Kalima206 Kalima206 komentáře u knih

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

Fuuuha, myslenka pribehu jako takova je urvite zaimava, ale bohuzel ten konec to uplne ,,zabil,, :-/ velka skoda, za me nedoporucuji......

04.04.2024 1 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Moc se mi líbil styl vyprávění a relativně i myšlenka jako taková. ALE konec na mě působil už překombinovaně, ten mě nebavil už skoro vůbec.

24.02.2024 3 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Někdo by řekl, že je kniha nudná, ALE za mě právě naopak!

Příběh je vyprávěný moc hezky.. Hodně zde platí pořekadlo "nikdy neříkej nikdy" a právě sem knihu dočetla a sem plná dojmů. Krásných dojmů. Já teda celkově mám mnohem blíž k vesnici, takže hlavní hrdinku chápu, co se jí nakonec na vesnici nakonec tak zalíbilo.

Je zde krásně ukázáno, že člověk nikdy neví, co se stane a všechno zlé je k něčemu dobré. Hlavní hrdince jedna nečekaná událost převrátí život vzhůru nohama a ona si uvědomí, že vlastně vůbec nežije a jen přežívá.

Nechci toho moc prozrazovat, protože v knize je toho poukázáno tolik k zamyšlení, že ji určitě všem vřele můžu doporučit a klidně bych si tuto knihu za pár let přečetla znovu a moc ráda :-)

04.02.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě geniální myšlenka!
Měla sem obavy, že kniha bude až moc morbidní, ale za mě to nebylo až tak hrozné, protože spisovatelka nešla naštěstí moc do detailů.

28.01.2024 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Příběh bych víceméně rozdělila na tři části:

1) poslední job

2) psaní knihy - autobiografie

3) život s Alicí

Já mám Kingův styl moc ráda, jen někdy mě přijde, že má sálodlouhé začátky, a pak kniha jede jak z kopce. Tady to byla ale pecka od první stránky.

Jakmile mi kniha začala připadat zdlouhavá, vstoupila do příběhu Alice a ta to rozjela naplno!

Určitě doporučuji si knihu přečíst. Nečekejte nic nechutného, strašidelného ani moc psycho, tím to hodně překvapilo... a i přesto všechno, má kniha opravdu grády :D

22.11.2023 5 z 5

Není jako ty Není jako ty Ellery Lloyd

Mě kniha nadchla!
Poukazuje na to, jak fotky/videa ukazují falešné představy, přitom realita je třeba úplně někde jinde. A že hon za tisíce sledujícími může mít i svá úskalí ...

03.09.2023 5 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Tentokrat sme se dostali k vysetrovani 30 let stareho pripadu.

Chvilkami na me pusobilo zdlouhave - neustale vyslichani pratel, ale nakonec se to rozjelo a krasne do sebe zapadlo.

Kniha se mi cetla hezky. Nenajdete zde nic extra morbidniho, jsou zde kratke kapitoly, ale na me nekdy zbytecne moc postav, takze sem se obcas trosku ztracela. Jinak ale knihu hodnotim kladne a muzu vrele doporucit

20.08.2023 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Za mě krásná oddechovka, plná dojemných chvil. Určitě doporučuji :)

05.08.2023 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Za mě jedno velké drama, ALE neskutečně mě bavilo!

16.07.2023 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Mě tato kniha velmi příjemně nadchla! Čte se jedním dechem, není tam nic extra přeslazeného, spíš kniha plná vzpomínek a zajímavých příběhů :-)

09.07.2023 5 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Tohle je jedna akce za druhou, která vás nenechá spát. Za mě něco možná trošku sci-fi, ale na druhou stranu, aspoň se pořád něco děje :D

24.06.2023 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Se začátkem knihy sem vcelku dost zápolila.

Hlavní hrdinka, "psycholožka", která spolupracuje na případu s komisařem Baardou na mě zprvu působily trošku přehnaně. Když čtu krimi příběhy, tak mi přijde, jak kdyby ti komisaři museli mít nějakou "nadpřirozenou" schopnost, v tomto případě Connie byla barvoslepá a působila tato dvojka celá tak nějak naaranžovaně.

ALE nedalo mi to, protože jak sem četla dál, zápletka mě začala neskutečně bavit.

Nakonec mi sedly všechny postavy v této knize. Na někoho mohou působit nereálně, ale každý máme nějakou osobnost a tak sem byla s knihou vcelku spokojená.

09.06.2023 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Zezačátku sem si musela zvykat na trošku odlišný styl psaní, ale jak sem si zvykla, tak to byla moc fajn kniha.
Je taková hodně oddechová, zavede vás mezi sourozenecké haštěření :D

28.05.2023 4 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Vždycky mě fascinuje, jak jedna "chyba" dokáže změnit život tolika lidem a přesně tady v té knize to jde krásně vidět.
Příběh se mi moc líbil. I jak je zpracovaný, hodně zamotaný a propletený, ale určitě jej můžu vřele doporučit :)

14.05.2023 5 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Priznam se, ze v polovine pribehu sem chtela uz knihu odlozit. Bylo to nemastne, neslane, ale potom se to tak neskutecne rozjelo!
Kniha je trosku slabsi, oproti ,,Mlcici pacientce,, ale i tak sem rada, ze sem nakonec pribeh docetla do konce :-)

01.05.2023 4 z 5

Matky Matky Brit Bennett

Proč MATKY?!
Od knihy sem čekala MNOHEM víc. Hodně zajímavý příběh, ALE mnoho otázek a nevyřčených odpovědí, na které čtenář nezíská odpověď.
Nevím za mě velká škoda, protože i postavy byly hodně zajímavé, ale takhle na mě působil příběh hodně chaoticky....

21.04.2023 odpad!

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Mě detektiv Josie Qinnová neskutečně přirostla k srdci díky své vytrvalosti.
Osobně se mi tento bizardní příběh moc líbil, jen ten konec byl až moc zdlouhavý. Po vyřešení případu bych uvítala konec knihy, né ještě další omáčku kolem, i když, některé příznivce si to možná přeci jen najde :)

04.04.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Opet krasny, zamilovany pribeh o pripave na prvni, spolecne Vanoce. Za me trosku slabsi, ale urcite stoji za precteni :))

11.03.2023 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Páááááni! Za mě totálně geniální příběh!
Knihu sem přečetla za neskutečně krátký čas a byla sem nadšená! Nevěděla sem, do poslední chvíle, jak to nakonec dopadne a teda mě tato kniha nadchla ještě více oproti Fámě :)

11.02.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak tohle se opravdu povedlo!
Krásná, oddechová romance z Irského prostředí. Možná někomu může vadit předvídatelný konec, ale koho nenaštvalo, jak skončil Titanic, aha?!
Takže s jistotou můžu říct, že se už teď těším, na další příběhy od této spisovatelky :)

10.02.2023 5 z 5