Kalina Kalina komentáře u knih

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

No, to byla jízda. Děj vás nenechá knížku odložit, tak jako u Kopíráka. Kdo rád čte i Cartera přijde si na své. Vlastně myslím, že je pro trochu otrlejší čtenáře.

23.04.2024

Země bezpráví Země bezpráví Boyd Morrison

Skvělé napsaný historický román. Vše už bylo řečeno v předešlých komentářích a jenom bych se opakovala. Takže, vřele doporučuji k přečtení všem kdo mají rádi tento druh beletrie.

15.04.2024 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Skvělá kniha, která vám nedovolí ji odložit. Propracované, napínavé, no prostě mohu pouze doporučit.

30.03.2024 5 z 5

Zlato posledních Ronovců Zlato posledních Ronovců Jan Činčura

Pěkně plynoucí příběh bez zbytečného natahování knihy. Osudy hlavních hrdinů zasazených do bojů se Švédy byly myslím dost dobře vyprávěné. Je pravda, že historické události z té doby nezabrali moc místa, ale co,je to román, kde snad politika nechybí. Ovšem švédské delikatesy mi lehce obraceli žaludek a ocenila jsem i tehdejší znalosti v ošetřování zraněných a nemocných vojáků. Samozřejmě nechybí ani láska. Z mého pohledu můžu román doporučit k přečtení.

14.03.2024 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Trochu detektivka, trochu duchařina a trochu romantika. Nic náročného, ale určitě bych knihu zatím nezatracovala.

24.10.2023 4 z 5

Faktor Omega Faktor Omega Steve Berry

Skvělý příběh, který zároveň obohatí čtenáře o historii a zákulisní intriky těch nejvyšších. Ovšem podle mého názoru mohlo být těchto informací o trošičku méně.

26.09.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Skvěle vymyšlená zápletka. Kniha se čte opravdu dobře.

14.09.2023 5 z 5

Mordýřova dcera Mordýřova dcera Jan Činčura

Kniha má zatím pouze dva komentáře a musím částečně souhlasit s oběma. V první řadě je příběh vyprávěn poutavě. Příběh krásné plyne bez zbytečného prodlužování. Vysvětlivky přímo v textu mi vyhovovaly. Pravda, že některé výrazy se asi v té době nepoužívaly, ale to jsem zaznamenala i v jiných historických románech. Tomu bych nepřikládala takovou vážnost. Důležitá jsou historická fakta a ta sedí. Knihu mohu čtenářům doporučit. Doufám, že autor bude v psaní pokračovat. Jeho vypravěčský styl se mi moc líbí.

20.12.2022 5 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

No nevím, asi jsem čekala víc. Pro mne měla kniha dost hluchých míst, která bych oželela. Pokud byla akce, tak děj krásně upaloval. Vyprávění v první osobě bylo vtipné, i když s postupem a vyhodnocením jak naložit s informacemi možná nebude každý souhlasit.

05.09.2022 4 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Je mi to líto, ale nemohla jsem se “prokousat” ani do poloviny knihy. Pro mne chyběl švih v ději. Ale to je pouze můj názor. Tudíž nemohu hodnotit hvězdičkami.

13.03.2022

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Myslím, že zápletka byla velice dobře vymyšlená. Asi bych měla k autorce několik málo otázek, k vysvětlení některých momentů z děje. Kniha se mi četla dobře a mohu jí doporučit.

27.02.2022 4 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Tak tento příběh jsem si opravdu užila. Děj má švih, skvělá zápletka. Doporučuji k přečtení.

21.02.2022 5 z 5

Cena moci Cena moci Sabine Ebert

Skvělé čtení. Přečetla jsem všechny díly Porodní báby a tento poslední díl Cena moci se už začal prolínat s prvním dílem Porodní báby, což bylo velice příjemné. Děkuji autorce za úžasný zážitek a poučení z historie.

08.02.2022 5 z 5

Ta druhá Ta druhá C. D. Major

Kniha se četla dobře, ale jak už tady bylo řečeno děj byl předvídatelný a závěr no nevím co si myslet.

09.01.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Takové klidné vyprávění s kriminální zápletkou. Kniha se mi četla dobře, ale jak jsem již napsala, za mne, neurazí ani nenadchne.

16.11.2021 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Já vím, že Hunter s Garciou vyšetřují speciálně brutální vraždy, ale kde bere autor inspiraci nebo nápady k tak krutým sadistickým činům. Opět skvělé, kruté a čtivé.

16.11.2021 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

První díl série se mi dobře četl s měl krásný spád. Ovšem druhý díl mne zklamal. Jakoby bylo málo vypovídajícího děje.

07.11.2021 3 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Sabine Ebert

Doufám, že se brzy dočkáme pátého dílu a posléze i závěr “Porodní báby”. Je úžasné, že všechny díly neztrácejí nic ze své zajímavosti a čtivosti. Asi se mi nebude chtít opustit ty už čtenářům tak známé hrdiny i historické postavy.

09.08.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Jenom bych se opakovala. Opět skvělé čtení.

09.08.2021 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Nenáročné čtení. Příběhy žen jsou napsané čtivě, místy lehce překvapivé a konec knihy předvídatelný. Přesto mohu doporučit.

13.05.2021 4 z 5