Kamdar Kamdar komentáře u knih

Vytí na měsíc a jiné trapasy Vytí na měsíc a jiné trapasy Tim Collins

Hodně naivní příběh, nicméně dalo se to dočíst.
Vezmu-li v potaz, že se jedná o dílo pro "puberťáky", tak je to docela i dobrá kniha.

12.01.2018 3 z 5

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Dobře napsaná kniha, která upoutá svým příběhem.
Dialogy i děj jsou snadno uvěřitelné (pokud připustíme existenci nastíněného světa), a vše se bez zbytečného okecávání rychle rozvíjí.
Doufejme jen, že autorka bude v rozvoji této série pokračovat.

12.01.2018 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Je to opravdu zajímavá kniha.
Někdy jsem měl pocit, že s Langem opravdu soucítím, a v jednotlivých pasážích ho i chápu.
Jakmile to ale beru z celkového hlediska, je mi z toho špatně (v některých pasážích knihy doslova).
Doposud jsem si nebyl schopný představit utrpení vězňů, a zvěrstva páchaná v táborech, protože nikde se pořádně nemluví o detailech.
Tato kniha mi ale slušně otevřela oči, a pomohla mi zas o něco víc pochopit významy a fungování táborů, a jejich "zaměstnanců".

Dal bych 5★ za formát knihy, ale vzhledem k obsahu ji nechci řadit mezi vele díla.

24.08.2016 3 z 5

Durotan Durotan Christie Golden

Příběh samotný dokáže vtáhnout do děje. Kniha se čte takřka sama, a až na některé nezáživné pasáže je náročné vracet se zpět do reality, ALE...

...ale profackujte někdo toho korektora, protože ty gramatické chyby a překlepy naopak vracejí do reality velmi rychle.
V jednu chvíli se vlk jmenuje Led, po chvíli je znám jako Ice, a podobně. Slovní spojení typu "olbřímí chřtán" do stylu knihy taky moc nezapadají. O překlepech ve slovech ani nemluvě. Sice jich není mnoho, ale i těch pár zabolí.

15.08.2016 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Zajímavý námět s pěknou zápletkou. Celkové zpracování hodnotím nadprůměrně, ale rezervy by se našly.
Oproti dalším dílům mě tento zaujal a vtáhl do děje nejvíce.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nevím proč, ale u tohoto dílu jsem měl oproti tomu prvnímu pocit, že jsou v aréně účinkující více méně na dovolené.
Ano, akce se i zde najdou, ale v důsledku se jedná o klidné proplouvání dějem, kdy k nim každou chvíli přistává stříbrný padáček.
Oproti líné prostřední části knihy je konec zbytečně složitý, a i docela uspěchaný. Párkrát jsem se i musel pár vět vrátit zpět, abych pochopil, jak že to je vlastně myšleno, a co že se to vlastně děje.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ač jsem tento díl dočetl sotva před měsícem, moc si toho nepamatuji (takže asi tak).
Děj je po většinu knihy jednotvárný, jen sem tam zpestřený nějakou zbytečnou epizodou. Konec je jako u předchozího dílu zbytečně složitý, a snaží se svou akčností vše dohnat.
Jako by si autorka uvědomila, že se doposud vlastně nic podstatného neudálo.
Epilogem je, jak už tomu tak bývá, obligátní klišé ve stylu "a žili šťastně až do smrti".
Nejzajímavější na celé knize byla nejspíš nejistota, s kým se nakonec Katniss dá dohromady.