kaja3190

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraBecky Albertalli

Obvykle YA nečtu, ale tohle jsem si musela přečíst hlavně z důvodu, že tam je nějak obsažená LGBT komunita. Čekala jsem nějakou průměrnou oddechovku, ze které si nic nevezmu. Nakonec jsem si z toho vzala to, že by se heterosexualita neměla považovat za něco více normálního než jiné orientace.

29.03.2018

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

My děti ze stanice ZOO ukazuje, jak lehce se dá spadnout do drogové závislosti a jak je nebezpečná. Myslím, že by si ji měl přečíst každý teenager, aby ho to varovalo před nebezpečím drog.

Na západní frontě klidNa západní frontě klidErich Maria Remarque

Myslím, že by si tuto knihu měl přečíst každý, kdo opovrhuje válkou a věcmi, které se v ní staly.

03.02.2018

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Bavilo mě to. Sice jsem čekala jiný konec, ale i tak to bylo dobré. Jen by mě zajímalo jestli byl Kerčel opravdový, nebo jestli si ho Igor vymyslel.

15.03.2018

Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domůZázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domůNando Parrado

Jedna z mých oblíbených knih. Myslím, že by tato kniha měla být více známá, protože je velmi inspirativní a někomu by po přečtení této knížky mohlo dojít, jak je lidský život důležitý a jak důležité jsou naše sny.

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceAntonio G. Iturbe

Tohle byla jediná kniha, která mě zatím tak vtáhla do děje, že jsem nemohla ani na chvíli přestat číst a četla jsem si klidně několik hodin vkuse. A taky mě donutila najít si některé z postav na internetu. Nejdřív jsem nechtěla věřit tomu, že je to podle skutečnosti, ale po tom, co jsem si vyhledala na internetu Fredyho Hirshe mi došlo, že to možné je.

27.02.2018

DeníkDeníkAnne Frank

Kniha mě velice zklamala, čekala jsem něco úplně jiného než bylo v knize. Do čtení jsem se musela nutit, nakonec jsem ji s přemáháním dočetla.

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Četla se jedním dechem, za odpoledne jsem ji měla přečtenou. Prostě taková jednohubka na hodinku-dvě.

16.07.2020

Byly tady, a už nejsouByly tady, a už nejsouH. Beck (pseudonym)

Při čtení této knihy jsem se absolutně nedokázala odtrhnout. Autor tuto knihu napsal velice poutavě a bavila mě každá stránka. Nakonec mi bylo líto, když jsem knihu dočetla, ale určitě si ji někdy přečtu znovu.

Už mě vidíš?Už mě vidíš?Sharon J. Bolton

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Bavila mě od začátku do konce a měla jsem problém se od ní odtrhnout. Navíc tam byla zapojená část historie a to mě na tom bavilo asi nejvíc.

MoonwalkMoonwalkMichael Jackson

Tahle kniha jen dokazuje, že Michael byl úžasný člověk. Četla jsem ji jedním dechem a doporučila bych ji každému, kdo Michaela měl rád.

04.11.2018

Bowie: Ilustrovaný životopisBowie: Ilustrovaný životopisFran Ruiz

Dobře napsaný životopis, zachovává Bowieho tajemnost a obohacují jej krásné ilustrace.

27.12.2018

Malé pikantní vraždyMalé pikantní vraždyJussi Adler-Olsen

První povídka mě vůbec nebavila, ale ta druhá byla skvělá.

09.07.2020

Červený vrchČervený vrchJamie McGuire

Strašně dobrá kniha, i když mě posledních 50 stran docela dost překvapilo.

02.09.2015

SlibSlibAudrey Magee

Pro mě jedna z nějlepších knih o druhé světové. Byla tam ukázána brutalita vojáků, pocity vojáků na frontě, pocity manželek a matek čekajících na své manžely nebo syny... Po přečtení této knížky jsem pochopila, jak moc je válka zbytečná.

02.02.2018

Líbali jsme seLíbali jsme seDavid Levithan

Skvělá kniha, doporučuji všem.

10.02.2018

Lady FuckinghamLady FuckinghamOscar Wilde

Při čtení jsem často uvažovala, jak někdo mohl v té době něco takového napsat. Ale jinak mě kniha bavila a párkrát jsem se u ní dokonce zasmála.

