kajusjoch kajusjoch komentáře u knih

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Ze začátku jsem moc nebyla nadšená, že je příběh inspirovaný příběhem Popelky, ale nakonec to nebylo tak stejné. Krásný příběh, bavila mě celá kniha, nebyly zde žádné nudné části a četlo se to velice lehce. Doporučuji!

24.09.2022 4 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Krásná kniha, trochu více naivní, než jsem čekala, ale nakonec to nebylo vůbec špatné. Na Selekci to ovšem nemá :)

09.09.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Četla jsem kvůli seriálu, v angličtině. Kniha byla velmi podobná seriálu, odlišnosti byly opravdu nepatrné. Doporučuji prvně přečíst knihu, pak seriál. V knize se ale vůbec neobjevují ostatní dějové linky jako v seriálu. To ale bude v dalších dílech knih, takže se na to těším. Za mě krásný příběh plný romantiky, doporučuji!

12.03.2021 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Četla jsem po zhlédnutí filmu. Musím říct, že jsem čekala víc. Bohužel mě nebavily pasáže, které nebyly z pohledu Cassie. Chtěla jsem porovnat, jestli byl film hodně odlišný, ale vlastně ani nebyl a shrnul vše podstatné.
Takže kniha nebyla úplně špatná, ale nebyla ani úplně dobrá. Jsem zvědavá na pokračování.

27.02.2021 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

skvělá kniha! asi nejlepší, co jsem četla z období druhé světové války!

14.02.2021 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Četla jsem hodně dávno, jen si pamatuju, že to nebylo vůbec podobné seriálové verzi, kniha byla mnohem horší (což se stává minimálně). Bohužel, přečetla jsem tak 2 díly, nelíbilo se mi to.

15.10.2020 2 z 5

Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Juliet Grey

první díl byl o trochu lepší, ale i tak je kniha skvělá! Autorka umí skvěle a barvitě popisovat, jak kdyby tam opravdu v tu dobu byla. Je vidět, že je znalá. Příběh Marie Antoinetty znám do detailů, takže se těším na třetí díl (zároveň se i netěším). Za mě skvělé, doporučuji!

25.09.2020 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Od knihy jsem asi čekala víc..miluji Selekci a kvůli tomu jsem si chtěla přečíst i Zaslíbenou...ale čekala jsem opravdu víc. Je to takové uspěchané, povrchní, předvídatelné (až na ten konec). Jsem zvědavá na další díl a určitě si jej přečtu.
Příběh je spíše pro mladší publikum, i když já takové příběhy miluji..někdy je ta naivita to, co si ráda přečtu :D
Ale oceňuji nádhernou obálku, která mě upoutala jako první..stejně tak jak u Selekce :)

26.07.2020 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Miluju tuto sérii, četla jsem ji před pár lety a ráda se k ní někdy vrátím!! Filmy jsou taky povedené :)

04.03.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Velmi silný příběh, tak jako každý příběh z tak hrozných míst, jako jsou koncentrační tábory a gulagy. Kniha je napsána krásně, poutavě. Příběh je chvílemi až neuvěřitelný, takové to malé štěstí v neštěstí (to, že přežila zával aj.). Cilka byla opravdu silná a odvážná osobnost a to se mi na knize moc líbilo, ten obdiv k postavě. Podmínky, ve kterých ona a ostatní vězni žili, byly nelidské a jen těžko představitelné. Většina z nás by to nepřežila, proto Cilku obdivuji.
A také obdivuji autorku, která si dala takovou práci s hledáním informací, s rozhovory a cestováním za poznáním tohoto neuvěřitelného příběhu. Doporučuji!

03.03.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Nádherné zakončení série, miluju i Kroniky pozůstalých a tato série je ještě o něco lepší. Četlo se to krásně a jsem opravdu spokojená! Doporučuji :)

01.03.2020 5 z 5

Metresy francouzských králů Metresy francouzských králů Helga Thoma

pěkně napsaná zajímavá kniha, doporučuji!!

10.02.2020 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

moc zajímavá kniha, čte se dobře :) doporučuji!

08.12.2019 4 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Ke knize jsem se dostala po sledování seriálu a jsem nadšená. Pro milovníky historie, Seveřanů a Angličanů a pro milovníky bitevních scén je tato knížka ta pravá. Uhtredův příběh je opravdu plný skvělých scén a je velmi zajímavý. Těším se na další díl a doporučuji!

PS: četla jsem v angličtině a věřím, že je to mnohem lepší, jak v češtině! takže kdo umí anglicky, musí si to přečíst anglicky. Není to nijak složitě napsáno :)

26.11.2019 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Oproti seriálu je kniha o hodně slabší, ale je to jednoduché a oddechové čtení. Kdybych měla vybrat, bohužel je seriál na prvním místě. Jelikož ale The 100 žeru, líbila se mi i kniha a těším se na další díly, aspoň můžu srovnávat.
Seriál: 10/10
Kniha: 6/10

13.09.2019 3 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Další skvělá kniha od Mary E. Pearson. Kdo miluje Kroniky pozůstalých, musí číst i toto pokračování, jelikož to skvěle navazuje na předchozí díly. Některé postavy z předešlé série jsou i v této knize. Upřímně, Zlodějský tanec mě bavil o trochu víc, než předešlé knihy..nevím proč. Kniha je opravdu skvěle napsaná, plná napětí, romantiky, zvratů...lží...prostě všechno do sebe krásně zapadá a autorka to umí tak skvěle podat, že jsem opravdu hltala každé slovo. Všem doporučuji!

12.09.2019 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

nemám slov! krásné zakončení skvělé série!
autorka umí neskutečně barvitě popisovat děj, proto má kniha tolik stran. V některých chvílích toho popisu bylo moc (než se něco stalo, trochu to trvalo), ale byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Moc se mi závěr líbil.
Série je skvělá celá, určitě doporučuji!

10.07.2019 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Další skvělá díl! Oproti prvnímu jsem byla zvědavější, jak se bude příběh rozvíjet a jak se bude Lia a ostatní ve Vendě chovat. Kniha mě bavila celá, děj se hezky rozvíjel.
Teď jen nevím, jestli chci, aby byla Lia s Rafem nebo Kadenem. Kaden je asi trochu zajímavější.
Určitě doporučuji! :)

26.06.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Krásná kniha, ve které je napětí, romantika, skvěle zpracovaný a promyšlený svět, záhady....moc se mi líbí, jak autorka vymyslela svůj svět do detailů, s různými rody a jejich jazykem.
Sice se kniha rozjela až od půlky, ale ani chvíli jsem se nenudila. Styl psaní autorky je poutavý, i když popisuje, jak co vypadá.
Doporučuji!

28.05.2019 5 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Jelikož příběh Marie Antoinetty a celkově Versailles zbožňuji, byla jsem nadšená. Kniha mě bavila, historicky asi není úplně přesná, ale to se dá omluvit. Přece jenom jsme u toho nikdo z nás nebyli. Skvěle napsané, poutavé. Jako princezna a královna to neměla lehké a její chování bohužel vedlo k tomu nejhoršímu.
Těším se na druhý díl. Doporučuji.

13.05.2019 5 z 5