Kajami Kajami komentáře u knih

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Vtipná, krátká, k zamyšlení. Doporučuji přečíst

01.03.2024 5 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Přečetla jsem ji velice rychle. Děj plynul rychle, ale propracování příběhu by si kniha zasloužila. Oceňuji tu sms komunikaci graficky odlišenou. Celkově však hodnotím - nenadchlo, neurazilo.

20.01.2024 2 z 5

Jak byl Fiškus malý a ztratil se Jak byl Fiškus malý a ztratil se Sven Nordqvist

Krásná dětská pohádka, kterou dostala dcerka k Vánocům. Velice se nám líbil konec. Těšíme se na další díly :)

16.01.2024

100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny 100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Skvělý třetí díl, který vás provede chytáky v češtině. Doporučuji do všech domácností :)

18.09.2023 5 z 5

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Oddychová kniha, při které člověk nemusí moc přemýšlet. Jsou momenty, kdy jsem se i zasmála.

10.07.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla rychle, ale téma knihy je smutné. Jako matka jsem nedokázala pochopit chování matky. Určitě stojí za přečtení.

29.06.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tento žánr jsem četla poprvé a musím uznat, že jsem tu knihu nebyla schopná odložit :D autor mne svým popisem dokázal vtáhnout do děje a navíc vynalézavost hlavního hrdiny mne hodně překvapila. byla jsem zvědavá, jak to dopadne. filmové ztvárnění mně totiž minulo.

15.05.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Krásná kniha. Chystala jsem se na ni už dlouho a za chvíli přečtenou. Ze začátku je kniha depresivnější, ale časem se rozjíždí a člověk zjišťuje, že ačkoliv se může zdát jeho realita nejdepresivnější, tak je to to nejlepší, co může mít v životě. Nesmíme plakat nad tím, co jsme mohli všechno dělat, kdybychom se rozhodli pro něco jiného. Je třeba si svůj život užívat, protože vždy může být hůř. Doporučuji všem, aby si ji přečetli :)

26.02.2023 5 z 5

E-maily a jejich (ne)pravidla E-maily a jejich (ne)pravidla Červená propiska

Od autotek jsem již přečetla i jejich předchozí knihy. Ačkoliv v této knize nebylo pro mne tolik aha momentů, i tak se mně líbilo její zpracování. Mám ráda strukturovanost celé knihy a jednoduše se v ní člověk může zorientovat, když hledá jen nějakou pasáž.

15.02.2023

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvela kniha, ma prvni od Zibury. Obdivuji jeho optimismus na cele ceste, kterou sel pesky. Diky jeho vypraveni vse vypada jednoduse a clovek by se v jeho krocich hned vydal poznavat dany kout zeme. Tesim se na dalsi jeho knihy. Krasna oddechovka, ktera vas obohati

19.01.2023 5 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Toto je uz dalsi kniha od pana Kmenty, kterou jsem cetla. Jak jiz bylo receno, je skvele ozdrojovana. Mnohe situace si jiz nepamatuji, ze se staly, ale dokonalym priblizenim autora, si na to clovek vzpomene hned. Toho by si mel kazdy povinne pred volbami precist. Snad to s nasi republikou dopadne dobre.

19.08.2022 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Autorka pise opravdu velmi citliva temata a o jejich knizkach musim dlouho jeste premyslet. Tak jako o teto knize. Jelikoz jsem matka, tak si nedovedu vubec dane tema predstavit, ze by se stalo u mne. Po precteni jsem se musela dlouho s dcerou obejmout

30.07.2022 4 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Krasny pribeh s nadhernymi ilustracemi

30.07.2022 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Vtipne sepsany rok zahradnika. V mnohych mesicich se poznavam

13.06.2022 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

K takoveto knize bych se nikdy nedostala nebyt Ctenarske vyzvy. O africke kulture jsem nic nevedela. Knizka je velmi ctiva, ale pro mne, matku, se nektere pasaze ctou velmi tezko.

29.05.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krasna kniha, ktera mne vrahla a ja mela problem ji odlozit. Pribeh krasne vykresluje zivot v bazine a to nejen hlavni hrdinky, ale u zivocichu, ktere zde ziji. Az na konci jsem zjistila, jak to doopravdy s tou vrazdou byla. Opravdu doporucuji precist. Ja ji jdu pujcit dal, at jeji pribeh zanecha stopu i u dalsich lidi :)

31.03.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ma prvni kniha od Caplinov, po ktere jsem sahla z duvodu ctenarske vyzvy, a rozhodne neni posledni. Skvela oddychovka do sedivych dnu. Uplne jsem se vzila do pocitu hlavni hrdinky Kate a cast hygge pocitu prenesla i ke mne. Happy end miluji a ani zde nechybel. Takze vazne skvela kniha pro vsechny, co maji radi romany

18.03.2022 5 z 5

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Toto byla druha kniha od pana Lustiga, kterou jsem cetla a nemohla jsem se do ni oproti te prvni vubec zacist. Nektere pribehy se opravdu dlouho tahly a ja jsem je cetla i nekolik tydnu, ackoliv byly dlouhe jen 40-50 stran. Jine pribehy jsem hltala a precetla jsem je velmi rychle. V cele knize lze citit, co nam chtel autor rict. Podat nam pribehy neobycejnych lidi, kteri byli ovlivneni valkou. Obdivuji ruznorodost pribehu. Snad se nekdy jeste jednou vratim k tomu si knihu znovu precist a budu z ni mit lepsi dojem nez ted.

05.03.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Moc pekne psana kniha, od ktere se clovek nemuze odtrhnout. Ackoliv popisuje mnohdy smutny pribeh, tak je na ni stale neco optimistickeho. Meli bychom si ji vsichni precist a treba bychom se zacali mene mracit. Kdyz nejde o zivot, jde o p**.

23.02.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Konec knizky byl pekny, ale trosku jsem se do cteni musela nutit. Pribeh byl dobry, ale nektere pasaze moc dlouhe

19.02.2022 3 z 5