kajanovakova kajanovakova komentáře u knih

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Stručně - tohle mě dostalo! :)

25.04.2018 5 z 5

Shakespearova kletba Shakespearova kletba Jennifer Lee Carrell

Knížka, kterou jsem si půjčila tzv. na blind - zaujala mě svým názvem, obalem...
Nelituji však toho, že jsem si ji půjčila, protože jsem ji četla jedním dechem. Vtáhlo mě to do děje a četla jsem příběh se zaujetím. :)
Je mi jasné, že každého nenadchne..a je to svým způsobem dobře. Mě ale bavila. :)

25.04.2018 4 z 5

Já, ideální partner Já, ideální partner Pavel Torch (p)

Podle mého názoru je to kniha, která neurazí, ale ani nenadchne.
Sem tam se v ní mihnou pěkné myšlenky. :)

25.04.2018 3 z 5

Nespi s nikým, kdo je potrhlejší než ty Nespi s nikým, kdo je potrhlejší než ty Jan Klíma

Už samotný název knihy mě dostal a musela jsem si ji prostě přečíst. :)
Pro mě to bylo takové odpočinkové čtení. :)

25.04.2018 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Pro mě je to neuvěřitelně silný příběh!
Kapička mi ukápla nejen u filmu, ale i u knižní verze.

25.04.2018 5 z 5

Knihu jsem sice nepřečetla celou, ale přečtená část se mi opravdu líbila.

28.04.2015

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Jednoduchý a krátký text, krásné ilustrace, neuvěřitelně hluboká myšlenka - to vše na pár stránkách. :)

24.03.2015 5 z 5

Klub cizoložníků Klub cizoložníků Tess Stimson

Nemohu říct, že bych byla nadšeností v sedmém nebi, nicméně uznat kvalitu knihy zkrátka musím! :-) Je napsaná čtivou formou, je plná reálného života.
Někdo mi ji popisoval jako harlequinku, někdo ne. Názor jsem si tedy musela udělat sama a jsem si jistá, že názoru o této knize jakožto harlequince se mohu jen smát! :-)
Myslím si, že nikomu nebude na škodu, když si tohle dílko přečte - ať už mužská nebo ženská populace. Každý si z toho, dle mého názoru, odnese svoje! :-)

P.S. = Reakce na zdejší komentáře.
Ještě k té červené knihovně. Mně to vážně jako slaďárna nepřipadá. Pokud tak soudíte podle závěru, jste tak trošičku černomyšlenkáři. Proč by se k sobě nemohli vrátit? Ne každá žena není schopná odpustit a přestat milovat muže kvůli jedné (i když fatální) chybě. Já si třeba myslím, že jeden takovýhle kopanec je manželství, ve kterém se dva milují, schopné ustát.

23.03.2015 4 z 5

Amsterodam Amsterodam Ian McEwan

Knihu jsem přečetla v podstatě jedním dechem. Včera večer jsem začala, dnes v dopoledních hodinách skončila. Dostala mě! Jiných slov asi ani nemám.
I přesto, že v závěru už jsem trochu tušila, jak to dopadne, McEwan je opravdový spisovatel a moc dobře ví, jakými slovy, slovními obraty čtenáře zaujmout, uspokojit. Zkrátka mě opravdu nezklamal. :-)

08.03.2015 5 z 5

Mlsoun Mlsoun Ian McEwan

Ian McEwan patří mezi mé oblíbence, jen aby bylo jasno.
Mlsoun je čtivým dílkem. Prostředí, doba, okolnosti, oblast nakladatelství a tvůrčího psaní versus tajná služba,.. to všechno k sobě krásně ladilo.
Jediné, co mě trochu rozhodilo, byl ten konec. Říkala jsem si, že je takový otevřený, že bych se ráda dozvěděla, jak vztah pokračoval nebo ne. Na druhou stranu takovýhle konec může být asi tím nejlepším koncem vzhledem k celému příběhu, který nám byl popsán.
Nicméně dílko je to povedené.

07.03.2015 4 z 5

Dítě v pravý čas Dítě v pravý čas Ian McEwan

S politováním se musím přiznat, že mi došla trpělivost a chuť dočíst celou knihu. Abych se přesvědčila k tomu ji dočíst, zkoušela jsem si pročíst i názory různých lidí, ale minulo se to účinkem. Došla jsem tedy za půlku knihy.
Mám McEwana jako autora ráda, ale musím říct, že tahle kniha je pro mě určitým zklamáním. V podstatě jsem se v ní ztrácela a nejednou mě napadlo, že jako soubor povídek bych ji možná uvítala spíš.
Je mi líto.. ale buď mé mozkové buňky ještě nejsou natolik vyspělé, aby byly připraveny toto dílko hltat plnými doušky anebo...
Kdo ví, třeba to s ní zkusím znovu... a třeba taky ne.

