kajčamach kajčamach komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Super kniha!!

06.06.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Překvapení a údiv je na místě...
Když jsem na knihu narazila můj předpoklad byl - takový normální thriller
ale kniha velice překvapila. Autorka naprosto dokonale propojila minulost a současnost, v prvních pár kapitolách jsem se trošku ztrácela, ale jakmile jsem pochopila autorčin styl, jako bych se dostala na její vlnu. V pár chvílích jsem měla opravdu husí kůži a to se mi často nestává z názvu mě vůbec nenapadlo, že v knize budou hrát takovou roli křídy...
Od teď se budu velkým obloukem vyhýbat všem malbám křídou na silnici :)

01.02.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Popravdě nevím co říct...
Děj i kompozice knihy se mi velice líbila, vůbec jsem nečekala že to bude až tak zamotané. Ale myslím, že to té knize právě dodalo tu výjimečnost a napětí. Snad jedinou věcí, co bych vytkla je, že bylo uneseno malinké dítě, ale to je čistě můj osobní názor. Protože mě ta kniha v tomhle ohledu hodně zasáhla a upřímně když jsem to zjistila chtěla jsem přestat číst, jelikož to ve mně vyvolalo trošku úzkostné pocity. Jsem ale ráda že jsem pokračovala a určitě si od autorky plánuji přečíst další knihy.

01.01.2021

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Stále se snažím najít ta správná slova, kterými by se dala vyjádřit tato kniha.
Nevím co říct...

Knihou jsem byla neskutečně pohlcena, přečetla jsem ji za den. V jedné chvíli jsem se chtěla radovat, ale potom jsem si uvědomila, že nemůžu, protože se objevila věc díky které se radovat nejde. Strašně čtivá kniha, která pohlíží na holokaust z trošku jiného úhlu. Neřeší se zde přímo koncentrační tábory, ale to co se odehrává před nimi (respektive než se tam dostanete). Asi nejvíce mě zasáhlo že se teprve 14letá holčička zapojuje do odboje A pomáhá s věcmi při kterých ji můžou na místě zastřelit. Jak absurdní že? Všechny postavy jsem si dokázala naprosto představit i to co a jak se cítily. Kniha mi pomohla pochopit situaci v Nizozemsku za 2 sv. války, o které se ve škole tak podrobně neučí.
Velmi mě zaujalo, že autorka dříve než tuhle knihu psala a i potom si zjišťovala tehdejší situace, aby se tenhle román co nejvíce shodoval s tou dobou.

21.03.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nemám slov...

Asi nejsilnější kniha co jsem kdy četla. Ani nevím co napsat... přečtena jedním dechem. Strašně moc mi předala, zajímavé propojení psího světa a světa lidí. Kniha mi otevřela oči a já jsem měla možnost nahlédnout do psího světa, kterému všichni tak málo rozumíme. Láska☆Strach☆Bolest☆Naděje☆Zoufalství☆ tím vším si Gump musel projít, ale i přes to, to NEVZDAL❤

20.02.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Páni...
Ani nevím co k téhle knize napsat. Snad jen že ,,jiná" a to z ní dělá právě to co je. Pro všechny věkové kategorie, protože si v ní každý najde to svoje. Může se zdát jako pohádková knížka, ale je to o úhlu pohledu. Pro malé děti je to snad pohádková kniha, ale pro ty starší a pro dospělé je to kniha, která vám předá tolik moudra... každý by si ji měl alespoň jednou za život přečíst ❤

17.02.2020 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Neskutečně silná kniha... o lásce, beznaději, smutku, štěstí...
Při čtení se mi míchaly emoce, které jsem cítila, jednou jsem se smála o kapitolu později brečela. Určitě doporučuji

26.01.2020

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

Tak to byla pecka...
Kniha mě bavila od začátku do konce, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Četla jsem ji každý den do noci. Na začátku jsem se obávala, aby neztratila napětí, ale neztratila. Asi zatím nejlepší kniha od Somana. A už se nemůžu dočkat posledního dílu, i když je to trošku smutné že už se nebudu mít na co těšit...

26.01.2020 5 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Tuhle knihu jsem si zamilovala... řekla bych, že to bylo něco podobného jako: Škola dobra a zla od Somana Chainaniho, ale to je jen má domněnka.
Od knihy jsem nemohla odtrhnout oči... SUPER

27.03.2018 5 z 5

Podepsána Charlotte Podepsána Charlotte Sophie De Mullenheim

Kniha se mi líbila, nejvíce se mi líbilo, jak autorka propojila různá staletí. Velmi mě zaujal nápad s dopisy. Určitě doporučuji. Těším se na pokračování.

25.06.2017 5 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Kniha se mi moc líbila, ale moc mě nezaujal začátek. Pořád se to motalo kolem předání netvorovi knihovny Bell. Jelikož jsem byla trpělivá a vydržela číst až na konec, dočkala jsem se ,, třešničky,, Konec byl strašně napínavý. Kniha se mi líbila. Zaujala mě pointa příběhu.

23.05.2017 5 z 5

Serafina a černý plášť Serafina a černý plášť Robert Beatty

Kniha mě velmi mile překvapila. Čekala jsem že bude tajemná a moc strašidelná. Popravdě se mi moc nezamlouval začátek málem jsem ji po prvních 50 stranách přestala číst, ale jsem ráda že jsem to neudělala. Konec knihy byl ÚŽASNÝ. Moc se mi líbilo jak autor propojil dobro se zlem jako v případě Serafiny. U posledních stránek jsem se skoro rozbrečela.
Shrnu to pár slovy FANTASTICKÁ kniha.

28.04.2017 5 z 5

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Tahle kniha je přímo pro mě.
Do knihy jsem se naprosto ZAŽRALA.
Na konec jsem se rozbrečela jestli si Adéla vybere ten správný svět.
Ještě lepší by bylo kdyby měla kniha další pokračování. To bych si určitě také zamilovala.

16.02.2017 5 z 5

A co když jsem blázen? A co když jsem blázen? Karen Harrington

Na tuhle knihu stačí jedno slovo.
To slovo je SUPER.
Na konci téhle knihy jsem se rozbrečela , prostě úžasná kniha.

10.01.2017 5 z 5

Příběhy neoblíbený pařičky Příběhy neoblíbený pařičky Rachel Renée Russell

Oba díly jsou moc zajímavé a bláznivé.
Kniha byla zajímavá.

27.11.2016 4 z 5

Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Třináct – Třetí díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Pěkná kniha,
zatím nejzajímavější ze všech tří dílů.
Teším se na poslední díl.

01.10.2016 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Nevím co mám na tu knihu říct...
Byla to nejlepší knížky co jsem doteď četla.
ÚÚÚŽŽŽAAASSSNNNÝÝÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

07.09.2016 5 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Tahle knížka byla opravdu úžasná. Nevím jak to popsat takovou knihu jsem ještě nečetla bavila mě od začátku do konce.

20.07.2016 5 z 5

Motýlí klub Motýlí klub Jacqueline Wilson

Tahle kniha se mi moc nelíbila. Myslela jsem si, že když se do ní na začátku začtu tak mě bude bavit. Ale realita je jiná a knížka mi připadala spíše pro mladší čtenáře než jsem já.
Ale že mně se ta knížka nelíbila to neznamená, že se nemůže líbit někomu jinému.
Každý má jiný názor na knihu ( jak se mu z ní četlo atd...).

20.07.2016 2 z 5

Chodící pohroma Chodící pohroma Caleb Krisp

No děj mě moc nebral, ale chápu, že se každému nemusí všechny knížky líbit.

08.04.2016 4 z 5