zalkia zalkia komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Čtivé a napínavé, intenzívně napsané, místy romantické, místy syrově realistické.

Popisy hrůz války, útěku z vlasti nebo týrání v komunistickém lágru nejsou samoúčelné jako v některých jiných knihách, ale jsou součástí celoživotního příběhu Anežky a Tomáše. Ocitají se někdy až v zoufalých situacích, ztratí skoro celou svou rodinu, práci, domov, budoucnost.

I třetí hlavní postava Pavel si projde svým osobním martýriem - sebevražda otce, zjištění, že je adoptivní, do toho dramatické události revoluce 1989. Ale i v chaosu doby si umíní vypátrat své skutečné předky.

Konec knihy je optimistický, ale taková byla celková nálada po pádu komunismu u nás. Svobody a satisfakce se dočkali i ti, co už dávno přestali doufat, i když ztracená léta a zavražděné blízké jim to už nevrátilo.

02.01.2024 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Velmi zvláštní kniha, těžká četba, dlouhé a obsáhlé popisy postupů sbírání a sušení rostlin. Zkoušela jsem číst vlastně 2x, poprvné jsem se nemohla dostat přes začátek, odložila jsem. Podruhé jsem se do knihy pustila vlastně jenom díky recenzím, které jsou velmi pozitivní. Nakonec se mi kniha líbila, ale podruhé už asi číst nebudu ;).

25.06.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Musím říci, že mě trochu zklamala, nějak jsem se netěšila na pokračování ve čtení jako u předešlých knih od autora...

28.01.2019 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Velmi poutavé a zajímavé příběhy, nejvíce zaujal druhý a třetí příběh! Doporučuji. Skvělé!

13.01.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Kniha opět nezklamala, doporučuji!

11.08.2018 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Kniha mě velmi příjemně překvapila, zajímavé, nevšední téma. Hezky se četla, doporučuji.

08.05.2018 5 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Nenáročné, oddechové čtení.

24.03.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Je potřeba se do knihy nejdříve opravdu začíst, aby začala bavit a vtáhla do děje. Také doporučuji číst bez delších přestávek, hrozí zapomenuti postav, je jich v této knize spousta... Zajímavá, napínavá kniha s výborným koncem.

31.01.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu nemám slov a doporučuji přečíst!! Velmi silný a smutný příběh.

16.10.2017 5 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Hezké, nenáročné čtení. Knize něco chybí, chybělo mi nadšení a těšení se pokračovat ve čtení... I přesto hodnotím spíše pozitivně ;)

17.09.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Oddechové čtení, líbilo se...Ikdyž konec je docela zvláštní. Nicméně doporučuji ;).

24.08.2017 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Výborná kniha, opravdu senzačně napsáno z pohledu devatenáctileté dívky! Doporučuji.

13.07.2017 5 z 5

Nejbližší Nejbližší Kateřina Janouchová

Zajímavá kniha, ze začátku opravdu neustále se opakující popisy alkoholika a jeho způsobu života, ke konci je již příběh zajímavější a čtivější.

13.03.2017 4 z 5