18.02.2018

Vraní dívkaVraní dívkaErik Axl Sund

Kniha byla dobrá, dobře se mi četla, i když jsem občas měla problém pochopit děj. Nepřišla mi nějak zvlášt' drastická, takže nechápu poznámku na přebalu, že je pro silné povahy. Myslím, že by tam mohlo být klidně takových scén více. Trochu mi vadilo, že jsem se na konci nedozvěděla, jak příběh dopadne, tak jsem se hned pustila do druhého dílu a doufám, že bude alespoň stejně tak dobrý jako ten první.

08.07.2020

HolanďankaHolanďankaEllen Keith

Kniha mě bavila hodně, obzvlášt' kvůli tomu, že pojednávala o tom, jak v období druhé světové války fungovaly nevěstince. Nejdříve jsem nechapala, proč jsou v knize kapitoly o Lucianovi, ale na konci knihy to do sebe zapadlo a já to pochopila.

08.07.2020

OsmOsmRadka Třeštíková

Přišlo mi, že se o této knize docela dost mluví, tak jsem se rozhodla, že si ji přečtu. A byla jsem příjemně překvapena. Většinou české autory nečtu, protože mi přijde, že mají nižší kvalitu než třeba britové, ale tady jsem byla příjemně překvapena. Kdyby se to přeložilo do angličtiny, myslím že by z toho mohl být bestseller.

02.02.2018

Sundáš mi kalhotky?Sundáš mi kalhotky?M. M. Cabicar (pseudonym)

Čekala jsem povídku nebo tak něco, ale to, že se v knize nacházely "příběhy" o pár větách mě zklamalo. Podle mě totální zbytečnost.

08.02.2018odpad!

SkvrnaSkvrnaGillian Flynn

Kniha se mi líbila, ale moc jsem nepochopila ten konec.

06.03.2018

AsylumAsylumMadeleine Roux

Sice to nebylo nějak extra děsivé, ale hlavní je, že mě to bavilo a docela dobře se to četlo.

04.11.2018

Projekt ideálna manželkaProjekt ideálna manželkaGraeme Simsion

Kniha mě bavila, protože v ní byly různé vtipné momenty a v hlavním hrdinovi jsem se mnohokrát našla a to hlavně v těch jeho rituálech.

03.07.2020

Tajemství sídla Craven ManorTajemství sídla Craven ManorDarcy Coates

Od knihy jsem měla trochu jiné očekávání, ale i tak se mi to moc líbilo, jen to pro mě bylo dost předvídatelné, ale ten konec bych vůbec neodhadla, to byl pro mě asi jediný moment překvapení, jinak jsem vždy věděla, co se bude dít.

12.07.2020

Pekáč buchetPekáč buchetKateřina Petrusová

Pekáč buchet je romantická oddechovka, která nezklame ani neurazí. Určité části v knize se mi moc nelíbily, ale celkově kniha špatná nebyla. Byla tam i trocha napětí u kterého jsem si říkala, jestli to bude pokračovat tak nebo onak a jsem za to ráda.

Okřídlená dušeOkřídlená dušeAmanda Stevens

Skvělý námět, čtivě napsané... Pro mě asi nejlepší detektivka. Autorka má u této knihy velké plus za hřbitovy. Ty hřbitovy dělají tu knihu něčím výjimečným a to se mi líbí.

Eleanor & ParkEleanor & ParkRainbow Rowell

Krásná, romantická oddechovka. Sice to nebyl nějak moc originální námět, ale postupné rozvíjení příběhu se stávalo lepší a lepší. Kniha se mi líbila.

StalkerStalkerLars Kepler

Čekala jsem nějakou nudnou, obyčejnou detektivkou, ale byla jsem překvapena. Od začátku to bylo napínavé a já se nemohla odtrhnout. Poslední třetinu jsem musela dočíst ve tři hodiny ráno, protože jsem o tom přemýšlela jak to dopadne a nemohla jsem spát.

13.02.2018

Neobyčejný čtenářNeobyčejný čtenářAlan Bennett

Přečetla jsem ji za pár hodin a bavila mě. Aspon to nebylo psané takovým tím obvyklým stylem.

18.02.2018