kachnat kachnat komentáře u knih

Vincent Vincent Ana-Marija Posavec

Příjemné a nenáročné čtení na odpočinek. Žádná složitá zápletka, spíš takové jemné pohlazení romantiky a tajemna. Vhodné pro mladé čtenáře. Nejspíš měla kniha pokračovat a konec je podle mého názoru nedokončený. Ale jako odpad bych to nehodnotila. Nečetla jsem to s tím, že je to extra přínos pro lidstvo......

29.09.2021 3 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Oproti předchozím dílů je Věž vlaštovky podaná z pohledu více postav i časových linií. To nemění nic na tom, jak je skvěle napsaná. Občas jsem musela přemýšlet, kdo že to je, kde a s kým... Ale nutilo mě to přemýšlet a pospojovat děj.

20.09.2021 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Opět rychle přečteno :-) Děj měl spád, překvapivé akce, Jsme napjatá, kam se Ciri dostane :-)

10.09.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tentokrát je hlavní postavou Ciry. Děj se točí kolem ní. Děj ubíhal strašně rychle, musela jsem dočíst během jednoho dne, jinak bych neusnula...

04.09.2021 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Za mě přečteno jedním dechem. Vrah naprosto úžasně vymazlený, děj mi utíkal před očima.

04.09.2021 5 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Opět to byla jízda plná vtipů, mytologie a akce.

22.08.2021 5 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Super vtipné odpočinkové čtení :-) Občas trochu naivní, autor nešetří peprnými výrazy, ale já se tedy bavila od začátku do konce. Zhltnuto za 2 večery.

22.08.2021 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Naprosto dokonale napsané. Ze života. Konec mě trochu překvapil.

18.08.2021 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Opět se četlo velmi dobře, to, že zmiňuje svou knihu ve své knize je fakt divný... S tím naprosto souhlasím. A jiný konec jsem opravdu čekala... Ale i tak super čtení.

04.08.2021 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Moc hezká YD fantasy, 2 příběhy na střídačku, dobře se četla. Taková oddychovka, žádné zběsilosti a přehnané krutosti.

17.07.2021 4 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Já tedy musím říct, že jsem nečekala žádný thriller, takže mě kniha nezklamala. Nápad skvělí, občas příběh pokulhává, ale mě se vcelku líbil. Život, jak nám přijde pod ruku. Nikdo neví, jak by se sám zachoval.... Konec přeslazený....

15.07.2021 3 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Zajímavý námět, nejdřív jsme čekala knižní SAW... Dobře se četlo, za 2 večery jsem knihu zhltla. Hodnocení zde mě trochu odrazovalo, ale kniha mě příjemné překvapila.

11.07.2021 5 z 5

Nevěrní Nevěrní Andreas Norman

Byl to spíš psychologický příběh se špetkou špionáže a krimi, ale přestože jsem oddalovala čtení, nakonec se mi knih vcelku líbila, i když to není zrovna můj šálek kávy.

10.07.2021 4 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Těšila jsem se na druhý díl a přestože je to najednou příběh jiný, moc se mi líbil.

10.07.2021 5 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Další díl byl na podobné vlně jako předchozí. Vtipně napsáno, pohodové čtení s magickými akcemi.

29.06.2021 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Příjemné a pohodové čtení, plné kouzel a nadpřirozených postav.

29.06.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Naprosto dokonale napsané, přečteno za jeden den, musela jsem dočíst, než jsme šla spát. Další skvost do knihovny.

22.06.2021 5 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Kniha a je čtivá, příběh lehce nereálný :-) Ale Amerika je země neomezených možností, takže proč by se něco takhle přitaženého za vlasy stát nemohlo? Přečteno jedním dechem.

22.06.2021 4 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Nejdřív mi přišel děj strašně zmatený, nesourodý, nemohla jsme se začíst. Téma - koma, vegetativní stav - velmi zajímavý námět. Zhruba ve třetině knihy mě to vtáhlo do děje a já musela zůstat vzhůru, dokud jsem kniha neskončila. Musím říct, že přes to, že jsme se nemohla začíst a konec je, dle mého názoru, jiný, než bych očekávala, se mi kniha líbila.

18.06.2021 3 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Příjemné a odpočinkové čtení, tentokrát věnované jinému členu rozvětvené rodiny s pohnutou minulostí.

14.06.2021 5 z 5