Kája95 Kája95 komentáře u knih

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Rodinná sága naplněna smutkem, zoufalstvím a tajemstvím, kniha se četla sama, stránky ubíhaly a děj přirozené plynul . I když jsem v mnohem s postavami nesouhlasila vůbec mne to při čtení nerušilo. Malé minus tu bylo - covid, to jej musí autoři v poslední době tolik cpát do knih ? To abychom věděli, kdy se děj odehrává nebo abychom nezapomněli ? Za mne zbytečná vsuvka

25.06.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Těšila jsem se na knížku tak moc, že jsem si ji půjčila v knihovně jako e-knihu. No, ale chybělo mi zde nějaké napětí a spád. Tak nějak se to táhlo .

16.06.2023 3 z 5

Ořechy na cukroví Ořechy na cukroví Michaela Kalivodová

Stylem psaní je kniha určitě zajímavá, příběh je silný, smutný a krásný zároveň. Knihu bych doporučila každému kdo má rád alespoň jednoho ze svých rodičů či prarodičů a chtěl by alespoň trosku nahlédnout do jejich myšlenek.

16.06.2023 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Jako vždy se naše knihovnice přesně trefila, když mi doporučila tuto knížku. Chtěla jsem něco veselého a zábavného, což takhle knížka určitě je. Děj je svižný, rychle jsem se začetla a i se zasmála. Myslím si, že je to ideální příběh pro dnešní třicátniky.
Kdyby tak bylo ještě pokračování

11.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak jako všechny knihy od autorky je i tato velmi čtivá. Téma zajímavé a hluboké. Kniha se velmi dobře čte, ale opravdu je plná deprese, zmaru a zoufalství. A ani konec na tom nic nemění.

30.05.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Každou stránku jsem doslova hltala očima a nejvíc se mi líbil konec, rychlý spád a ještě jedna informace o Danovi a pak prask! a konec. Skvělé

16.05.2023 5 z 5

Ačkoli má kniha nižší hodnocení já ji četla do noci a jedním dechem.

14.05.2023 5 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Zklamání, depresivní čtení tentokrat o ničem.
A Evžen je mimořádně nesympatický

14.05.2023 2 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Výborná knížka, už aby vyšla další. Autorka píše čtivě, svižně a zároveň poutavě. Nesnaží se zvyšovat napětí zbytečnými ohavnostmi a brutalitou, tak jak to dělají nyní mnozí jiní. Dokonce se brilantně vyhla klasickým klišé, které se opakuji ve většině detektivek. Kniha se mi opravdu velmi líbila

12.05.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Napínavé a strašidelné. Jasně, že některé situace byly absurdní, ale autorka udržuje napětí a nechává prostor pro fantazii mimo jiné dokáže velmi dobře vykreslit povahy postav.

05.05.2023 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Autorka umí vytvořit napětí, zbytečně se s tím nemaže a nevytváří tak nudu. Je pravda, že knihu si po týdnu už nebudete pamatovat, ale na dva večery super

30.04.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Zdlouhavé a strašně natahované, chvílemi mi připadlo, že autorka se snaží do odstavce nacpat navíc ještě aspoň jednu větu nebo dvě nebo tři. Spousta vycpávek a vaty a příběh vázne. Konec byl málo uvěřitelný

28.04.2023 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Alice mi vadila, od začátku až do konce, pořad nějaké stížnosti a sebelítost. Děj se vlekl . Docela zklamání

25.04.2023 3 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Nikdy není nic černobíle ani nevěra. Je snadné soudit a odsoudit.
Mě se kniha velice líbila i když jsem se z počátku zdráhala ji číst kvůli zdejšímu hodnocení. Nevěra je téma o kterém lidi neradi čtou protože vždy je bolestné. Na to, že je autorce teprve 26 jsou postavy vykresleny skvěle

25.04.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Výborně, přesto jednoduše a čtivě vykreslené postavy, autorčiny detektivky mám moc ráda. I přesto, že se jedná o detektivku je to příjemné a oddechové čtení.

24.04.2023 4 z 5

Za trochu lásky Za trochu lásky Jaroslav Vrchlický (p)

Za trochu lásky šel bych světa kraj .
Na základní škole toliko nepochopená a tudíž neoblíbená báseň až později člověk pochopí jak krásná je.

11.04.2023 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Mám ráda tyto rodinné ságy, jsou často plné utrpení a bolesti, ale taky lásky a štěstí.
Příběh Emilky byl čtivý a krásný , v závěru se možná trošku táhnul, ale přesto bylo čtení této knížky opravdovým pohlazením po duši.

08.04.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Jaj to bylo krkolomné. Spousta postav, na relativně útlou knížku opravdu spousta postav, vztahu a rodinných linek. Více by mne bavilo, kdyby příběh byl chudší alespoň o dvě generace. Jakoby autor chtěl do příběhu nacpat co nejvíce, trochu to pak působí jak když kočička a pejsek dělali dort. Co lidi rádi čtou ? Dám tam od každého něco - nacistu , komunistu, smrt, neplodnost , kostel , judaismus , válku . Zamíchat a jsou z toho Chaloupky. Škoda

22.03.2023 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Děsivé, otřesné. Škoda, většina dnešních detektivek- krimi - trailerů je psaná jakoby podle nějaké osnovy. Stejní hrdinové, stejné rozuzlení, stejné dějové linky. Pokaždé stejná klišé .. a pokaždé si takovou knížku jednou za čas půjčím a přečtu. Je to děsivé ale čtivé to se tomu nedá upřít

18.03.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

(SPOILER) Víkendová jednohubka , velmi čtivé a napínavé zároveň však jednoduché a plné klišé - detektiv neschopen udržet své emoce pod kontrolou, samozřejmě hlavní postavy bez dětí a trvalého vztahu a dokonce i zběsilý úprk na nádraží v závěru knihy . Nic méně hodnotím kladně, kniha se mi líbila

14.03.2023 4 z 5