kahoma kahoma komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Vynikající kniha! Tedy já ji poslouchala. Výborně načtenou Janou Štvrteckou! Velmi neobvyklý příběh, velmi poetický. Úplně mě to strhlo! Ke konci jsem i uronila pár slziček... Jednoznačně doporučuji! A nepochybně zkusím i další knihy této autorky.

10.10.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Shoda s komentářem od Šánka. Zklamání. Předešlá autorčina kniha - prvotina Dívka ve vlaku byla výborná. Doufejme, že další - třetí - kniha autorky se přiblíží té prvotině a nenaváže na nedobrou druhou knihu...

28.09.2021 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi líbila. Hlavně ovšem proto, že je napsaná velmi ,,lehkou´´, pěknou angličtinou, takže jsem ji zvládla v originále. Obsahově se mi to líbilo tak do dvou třetin, rozuzlení mě trochu zklamalo. Sáhla jsem později po druhé knize autorky, opět v originále - Do vody, ale ta už mi připadla slabší. Ale ráda sáhnu i po další nové knihy od této autorky.

28.09.2021 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Líbí se mi komentář od alef. Souhlasím s ním. O této v Americe mnohdy kontroverzní knize jsem slyšela mockrát, a tak jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla. Rozhodně za přečtení stojí, i když to zas tak lehké a vtipné čtení není. Taky bych ji dokázala přečíst ještě jednou, ale raději sáhnu po něčem dosud nepřečteném.

28.09.2021 3 z 5

Hanebnost Hanebnost John Maxwell Coetzee

Perfektní kniha! Jedna z nejlepších, které jsem četla! Naprosto úchvatný příběh!!! Vřele doporučuji! Je to skoro MUS!!!

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Docela souhlasím s komentářem od Metla. Divná kniha. Moc divná. Vyprávění dobré, ale obsahově... Takové poloscifi, napsané pro film... Jako ostatně všechny knihy od tohoto autora... Zrovna moc ji nedoporučuji, o moc se nepřijde...

28.09.2021 2 z 5

Zpupnost Zpupnost Adriana Krnáčová

Já jsem s knihou spokojená. Autorka není žádná superspisovatelka, ani se za ni nevydává, beru ji takovou, jaká je. Chtěla poreferovat o politickém zákulisí, zvolila formát krimi, proč ne? Bláboly - jak někteří zde píší? Může to tak někomu připadat, mně nikoli. Jde mi o obsah, o smysl autorčina sdělení. A tady se velmi blíží obsahu Šlachtovy knihy 30 let pod přísahou. Díky těmto dvěma knihám víme o zákulisí vysoké politiky u nás nyní více. Respektive tito dva nám potvrzují, co už buď sami dobře víme nebo už dávno tušíme. Dokonce bych přidala i slova obdivu autorce za její odvahu, kuráž, touhu, potřebu či naléhavost nám ty machinace přiblížit. Když jde o takovouto začínající autorku, tak jí klidně nějaké literární formálnosti prominu, jsem ráda, že se dovím něco, co ne každý popíše.

28.09.2021 5 z 5

S knihou jsem velmi spokojena. Respektive s audioknihou v tomto případě. Obsahově velmi dobré, v podstatě dle očekávání. Poslouchala jsem to ve stejné době jako Zpupnost od Krmáčové a přijde mi, že se knihy v jistém smyslu doplňují... Obě nám odkrývají zákulisí velké politiky, z čehož se slušnému občanu právem dělá zle. Rozhodně doporučuji. Při poslechu mi ale vadil hlas Davida Prachaře - sama bych Šlachtovi přiřadila jiný hlas, jiného načítače, to jediné mi na této audioknize vadilo.

28.09.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od autorky (po Haně) a opět jsem velmi spokojená. Není to vůbec lehké,
obsáhnout tak dlouhý časový úsek - autorce se to podařilo skvěle, dle mého názoru. Poslouchala jsem to jako audioknihu a její načtení Veronikou Gajerovou bylo taky výborné! Veronika mě mile překvapila - ráda si s jejím hlasem zase něco poslechnu. Chvílemi jsem se u knihy i zasmála, i když tematika byla převážně vážná. Autorka má skutečně vypravěčský talent. Velmi ráda sáhnu po její další knize.

