kam-pak kam-pak komentáře u knih

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Já jsem si ráda užila sympatických kladných hrdinů...

03.05.2019 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Nejspíš jsem nevěděla, co mám od knížky čekat a dostala jsem tolik! Jako bych mluvila s nejlepším přítelem (sebou :-) )
A ta obálka je vážně nádherná.

28.03.2019 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Ne že bych tu a tam nepotřebovala vypnout a přečíst nějakou oddechovku...i v rámci žánru bych příště hledala sympatičtější a vtipnější hrdinky.

15.08.2018 1 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Na pozadí doby pro mě knížka především o vztazích. Rodinných, partnerských a přátelských poutech. O tom, co vždycky zůstane. V knihách hledám především příběh, to jsem si užila měrou vrchovatou.

29.05.2017 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Nesmírně silná kniha. Vyprávění z perspektivy pětiletého Jacka, který neví nic o Venku. Od hrůz ho chrání jeho Mami za každou cenu, takže mu všechno připadá "normální". Co nevidí a neslyší Jack, nevíme jakoby my. Proto žádné šokující popisy utrpení. Ale tušíme je. Víme. Několikrát jsem musela plakat nad tím, jak je Mami "bojotečná". Moc moc moc krásná knížka.

01.04.2016 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

O tom, že knížka sklouzla i když s dobrým námětovým potenciálem k červené knihovně se tu psalo. Že hrdinka byla naivní taky. Ale můžu si oblíbit i naivní postavy a fandit jim a oblíbit si je. Mně byla až nesympatická a konec se mnou nezamával.

25.03.2016 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jak jinak, než u Jodi Picoult dát pět hvězdiček? Nemůžu srovnávat knížky, které jsem od autorky četla s touto vlčí jinak, než tak, že jde opět o nesmírně čtivou záležitost. Tentokrát jsem se nezžila s hrdiny, ale chápala jsem je: Luka, který rozuměl smečce v přírodě víc než rodině, Caru, puberťačku, co si jde za svým i když pálí všechny ostatní mosty.
Mám moc ráda mnohonásobnou "ich" formu. Doporučuji.

08.03.2016 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

v komentářích už bylo napsané všechno... Emmu, Thea, Jacoba - všechny bych objala, protože v bezmoci se nedá nic jiného dělat. No Jacob by nechtěl :-)

28.02.2016 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Věděla jsem, že to nebude lehké čtení. Tedy lehce se knížka četla, což o to...emocionálně napjatá knížka od začátku do konce. Úplně fyzicky jsem prožívala, když byl Chris vzat do vazby...,pocity Gus, a samozřejmě soud...., dlouho budu na knížku myslet. (a na Emily jsem se taky zlobila)

13.02.2016 5 z 5

Srdce na obrtlíku Srdce na obrtlíku Donal Ryan

..Oprejskaný, rozvrzaný srdce na obrtlíku.... Moc nečtu povídky. Srdce na obrtlíku trošinku povídky připomíná: jednadvacet vyprávění, která zpočátku jako by nesouvisela. Přesto hned od první kapitolky uchvátí. Bolestné, citlivé, smutné. Všechny, i ty ne zrovna kladné postavy mají srdce, třebas nějak pochroumané. Přečtu si určitě i Prosinec už je takovej.

08.02.2016 5 z 5

Kruh záletníků Kruh záletníků Tess Stimson

Líbilo se mi to. Mám ráda stejný příběh vyprávěný z pohledu dvou (více) aktérů. Ta knížka byla trošku jako film: utíkalo to svižně, žádná červená knihovna s dopředu jasným koncem. (i když ten konec zrovna...no ale jo :-) )

07.02.2016 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Jak strašně zmanipulovaně žijí obyčejní lidé v totalitním režimu! Jak hrůzně věřili programům Lebensborn, Tisíciletá říše...žili ve strachu a se zavřenýma očima nad tím, co se dělo kolem. Pasáže s Rikim a Rebou sice trošku zpomalovaly děj, ale mě moc bavilo, jak spojily celý příběh až do současnosti stejně tak, jako dopisy mezi hrdiny knihy. Moc doporučuji.

29.01.2016 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Jsem tak nadšená! V předchozích komentářích je všechno napsané tak, že bych musela doplnit jen nějaký ten spoiler. Tolik jsem si hrdinky oblíbila, fandila, byla zvědavá, jak se s tak strašně smolným rokem vypořádají!

09.01.2016 5 z 5

Krajka Krajka Shirley Conran

Musela jsem jednu hvězdičku odebrat - to za Lilina otce :-).

14.10.2015 3 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Je pět hvězdiček a pět hvězdiček. Tyto jsou nesmírně zářivé. U této knížky mi bylo jedno "jak to asi dopadne" , užívala jem si každou stránku: smála se a plakala a když ten konec přišel, byla jsem ráda, že nečtu ve vlaku, že si ho můžu prožít sama. Doporučuji všem, co chtějí číst o vztazích mezi rodiči a dospívajícími dětmi, o vztazích v maželství po pětadvaceti letech. Všechny tři hrdiny jsem si zamilovala. Určitě se k nim budu vracet.

06.10.2015 5 z 5

Ženy na tahu Ženy na tahu Joanne Fedler

Kamarádky jsou rodina, kterou si vybíráme.
Zprvu jsem měla pocit, že to bude rozverná knížka, plná vtipných komentářů. Postupně ale vyšlo najevo, že každá z účastnic víkendu má nějakou bolest, trápení, starost, se kterou se vypořádává zdárně nebo nezdárně po svém. Moc se mi to líbilo. Takové jsme.

05.08.2015 5 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

The Guardian tituluje Neila Crosse jako britského Stephena Kinga a o jeho POSEDLOSTI mluví jako o chorobně čtivém románu. Já jsem začala číst dnes ráno ve vlaku. Musela jsem vystoupit!!! Odtrhla jsem se nerada.
Dočteno: pravda je, že thriller je opravdu drsný. Ale jakoby vylíčení brutálních scén mělo své opodstatnění. Vynikly tak křehké stránky. Takový je i John Luther. Doporučuji.

24.07.2015 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Tolik jiný život, než je ten náš! A přesto touhy žen v Kábulu jsou blízké: touží po přátelství, lásce, rodině. O tom všem je příběh pěti žen, Příběh sice smyšlený, přesto je patrné, že je inspirovaný skutečnými osudy včetně autorčinými Doporučuji.

30.06.2015 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Nejde jinak, než dát plný počet hvězdiček a vřele doporučit. Všechno ostatní už tu bylo řečeno.

05.06.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Věděla jsem do čeho jdu. Věděla jsem, jak bude příběh probíhat, věděla jsem jak dopadne. No a stejně mě to dostalo.

11.05.2015 5 z 5