Kaja01 Kaja01 komentáře u knih

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Přečteno na jeden zátah. Opravdu krásný, dojemný a smutný příběh.

26.12.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Příběh mě chytl od prvních stránek a držel mě až do konec! Jak se nakonec příběhy spojí dohromady jsem tak trochu tušila, ale přesto jsem s napětím četla dál a dál. Dechberoucí příběh, který mi ještě dlouho zůstane v mysli!

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nejde jinak než se přidat k většině komentářů zde - krásný, dojemný, poutavý příběh z války. Konec mě opravdu dojal!

Královna rebelka Královna rebelka Michelle Moran

Knížka se mi líbila, zase něco nového, z jiného prostředí.

26.11.2019 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Skvěle napsaná kniha, jak to s Daisy nakonec bude jsem tak trochu tušila, ale přesto to bylo překvapením! Každou chvíli jsem podezírala někoho jiného. Opravdu poutavě napsaný příběh.

Uzamčená minulost Uzamčená minulost Ella Carey

Knihu jsem četla až po ,Domě na jezeře’, která se mi teda líbila o poznání víc. Děj mi přišel takový vleklý, předvídavý.

26.11.2019 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Knížka o životě dospívajících a jejich problémech ve vztazích, s rodinou, kamarády, školou, hledání sebe sama. Skvělé čtení, rozhodně můžu doporučit!

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Taky už jsme od autorky četla lepší knihy, ale i tak jsem byla spokojená. Vyprávění děje odzadu je příjemná změna a vyznala jsem se v tom docela bez problémů. Je to rozhodně nelehké téma na zpracování, ale myslím, že se to autorce podařilo.

26.11.2019 4 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Naprosto úžasné zakončení série (i když mi Kassiel, Adam i Ellie budou samozřejmě moc chybět)! Zvlášť poslední stránky jsem přečetla jedním dechem. Celou dobu jsem čekala, jak to nakonec bude s tím Adamovým jménem, ale tohle by mě vůbec nenapadlo. Celá sága byla pohlazením po duši a nadchla mě už od prvních stránek Sedmého nebe.????
PS: Postavy Valtrex a Prednison mě vážně pobavily!????

22.11.2019 5 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

Inferno naprosto předčilo moje očekávání! Knížka se četla jedním dechem, vtáhla mě hned na začátku. Líbilo se mi, jak se Ellie pomalu vracely některé vzpomínky na svůj předchozí život a odkrývala se její, Kassielova i Adamova minulost.
Nemůžu se dočkat, až se začtu do posledního dílu!❤️

13.10.2019 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Krásná, dojemná kniha. Stejně jako ostatní mě zaujaly fotky na konci a fakt, že skutečná odložená holčička byla matka spisovatelky. Podobných knih jsem četla hodně, ale žádná se neodehrávala v Rumunsku, takže jsem se dozvěděla zase něco nového z historie.

29.09.2019 5 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Naprostá bomba! Stejně skvělá kniha jako je Sedmé nebe, možná se mi i líbila o trošku víc. Vše jsem plně prožívala s hrdiny (hlavně s Ellie) a když jsem se zaposlouchala do písniček ze seznamu, navodilo mi to ještě lepší atmosféru. Rozuzlení na konci mě překvapilo a nemůžu se dočkat dalšího dílu... :-)

03.07.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Četla jsem zatím Inferno a Andělé a démoni a navzdory hodnocení zde na databázi je pro mě zatím Počátek nejlepší. Kniha se četla sama a moc mě bavila postava Winstona.

26.06.2019 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Většina povídek mne nikterak nezaujala, takže za mě jen dvě hvězdy. Moje první kniha od autora, takže zkusím dát šanci ještě jiné knize.

21.06.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha je určitě jiná, než autorčina předchozí tvorba, ale opět úžasně napsaná! Líbilo se mi navazování posledních slov jedné kapitoly a prvních slov druhé.

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Čtu zde spoustu komentářů, že kniha nenaplnila vysoká očekávání, s čímž já osobně nemůžu souhlasit. Příběh se mi moc líbil a přiblížil mi dění za války v Paříži.

21.06.2019 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Narnie je prostě kouzelný útěk od reality a každodenních starostí! I když tento díl nepatří mezi mé nejoblíbenější, chyběla mi tak Zuzka a Petr.

21.06.2019 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Moc se mi líbí styl autorova psaní, hlavně náznaky toho, co budou postavy prožívat za pár let. Skvělá, dojemná a chytlavá kniha, stejně jako Medvědín.

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Opět další bezvadná kniha od Petera Maye. I když předchozího Muže z ostrova Lewis to nepřekonalo.

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Velmi pěkná kniha! Za mě zajímavě vybrané období po válce, kdy mezi Francouzi a Němci stále vládla jistá nenávist. Prolínání přítomnosti a minulosti je prostě moje! :-)