kaczka79 kaczka79 komentáře u knih

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Povídky s trochou magie a romantiky. Skvělá odpočinková kniha, u které nemusíte moc přemýšlet, stačí se jen unášet pohodou, která vysloveně z příběhů čiší.

08.03.2024 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Napínavý děj, knihu nechcete odložit, až na konci.... konec je zvláštní, ten mi nesednul, autorka jej mohla jinak ukončit, jak by si tento žánr zasluhoval. Pomocnice byla lepší.

17.02.2024 4 z 5

Malý princ: Velká obrazová kniha Malý princ: Velká obrazová kniha Antoine de Saint-Exupéry

Na tuto knihu je třeba dospět. Jako dítě jsem knihu nechápala a radši jsem četla pohádky. Až v dospělosti jsem ji "přišla na chuť " a vnímala všechny metafory, přirovnání, citace... Dávám plný počet hvězd za krásné zpracování 3D pohyblivé ilustrace.

03.01.2024 5 z 5

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

Obrázky pana Lady k zimě a k Vánocům patří..
čím je člověk starší, víc nostalgicky vzpomíná, na staré časy, pohodu v adventním čase i na chybějící sníh :) Je to skvost v knihovničce, ráda vždy po knize sáhnu ve vánočním období.

29.12.2023 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Opravdu je to jednohubka pro fanoušky Kinga. Přečteno za jedno zimní odpoledne.... nečekejte kdovíjaký děj, ale přesto hodnotím formu, líbivé zpracování a hlavně spoustu kvalitních ilustrací v knize, kterou si rád přečetl můj 14tiletý syn (nečtenář) a to je co říci. Uvítala bych více takovýchto zpracování mého oblíbeného spisovatele.

04.12.2023 5 z 5

Grimmové Grimmové Kenneth Bøgh Andersen

Převyprávěné pohádky bratří Grimmů, které jsou vybrány z původních verzí vydání. Jsou jiné - syrové, děsivé a drsné. Potěší každého dospělého, děti už méně :-) ..... těm bych je radši nečetla. Kniha se moc povedla, krásný obal, ilustrace...určitě bude zdobit mou knihovnu. Doporučuji!

22.11.2023 5 z 5

Baba Jaga a další ruské pohádky Baba Jaga a další ruské pohádky neznámý - neuveden

Převyprávěné ruské pohádky s nádhernými ilustracemi. Vyrůstala jsem na knize Krása nesmírná a tato kniha mi ji připomněla a musím říct, že se mi líbí o trochu více. Možná díky krásným ilustracím Olgy Zakis....

29.10.2023 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Opět další, fajn odpočinková kniha. Čekala jsem podle hodnocení trochu fiasko, ale splnilo to vše co mělo. Bylo to prosyceno šampaňským, dobrým jídlem ,pověstným francouzským šarmem... jen mi tam trochu chyběly popisy krajiny a větší propracovanost, jak jsem zvyklá u této série - za to, strhávám jednu hvězdu. Mám přečteny všechny knihy a za mě vede Švýcarsko, Irsko a Island.

23.10.2023 4 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

A mě se to líbilo.... Aňa umí psát! Krátké povídky , k tématu "Co tě nezabije...." Doporučuji jako skvělou odpočinkovou jednohubku na dovolenou, nebo čtení do vlaku, autobusu...

21.10.2023 5 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Krásná kniha, nejen vizuálně obálkou (ta je opravdu moc hezká..), ale také obsahem. Kdo má rád řecké báje, tak si přijde na své. Líbil se mi poetický děj neohrožené , feministické Kirke, společně s ní je v knize nový pohled na starořecké hrdiny a bohy. Doporučuji.

04.10.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Přečteno na jeden zátah , knihu neodložíte, dokud není konec. Doporučuji všem, kterým se líbila Dívka ve vlaku a Zmizelá - je to podobný strhující psychologický thriller. Určitě bych se i na tento počin podívala v kině.

11.09.2023 5 z 5

Neděje se nic zvláštního Neděje se nic zvláštního Kathryn Nicolai

Milé, uklidňující příběhy, které lze číst nejen před spaním. Já ji pojala jako odpočinkovou četbu o prázdninách u vody, člověk se u této knihy krásně zasní a uklidní. Bonusem jsou hezké ilustrace, recepty a meditace.

14.08.2023 5 z 5

Kapesní atlas rostlin Kapesní atlas rostlin Albert Pilát

Nádherné ilustrace, stručné a základní informace o rostlinách. Půjčovala jsem si kdysi z knihovny na přípravu herbáře ze ZŠ. A už tehdy se mi líbilo zpracování a ty krásné ilustrace...
Teď, po letech, jsem knihu sehnala v antikvariátu a posloužila mému synovi opět při herbáři - i přes "internetovou dobu" , si v knize rád zalistoval ....

10.08.2023 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

"Host do domu - čagan do ruky!" Skvělá humoristická kniha, vtipné příběhy z Moravského Slovácka, které doplňují pěkné kresby Zdeňka Galušky. Vždy, když potřebuji zvednout náladu, sáhnu po knize.

08.07.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Co dodat? Nebudu znovu dlouze vypisovat, jak mě dílo uchvátilo. Souhlasím se všemi, co dali plný počet... Pohádkově snové, divnofantasy ... je to prostě pro fajnšmekry Kinga, kteří za ty roky znají jeho styl, upovídanost - hraničící s roztahaností. Dokonce bych si troufla říci, co jej už čtvrt století sleduji a čtu " starý dobrý King". Doporučuji !!! :)

16.06.2023 5 z 5

Romantická řeč květin Romantická řeč květin Gill Davies

Krásná kniha s květomluvou, citáty i zajímavosti z historie, doplněné nádhernými ilustracemi rostlin. Doporučuji pro všechny romantické duše. Jen bych měla malou výtku - k takovému skvostu, by se více hodila "honosnější" pevná vazba, namísto brožovaného výtisku.

15.06.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Fenomenální Alan Rickman.... co dodat... jen to, že na tohoto charismatického herce nelze jen tak zapomenout ....I přes kraťoučké každodenní poznámky (+ překvapivě vkusné, krásné malůvky v deníku), lze vyčíst jeho nenapodobitelný charakter... Emma Thompson jej vystihla krásně.

19.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uff, to bylo náročné čtení.... musela jsem si dělat pauzy a chvílemi jsem neudržela slzy, tolik beznaděje, nepochopení malé dětské dušičky. Člověk si uvědomuje, že tohle se v životě opravdu někomu děje a kolik takových "obětí " potkáváte, aniž něco tušíte... Bravurně napsáno, svou syrovostí a přímočarým stylem, tento další počin od Mornštajnové řadím mezi Top knihy.

17.05.2023 5 z 5

Pověsti staré Prahy Pověsti staré Prahy Magdalena Wagnerová

Příjemné čtení pražských legend a pověstí. Sympatický malý formát knihy + krásné ilustrace jsou bonusem. Doporučuji...

16.05.2023 5 z 5

Knížka pro dva Knížka pro dva Pavel Čech

Krásná poetická knížečka pro zamilované a k tomu nádherné ilustrace Pavla Čecha. Jeho knížky jsou balzámem pro duši...

08.05.2023 5 z 5