Jednooký králík Jednooký králík Christoffer Carlsson

Moje první kniha od Carlssona a jsem velmi spokojena. Je to dost neobvyklá kniha, žádná typická detektivka, trochu to přípomíná Kdo chytá v žitě a trochu Cizince, ale jen hodně zdánlivě. Četla jsem to ve švédštině a velmi se mi to líbilo. Autorův styl mi velmi sedl, přijde mi, že každé slovo sedí přesně, nechodí kolem dokola a nenašlapává než něco sděli, ne, četlo se to velmi pěkně. Rozhodně mě to naladilo přečíst si další jeho knihy. A to jsem vlastně po této knize sáhla náhodou - jeho poslední vydanou knihu v knihovně neměli, byla rozpůjčená, a tak jsem sáhla po této... Rozhodně nelituji. A také se mi líbí název knihy - který tedy autor vysvětluje až na úplném konci svého doslovu v knize... Velmi doporučuji.

04.09.2021 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Kniha se mi nelíbila a nedoporučuji ji. Přišla mi velmi rozvláčná, děj rozptýlený, navíc i nejasné dělení do kapitol - když se i v rámci jedné kapitoly střídají jednací osoby. Je to jedna z nejhorších detektivek, které jsem četla. Autorka se pustila do několika dějových linií, ale nepřijdou mi zrovna nejlépe zvládnuté...
Zkusím ještě toho Ptáčníka, když jsem tu o těm četla tolik pozitiv, ale nejspíše to bude moje poslední kniha od této autorky. Skandinávské detektivky, ba i německé se mi rozhodně líbí více než zrovna tato kniha.

28.08.2021 2 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

I já jsem nerada, že tato trilogie už končí! Mám je ,,jenom,, naposlouchané, ale velmi mě to nadchlo! Zcela jistě si od Petra Maye opět něco přečtu.

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Krása! Velmi dobře načteno, velmi příjemná mezihudba! Jsem nadšená a velmi to doporučuji!

Skála Skála Peter May

Velmi pěkné! Velmi doporučuji!

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Opět se mi kniha líbila. Fascinuje mě ta kombinace krimizápletka s poznáváním zvyklostí Číny. Zcela jistě si přečtu i ty další čínské thrillery.

30.05.2021 4 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Moc se mi to líbilo. Výborně namluveno Martinem Preisem - jako vždy. Bylo to velmi napínavé, člověk nechtěl dělat pauzy... Nicméně konec mě trochu překvapil, moc mi k tomu nepasoval... I když v úvodu je zmíněno, že jde o smýšlený příběh, tak si myslím, že autor chtěl mj. poukázat právě na zhoubný vliv digitálních medií na naše životy... To je děsivé! Určitě si přečtu/poslechnu další autorovy knihy.

24.05.2021 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Mé první setkání s autorem - v audioknize. Výborně načteno Martinem Preisem. Zpočátku nic moc, ale po onom pomalém rozjezdu se mi to začalo líbit a líbilo se mi to až do konce. Sice zapletení do zločinu jeho parťačky a jejího kolegy bylo od počátku na spadnutí, ale až tak moc mi nevadilo, že na to hlavní hrdina přišel až téměř na konci... Pár otázek mě sice k obsahu napadá, ale tak to bývá často - jde-li o fikci.
Mohu doporučit. Ráda si přečtu něco dalšího od stejného autora.

14.05.2021 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Docela dobré. Hodnotím audioknihu. Velmi dobře namluveno - jako vždy - Martinem Preisem. Dobře se to poslouchalo, bylo to docela napínavé, ale ke konci jsem se téměř ztrácela v menší překombinovanosti. Ale docela i doporučuji. Ráda si přečtu pokračování.

08.05.2021 3 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Audiokniha dobrá. Líbila se mi. Řešení mě překvapilo - ale to je dobře, autorce se hezky podařilo čtenáře držet v napětí až do konce. Ráda si od ní přečtu // poslechnu něco dalšího.

03.05.2021 4 z 5

Čtení pana Hanuše mě velmi uchvátilo, určitě si pořídím další audioknihu s jeho hlasem. Ale kniha - resp. audiokniha - samotná můj šálek kávy není.. Bylo to celkem milé to poslouchat, i jsem se občas zasmála, ale čekala jsem více... Mám tanec ráda, i když prakticky netancuji, ale ráda se dívám na soutěž ve společenských tancích či na Starcdance. Obsah mi přišel hodně roztříštěný, spíše mi to přijde jako sbírka fejetonů... Proto jenom tři hvězdičky.

03.05.2021 2 z 5