29.10.2014

Stalinovo impérium: (Rusko 1924–1953) Stalinovo impérium: (Rusko 1924–1953) Václav Veber

Další z členek odborné literatury, kterou jsem si vybrala v rámci povinně volitelné četby. Musím říct, že jsem nikdy nepřeháněla s moudry o období komunismu, protože jsem o tom nikdy moc nečetla. Za poslední dobu se mi dostaly do rukou dvě knihy s touto tématikou, tudíž ani nyní nebudu házet slovy jako bych byla profík.
Ale TAHLE publikace je opravdu dobrá. Ukazuje Stalinovu pravou tvář, ze které se mi obrací žaludek. Několikrát jsem se přistihla s otevřenou pusou a vrtící hlavou, což bylo způsobené tím, že jsem nechtěla věřit... nechtěla jsem věřit tomu, že někomu takovému byl darován život. Jsem vcelku pobouřena tím, co za zvěrstva prováděl, aby si získal a posléze udržel moc. Hnus, velebnosti!
Pan Veber napsal knihu tak, aby ji student dočetl celou, aniž by si řekl, jaká to je nuda, a aniž by si říkal, kdy už bude konec. Za to velké dík autorovi.

13.10.2014 4 z 5

Bigamista Bigamista Mary Turner Thomson

Smutný příběh jedné ženy trvající 6 let, který končí vlastně šťastně. Je obdivuhodné, že se Mary s takovou životní zkušeností a lekcí dokázala vypořádat. Chce to hodně odvahy napsat o tom knihu, nicméně pro ni to určitě byla jakási součást toho, jak zase získat samu sebe, svůj život, jak se s tím vyrovnat.
Musím ještě podotknout, že se mi líbilo, jakým jazykem a formou je dílo sepsané. Připadalo mi, jako by mi to vyprávěla osobně, jako bych ji spíš poslouchala než si to četla. Takže klobouk dolů.
I když jsem nesčetněkrát kroutila hlavou nad tím, jak je vůbec možné, že se nechala takto obelstít, ani na okamžik mě nenapadlo, že by byla hloupá nebo nějakým způsobem méněcenná. Soucítím a přeju jí, aby ji "dnes potkalo něco krásného". :-)

13.10.2014 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Konečně jsem si tuto knihu mohla přečíst! :) ..a rozhodně mě nezklamala!

11.10.2014 5 z 5

Lenin, Stalin, Gorbačov Lenin, Stalin, Gorbačov Michal Reiman

Musím říct, že mě velmi zklamala korektura textu. S každou další přečtenou stránkou jsem se vztekala víc a víc, protože se objevovaly překlepy, chybějící písmenka ve slovech nebo slova, která do kontextu nezapadala. V téhle stránce je ta kniha opravdu zanedbaná.
Na druhou stranu musím konstatovat, že obsah knihy je zajímavý a čtenáře dokáže obohatit o nové poznatky z období zejména 1. poloviny 20. století.

27.05.2014 2 z 5

Kateřina II. - Lesk a bída impéria Kateřina II. - Lesk a bída impéria Milan Švankmajer

Knihu jsem přečetla v podstatě jedním dechem. Myslím, že autor vylíčil život i vládu Kateřiny II., jak nejlépe dovedl. Kniha je napsána čtivou formou. Autor dokázal odhadnout, kdy (tak trochu) formální záležitosti provázat s informacemi, které bychom mohli označit za drby. :-) Myslím, že toto dílko je vydařené!
Tento typ biografie panovníka se mi líbí. Rozhodně doporučuji. :-)

21.05.2014 5 z 5

Císař Josef I.: nekorunovaný Habsburk na českém trůně Císař Josef I.: nekorunovaný Habsburk na českém trůně Valentin Urfus

Nedá se úplně říci, že by mě tato publikace nadchla. Je to z toho důvodu, že se dle mého názoru věnovala dávné minulosti zbytečně více než samotné, i když krátké, vládě Josefa I. Chápu autorův záměr - asi předpokládal, že je potřeba vrátit se do minulosti, aby čtenář pochopil, co se událo za Josefa I., nicméně čekala jsem od knihy zkrátka něco jiného. Čekala jsem, že se bude samotné osobnosti Josefa I. věnovat více.

21.05.2014 2 z 5

Francouzská revoluce Francouzská revoluce Daniela Tinková

Musím říct, že kniha je určitě užitečná, pokud jde o informace. Nicméně se musím i přiznat, že mi to zabralo více času než jsem ji přečetla, jelikož jsem se k četbě musela trochu nutit.

05.05.2014 3 z 5

Stuartovská Anglie Stuartovská Anglie Martin Kovář

Přiznávám - knihu jsem nedočetla, ale ne proto, že by mě nebavila nebo by mi nevyhovovala tím, jak byla napsána. Bylo to jednoduše proto, že množství knih, které mám přečíst nějak neodpovídá času, který na to mám.
Dle mého názoru je tato kniha napsána velmi čtivou formou. Musím říct, že je to jedna z mála odborných knih, které jsem četla, aniž bych měla pocit, že jde o odbornou literaturu. :-)

01.04.2014 4 z 5

Inkvizice: Stručné dějiny hanebnosti Inkvizice: Stručné dějiny hanebnosti Jiří Chalupa

Byla jsem příjemně překvapena tím, kolik informací se do tak útlé knihy vešlo. :-) Doporučuji. :-)

24.03.2014 4 z 5