeskakovala jsem ve čtení. Celkově mi to přišlo hrozně rozvleklé, což není znakem dobrého autora. Děj mi připadá fakt uhozený. Ale možná jsem prostě jen moc náročná. Z fantasy pro dospělé je pro mne kniha v současném žebříčku ale přesto všechno docela vysoko.

04.01.2019 3 z 5

První tři minuty První tři minuty Steven Weinberg

Začala jsem číst 31.12. ráno a dočetla ji právě teď, je to úzká knížka a čtení jde rychle - žádné složité pasáže. Z textu je cítit autorova vášeň pro jeho práci a jeho nadšení z bádání, což mám osobně moc ráda. Taky se mi líbí, že v knize jde jen o téma (standardní model vesmíru) a nejsou tam odstavce o jeho osobě, apod. Poslední dobou mě celkem otravuje, když v populárně naučných knihách je 1/3 věnována dětství autorů a jejich studiu. Od knihy čekám fascinaci přírodou a tahle mi ji dala, i když se jedná o starší knihu, je velmi kvalitní.

01.01.2018 5 z 5

Kosmický jackpot Kosmický jackpot Paul Davies

Přečteno za noc. Celkově je to pěkné... Nejvíce mě bavily poslední kapitoly. Jsou tam zapsané méně i více zajímavé myšlenky... pohled čtenáře na ně bude ale patrně rovností jeho již nabytých vědomostí ohledně vesmíru jako takovém. Ke čtení doporučuji. Souhlasím s předchozími komentáři.

24.08.2017 4 z 5

Pí na nebesích Pí na nebesích John D. Barrow

Tuhle knížku mám v oblibě... nejvíce jsem si však oblíbila ty citace (komentáře) nad textem každé kapitoly, což je zase asi obliba Barrowa. :)

24.08.2017 5 z 5

Knihu vrele doporucuji. Alespon za me je to jedna z tech nejlepsich knih, jake jsem v posledni dobe cetla. Ze zacatku mi to prislo sice trochu detinske, svudnik hrdina jako doprovod jineho hrdiny mi naramne pripominal Marigolda a Geralta a z presunu postav jsem mela pocit, ze asi pouzivaji nejaky neznamy druh teleportu, ale coz... Mozna je to spise popisovanym prostredim a geografickym umistenim, cim si me kniha ziskala. Dalsi vec, kterou ocenuji je, ze autor v pribehu nema zapotrebi masakrovat sve hrdiny, jak je tomu zvykem u jinych spisovatelu. Pro me velke plus. A dal nemuzu opomenout to, ze je to vazne napinave... :)

15.09.2016 4 z 5

Jak jsem svým vnoučatům vyprávěl o vesmíru Jak jsem svým vnoučatům vyprávěl o vesmíru Hubert Reeves

Uchvatna knizka. Kdybych mela nejake deti, tak bych jim ji urcite cetla povinne pred spanim. Knihu muzu jen doporucit, je to opravdu hezky napsane a prelozene.

20.08.2016 5 z 5

Kolíbka Kolíbka Kurt Vonnegut Jr.

Všechny knihy od Vonneguta mi připadají velmi čtivé. Obvykle je doporučuji a nemám potřebu je komentovat. Zde však mám potřebu něco sdělit, a to, že tato kniha vznikla pravděpodobně na popud Vonnegutova bratra, Bernarda, který se zabýval ledem (byl to fyzik)... takže si nejspíš bráchové povídali. Typ ledu, který je stabilní při teplotě nad 0 °C (Kurt), opravdu existuje, ale existuje jen při působení obrovských tlaků (Bernard)... Naštěstí. :) Alespoň pro mě, je to jedna z jeho nejlepších knih.

31.03.2016 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Série jako taková je opravdu krásné dílo. Nicméně poslední díl mě upřímně řečeno zdrtil. Už od začátku se mi míchání Artušovského světa do děje vůbec nelíbilo... Co se mi ale nelíbilo ještě víc byla náhlá poprava všech mých oblíbených postav. Doslova mě to znechutilo... kdybych to tušila, asi bych přestala číst... Z úplného konce jsem byla naprosto rozčarovaná. Buď ho dobře nechápu a je tak surově dvojznačný, nebo fakt umřeli?... Na takový konec jsem po předchozích povídkách nebyla prostě připravená. :( Asi budu dělat, že jsem tenhle díl ságy zatím prostě nečetla... a možná se k němu někdy vrátím.

