kalimero007 kalimero007 komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Zajímavé popisy z cesty a zážitky. Líbila se mně bezprostřednost.

02.04.2019 3 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Poutavě psané s nádechem napětí jak to dopadne.

07.10.2018 4 z 5

What So Special About Christmas, Anyway?  / Něco na těch Vánocích být musí (dvojjazyčná kniha) What So Special About Christmas, Anyway? / Něco na těch Vánocích být musí (dvojjazyčná kniha) Michal Viewegh

Uvítala jsem v angličtině, jelikož v této formě začínám vybírat knihy. Zajímavé sledovat myšlenkové pochody hlavního hrdiny.

15.09.2018 3 z 5

Podzim v Pekingu Podzim v Pekingu Boris Vian

Má první kniha od autora. Zkusím si přečíst jiné. Zatím vstřebávám podání dějů.

16.08.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Čtivá kniha - jedním dechem....dobrá práce p. Brown. Hlavně mne baví zasvěcení do památek .Tentokrát se některé tajnosti daly vydedukovat. Vždy se moc těším na jeho nová vydání .

14.08.2018 4 z 5

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Nečekala jsem tak krásné vylíčení příběhů. Zajímavé zápletky.

14.08.2018 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tohoto autora jsem se chystala číst již dříve,ale stále něco jiného mělo přednost. Takže touto výzvou se to urychlilo. Zajímavé téma.Nejspíš se budu v myšlenkách vracet k autorovu zpracování a pokládat si různé otázky ohledně života.

02.04.2018 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha čtená v mladším věku,takže toto byla možnost se k ní vrátit. Vyhovuje mně podání popisů a detailů v příběhu.

31.03.2018 5 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Připomínka mého dětství, kdy jsem byla začtená do knihy před odchodem do školy a málem jsem do školy dorazila pozdě.

19.02.2018 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Bilance svého života hlavním hrdinou. Kniha velice čtivá.Po přečtení pro mne srdcová záležitost.

06.12.2017 5 z 5

Klasika na kterou by se nemělo zapomínat.

21.11.2017 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Pro mne nikdy nepochopitelné , že něco takového se odehrávalo. Lituji osoby,které byli ochuzené o svůj čas bytí.

09.11.2017 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Velice detailně popsané osudy,pocity hlavních postav zachycené do jednoho dne.

05.11.2017 4 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Popsané informace by se měly i nadále dostávat do povědomí. Někteří možná i netuší....Jeho rčení jsou už nesmazatelná.

21.10.2017 5 z 5

Denní dům, noční dům Denní dům, noční dům Olga Tokarczuk

Zajímavým způsobem , krásně , barvitě a detailně popsané střípky životních příběhů. Přečteno jedním dechem.

18.10.2017 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Připomínka dětství. I když už nebyla kniha v červených deskách (jak jsem očekávala) i tak jsem moc ráda za výběr do výzvy. Pro děti chvílemi strašidelné i poučné .

18.10.2017 5 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Člověk je vtažen do osudových postav v knize. Během čtení utvrzení , že popis šířící se epidemie a její důsledky s mocí žen úplně stačí jen na papíru.

15.08.2017 4 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Konečně možnost přečíst tohoto autora. Nechce se až věřit, že to bylo psáno v tak dávných letech.

07.06.2017 4 z 5

Za zdmi paláce Za zdmi paláce Cay Garcia

Zasvěcení do úplně jiného života . Někdy kladení důrazu na pravidla, která si nedovedeme v našem světě představit.

07.06.2017 3 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Překvapena jak se dá i popsat životní běh rodiny.

07.06.2017 4 z 5