15.12.2015 3 z 5

Kvantová teorie : průvodce pro každého Kvantová teorie : průvodce pro každého John Polkinghorne

Moc hezká kniha, opravdu... pokud o kvantovce nic nevíte a matematice se vyhýbáte, tohle je ta pravá kniha, která vás s ní seznámí. Pokud máte za sebou základní kurz kvantovky, tak se sice nic nového asi nedozvíte, ale je to příjemně čtivé a dozvíte se možná něco o osobnostech, které kvantovou teorii vytvořily. Občas jsem se při čtení i zasmála :).

12.12.2015 5 z 5

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Je to poměrně dobré oddechové čtení. První dvě kapitoly mě docela nadchly (i když jsem je začala číst víceméně z nudy při čekání v knihovně), ale potom můj zájem uvadal... a z poslední kapitoly jsem byla totálně zklamaná. Knihu jsem přečetla během dne, takže mě to svým způsobem bavilo. To, že je tam fyzika popsaná nepřesně, mi ale nevadilo tolik jako rozvleklý děj a nic moc konec.... vlastně se tam vysvětlení zničehonic vyvalilo a děj okolo toho působil, jako by byl uměle poslepován všelijak... prostě hlavně jen, aby se to nějak napsalo. Nápad jako pohádka pro děti na dobrou noc, pokud vynecháte při čtení některá slůvka, je to dobrý ... ale to rozhodně neplatí pro všechny kapitoly.
Doporučuji spíš tak na dovolenou, na chatu, na prázdniny.. a lidem, co je fyzika při studiích moc neoslovila...a vypůjčit z knihovny, pak to bude hezké. Já bych si tuto knihu prostě nekoupila. Ale abych tomu moc nekřivdila, číst a dočíst se to podle mě v klidu dá :).

15.07.2015 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knize jsem dala druhou šanci, přečetla ji znova a furt se nemůžu zbavit dojmu, že je to kniha "pro mladý a blbý". Jednoduchý děj, kompozice.... jednoduchý strohý jazyk, myšlenkově taky chudé... furt nechápu, proč to tolik lidí kupuje.

14.09.2013 2 z 5

Vzdáleným nablízku – Vášeň a trpělivost v setkání víry s nevírou Vzdáleným nablízku – Vášeň a trpělivost v setkání víry s nevírou Tomáš Halík

Celkem zajímavé. Pravděpodobně každý nevěřící, co tu knihu vezme do ruky, se vzápětí pozná v onom Zacheovi, kterého autor v jednom kuse popisuje. Ke knize doporučuji slovník cizích slov, jež autor tak rád používá. Kniha se dá přečíst za 3 dny, ale až na konci (bych řekla) je skutečně obsahově hodnotná, proto když už to někdo začne číst od začátku, mohl by to zkusit dočíst, i když ho to vprostřed začne strašně moc svádět ji nechat nedočtenou.

21.08.2013 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knihu jsem sice s přemáháním dočetla, ale jen z důvodu, že všichni říkali, jak je to skvělé ... a zas tak skvělé mi to nepřipadalo. Autor čerpá své nápady z náboženských motivů (ať už křesťanských či jiných) a možná právě proto se lidí tak dotýká... odhaluje skrze příběh přeci staré pravdy. Často se opakuje a ano, je to sem tam zajímavé... ale čekala jsem od toho trochu více.

21.08.2013 2 z 5

Základy buněčné biologie - Úvod do molekulární biologie buňky Základy buněčné biologie - Úvod do molekulární biologie buňky Bruce Alberts

Pro středoškoláka skvělá, pro vysokoškoláka ne zrovna dostačující... Jsou to vskutku základy, spíše takové povídání se spoustou obrázků. Text vhodný pro porozumění probírané látce, ale pro přípravu ke zkoušce nic moc. Člověku zabere dost času, než se prokouše až nakonec... a tam pak zjistí, že "věcem sice rozumí" ale nějaké "pořádné informace" stejně neví.

21.08.2013 3 z 5

Vývoj života Vývoj života * antologie

Milovala jsem ji, když jsem byla malá. Knížka je nádherně ilustrovaná, rovnat se s ní může snad jen Burian. :) ...

30.11.-0001 5 z 5